Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az ilyen embereket miért nem...

Az ilyen embereket miért nem teszik ki a kórházakból?

Figyelt kérdés

Szemtanúja is voltam hasonlónak, és az orvos ismerősöm is folyton emiatt panaszkodik.


Azokra értem, aki dohányzás/alkohol/kövérség (életvitel miatti) miatt kórházban vannak, DE nem hajlandóak változtatni az életvitelükön, ragaszkodnak az eddigi dolgokhoz. Akkor miért vannak kórházban? Tudom, TB-fizetés, meg mindenkinek jár, stb, de aki nem hajlandó változtatni ezen, az tulajdonképpen potyára van a kórházban, feleslegesen.


Egyik ismerősöm szintén kórházban dolgozik. Néha szoktam hozzá járni, és rendszeresen láttam és látok most is olyanokat, akik dohányoznak, már oxigén kell nekik, fuldokolnak, de csoportosan mennek le a kórház elé cigarettázni.

Vagy az orvos ismerősöm is sokszor panaszkodik, hogy azok, akik dohányoznak, alkoholisták, vagy az életvitelük miatt súlyosan elhíztak, és nem hajlandóak változtatni, csak foglalják a helyet feleslegesen mások elől, viszik a pénzt, és a kórház tartalékait, holott tulajdonképpen olyan ez, mintha semmi nem változna, ugyanis folytatják az efféle életvitelüket a kezelés mellett is, hiába tiltják meg nekik a nővérek.


Én belegondoltam ebbe, és szerintem is igazságtalan ez, mert sok helyen nagyon hosszú a várólista, vagy kevés a hely.

Miért?


Csak én nem értek ezzel egyet?


Ti mit gondoltok erről?


Ismertek hasonló eseteket?


22/L



2014. máj. 23. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Ismertem ilyet, de már meghalt.

Szerintem sem kórházba valók, de egy kicsit finomítanék: akkor kell őket kitenni, ha elfogy a hely, és akkor nem jár nekik oxigén, gyógyszer, stb, ha más, normális embernek kell. Ugyanis a sok hiány ellenére nincsenek mindig dugig a kórházak.

2014. máj. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezért jó, hogy emelte a kormány a cigi áfáját. Fizessenek szépen a dohányosok többet az egészségügyön és ezáltal a nemdohányosokon való élősködésük miatt. Kitenni nem kell őket, de azokat az embereket, akikről tudni lehet, hogy saját döntésük okán többe fognak kerülni az államnak, meg kell adóztatni. Így hosszútávon vagy áttérnek az egészségtelenül élők egészséges életmódra(nem ivás, nem dohányzás, egészséges étkezés, sportolás), vagy pedig fizetik maguk után a pénzügyi pluszköltségeket forintra pontosan.
2014. máj. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

No de akkor, miert adunk a drogosoknak ingyen tuket, helyet ahol szurkaljak magukat? Miert nem hagyjuk oket meg.do..golni? Miert koltunk mindenfajta szerencsejatekban bizo idi..takra? Miert ne d..o..goljenek ehen?

Miert nem lottuk fejbe a dokikat akik cigivel a kezukben vartak az orvosi rendeloben? Sot, most is van boven beloluk a cigizik, coke-ozik, stb.

2014. máj. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

"No de akkor, miert adunk a drogosoknak ingyen tuket, helyet ahol szurkaljak magukat? Miert nem hagyjuk oket meg.do..golni? "


Mert nem döglenek meg hamar, és addig is fertőznek másokat is és több pénzt is visznek el az egészségügyből ha fertőzöttek, ráadásul nem emberséges hagyni meghalni őket.


"Miert nem lottuk fejbe a dokikat akik cigivel a kezukben vartak az orvosi rendeloben? Sot, most is van boven beloluk a cigizik, coke-ozik, stb."


Mert túlzott büntetés lett volna. Sokkal emberségesebben kell bánni velük, függetlenül a végzettségüktől.



Egyébként mindkét részben olyan logikát használsz, amely azzal érvel, hogy azért jó valami ahogy van, mert más is úgy van. Így sosincs fejlődés, ugyanis valakinek, valahol magányosan el kell kezdeni a változást, ha változást akar nagyban.

2014. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kerdezonek egyik problemaja a dohanyosok.

Miert nem tiltja be az allam a cigit, annak szivasat es arulasat? Ja, sok penztol elesne? Ugyanugy alkohol. Hal istennek azert a cigisek nem bolondulnak meg egy slukktol, nem mint a piasok, mocskos droggosok.

2014. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mustafa33 ***** válasza:
100%

Bár én nem cigizek és nem iszok alkoholt, de megkérdezem:

azután a kávésokat sem kellene kezelnim meg azsírevőket, meg a húsevbőket, meg az oltást ellenzőket, meg a csapvízivókat, meg a parizer evőket, meg a kólázókat , meg a buborékos vizet ivókat, meg azokat aki fűtenek és szenyezik a füstel a levegőt, meg azokat akik nem fürdenek, meg azokat aki fürdenek, mer szenyezik a vizet....meg....meg.....

2014. máj. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Mert a kórházaknak nem az a dolguk, hogy az utcára tegyék az embereket, akármilyenek is legyenek.
2014. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Running man válasza:
Dolgoztam kórházban,találkoztam ezzel a problémával.Fuggőségben szenvednek,legtöbb embert nem tudod meggyőzni érvekkel,tényekkel vagy,hogy meg fog halni.Minden ember kulönböző illetve legtöbbször csak egyszeruen nem akar leszokni"neki az kell".Kulföldön ahol magánbiztosítók vannak,ott figyelembe veszik milyen az ember életmódja,egészségi állapot,káros szenvedélyek(dohányzás,alkohol,elhízás,stb.)ha van akkor nagyságrendekkel több biztosítási díjat kell fizetni.Olyan is előfordul,egy elhízott embernek kettő db.jegy árát kell fizetnie pl.repulőn,amit meg is értek mert én sem szeretek órákon keresztul összenyomva utazni.Persze én mindenkit megértek,hogy valami mentális problémája van és így próbálja csökkenteni a feszultséget,de azt ne más ember kárán tegye.
2014. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:

-Azért a repülőjegy ára téma nem ugyan arról szól és nem is kényelmi tényező miatt van. Hanem azért mert nem a személyek száma a lényeg (persze eltekintve az adott ülések számától) hanem a teher amit szálít a gép, vagyis az utas súlya is fontos.

-találj tíz orvosból ötöt aki nem dohányzik és nem iszik alkoholt és kávét. Nehéz lesz ☺.

2014. jún. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!