Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tekintjük szánalmasnak,...

Miért tekintjük szánalmasnak, gyerekesnek, ha valaki bosszúálló?

Figyelt kérdés

Ez a minap merül fel bennem, egy beszélgetés során.

(Plusz - Mi van a szemet-szemért elvvel?)


2014. jún. 5. 18:15
 1/10 anonim válasza:
100%
Talán azért mert ha vki bosszúálló, tehát vkinek bajt okoz szándékosan az gyerekes.Hisz ha vki már érettebb akkor máshogy,normális emberi módon rendezi a konfliktusait.(pl.: szemtől-szembe megbeszélik a dolgot)Kb 10 évesen még elmegy ha ilyen van, de 14-től felfelé már nem.
2014. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szélsőséges példával élve, ha megerőszakolom a nődet, te szépen, illedelmsen elbeszélgetsz velem?
2014. jún. 5. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, tényleg, sokkal jobban tenné, ha megerőszakolná bosszúból te barátnődet...
2014. jún. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez csak egy elmélkedés.
2014. jún. 5. 19:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy az, én csak megpróbáltam kitalálni a példádból, hogy akkor szerinted mi is lenne ilyenkor a megfelelő viselkedésforma.

Tényleg, mi lenne?

2014. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, de szerintem a bosszúállással nincs semmi probléma, ha annyit adok vissza, amennyit kapok és nem többet.

Egy példa:

Adott egy fiatal nő. Teherbe esik a barátjától, akivel nagyon szeretik egymást. Csakhogy a fiú a szülei nyomására arra kényszeríti a lányt, hogy vetesse el a közös gyermeküket. A lány megteszi, mert nincs más választása. Aztán pár évvel később újra egymásra találnak. Az esküvőt szervezik, meghívók kiküldve, étterem lefoglalva, stb. És egyszer csak a nő "valamilyen véletlen folytán" meggondolja magát. Bosszút áll. Szerintem korrekt.

2014. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a két szemet egyért elven vagyok.
2014. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, mintha a 6-os történetét már olvastam volna valahol nemrég…


Egyébként a bosszú tervezgetése tud egy kis elégtételt adni, amíg friss a sérelem, és ez sokszor elég is, hogy ne történjen meg ténylegesen, bár olyan is van,hogy valaki annyira belelovallja magát, hogy általuk még dühösebb lesz az illetőre, és még vehemensebben akar visszavágni, úgyhogy vigyázni kell vele.

2014. jún. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha megerőszakolod a nőmet, akkor szépen meg fogsz rohadni a fegyházban, és hidd el, mindenki kedvence leszel! Majd akinek az az asztala, az bosszút áll. Nem mondom, hogy nem vernélek bucira néhány igen atyai pofonnal, ha lehetőségem adódna rá, de nem úsznád meg ennyivel, és nem én találtam ki, hanem azok a bosszúszomjas törvényhozók, akiknek az a dolguk többek közt, hogy elegendő elrettentő erejű büntetéseket ötöljenek ki, de módjával azért, csak hát na, mégse keveset.


Nyilván futni hagyni azt, aki másokra veszélyes, nem praktikus. Lehet, hogy személyes indíttatásból kapnál párat, de érthető a felháborodás is, nem?


A kicsinyes bosszúállók viszont más téma. Nekik tényleg meg se kellett volna születniük. Szebb volna a világ nélkülük enyhén szólva. A szemet szemért elv pedig szintén nem morális elv, hanem az elrettentő erő miatt szükséges, és ELV, tehát arra szólít, hogy ne tedd, mert veled is megtörténhet, és neked se jó. Tehát azokat, akiknek nem nagyon okos a szívük, a vélhetően viszonylag okos eszükön keresztül világosítja meg arról, mit ér ártani egymásnak.

2014. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Remek gondolatok!

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2014. jún. 6. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!