Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a feministák a női egyenjog...

Ha a feministák a női egyenjogúságért küzdenek, akkor a pozitív diszkriminációval miért nincs gondjuk?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, de nem értem.

Találkoztam már sok feminista lánnyal, akik folyton folyvást fröcsögtek, hogy sok téren a nőket hátrány éri, meg főj férfiak, stb.


Viszont én fiúként pont az ellenkezőjét tapasztaltam:


- szórakozóhelyre X óra után ők ingyen mehetnek, a fiúk meg fizessenek mindenért

- diák, vagy félállású munkánál őket csak azért felveszik, mert nő, és ezt már rengetegszer tapasztaltam. A fiúkat elküldték, jelentkezzenek online, vagy nem kell munkaerő, nem alkalmas stb. Míg a lányokat szinte azonnal felvették, úgy, hogy a munka kb felét voltak hajlandóak megcsinálni, mert a többi "nehéz". (szemtanúja voltam, szóval tudom miről beszélek)

- csak azért, mert valaki csinos, kihívóan öltözködik, már sok helyen előnyt élvez, holott a radikálisabb feministák pont az ellen küzdenek, hogy ne legyenek a lányok "tárgyiasítva" (sok évfolyamtársnőm az egyetemen csak azért kapott a rosszabb tudására jobb jegyet, mert kidobta a dolgait)



Ezeket mind tapasztaltam. Ismerősöm egy raktárt irányít, és ő mondta, hogy már a normális dolgozóknak van elege abból, hogy szinte csak lányokat vesznek fel, mert nem hajlandóak a munka teljes részét megcsinálni, "mert az nehéz", "én lány vagyok, nem férfi" kifogással.


Arról nem is beszélve, hogy sok jó vezetői állásnál kvótát harcoltak ki maguknak, ami szerintem nevetséges (már elnézést).



Ha a feministák elméletileg az egyenjogúságért küzdenek, akkor a pozitív diszkrimináció ellen, miért nem? Amikor valaki csak azért jut előnyökhöz, mert lány/nő.

(tisztelet természetesen a kivételnek!)


Csak én nem értek egyet ezzel?



2014. jún. 5. 21:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

fuuu ez a munkás dolog nagyon kiütötte nálam a biztositékot



na akkor most mondok neked ellenpéldát

van egy bátyám 2 éve melozik nyáron egy hütöházba pakolos munkát most töltöttem be én idén a 16ot és ugy döntöttem h én is szeretnék ott dolgozni erre a csávo közölte apummal (miatta kepta meg tesom is a munkát)h nem hajlando felvenni mert lány vagyok


ugyh szerintem nem minden esetben igaz amit mondasz...

2014. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

#1 pedig én azért nem a cicababa alkat vagyok

simán cipelnék 20-30 kilos dobozokat is

2014. jún. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Egy feminista nem segíti elő a nők "tárgyiasítását" kipakolással, hanem felháborodik rajta, és a pozitív diszkriminációkon is, mivel abban is csak az udvarias lealacsonyítást látja. Aki nem így gondolkozik, az nem igazi feminista. Gondolom észrevetted, hogy nem a feministák szeretik ezeket a "pozitív megkülönböztetéseket". Aki meg igen, az nem feminista, csak nagy a szája.
2014. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Mert nem az egyenjogúság a céljuk. Akkor Equalizmusnak, vagy Meritokrácia-harcosoknak hívnák magukat. Még a statisztikát és a tudományos tényeket is kiválogatják, és azokat használják fel, amelyek nekik adnak igazat. Ez a mozgalom a nyugati demokráciákban egy vicc, ha lenne gerincük, akkor az erőforrásaikat a fejlődő országok problémáira fordítanák.


#1 Szerintem egy munkáltató el tudja dönteni, hogy akar-e egy 16 éves tini csajt fizikai munkára alkalmazni, amikor sorban állnak a bika munkanélküli férfiak. Esetleg próbálj meg olyan munkát találni, amiben nem indulsz óriási kompetitív hátránnyal.

2014. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Ez a munkával kapcsolatos dolog felénk pont fordítva van: nagyon sok nő munkanélküli, esetleg alkalmi munkához jut néha és nem azért, mert nem akarnak dolgozni. A férfiaknak meg szinte mindnek van munkájuk. Több céghez is jelentkeztem már, ahova sehogy nem vettek fel, viszont nálam alacsonyabb végzettségű férfiakat igen.


Nem tudom, melyik részén laksz az országnak, de ha nálatok ennyire más világ van, én odaköltözök!

2014. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Én pont nem azt vettem észre, hogy nemek szerint válogatnának munkavállalásnál, nálunk a tescoban éppen fiúkból van több, és nem a vagina előny, hanem az, ha mondjuk van jogsid, vagy tapasztalatod...

Egyik nyáron dolgoztam egy gyárban, ahol tényleg több nő volt, mint férfi, de ott nem volt rinyálás, meg munkakerülés, szóval az, hogy te "szemtanúja voltál" egy-két olyan esetnek, ahol kényeskedés volt, még nem nagyon ad okot általánosításra. Én meg láttam építő munkásokat állni az út mellett a lapátjukra támaszkodva, aztán mégsem mondom, hogy "Minden férfi lustadisznó"

A tárgyiasítás részhez annyit, hogy attól, hogy valakin egy kivágott top van, mert, nem tudom, abban érzi jól magát, még nem kell úgy nézni rá, mint valami gusztusos húsra. Példa: a mell elsődleges célja a gyerek táplálása, de csak merjen egy kismama nyilvánosan szoptatni, kapja mindjárt a megjegyzéseket. Ellenben, ha boltok kirakatában bugyis-melltartós nőkkel akarnak eladni dolgokat, azzal nincs baj. Ez a tárgyiasítás, nem pedig a csini ruhák.

Egyébként a nők nem KIZÁRÓLAG a pasik miatt öltöznek ki (vegyük például a műkörmöt; kétlem, hogy valaha egy pasi is észrevenné, vagy dicsérgetné őket, mégis sok nő szereti) hanem azért, mert szeretne szép dolgokat magára venni.

Hosszútávon hidd el, problémásabb nőként érvényesülni: ha elvégzel egy jó egyetemet, és van is célod az életben, DE akarsz gyereket mondjuk 5 éven belül, akkor cseszheted. Milyen munkáltatónak kell már az, hogy újdonsült anyuci lelépjen 2 évig? Aztán még majd megy is szabadságra ápolni a kölkét.

Nomeg:

[link]

A tőzsdefórum tudtommal nem feminista információkat közvetít, szóval még az is előfordulhat, hogy hiteles dolgokról írnak benne.

A női kvótával én sem értek egyet, de azt mondjuk nem tudom, hogy nőként mekkora eséllyel lehet elérni magasabb pozíciókat.

Véleményem szerint a negatív/igazságtalan dolgokat előbb-utóbb úgyis megkapjuk (vagy már meg is kaptuk)a jóért meg hülyék lennénk nem küzdeni...

2014. jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

a feminizmus gyakorlati túlsúlyban nem az egyenlőségért küzd, hanem női érdekérvényesítésért. ezért jelentek meg férfi jogi mozgalmak, hogy ellensúlyozzák.

a gyakorlatban viszont mindkettő elhanyagolható jelenség, az emberek többsége nincs azon a szinten, hogy érdekelje vagy értse ezeket a dolgokat.

2014. jún. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15%
az is fontos még, hogy ezek a női-férfi párbaj elméletek csak tovább rontják az amúgy is válságos demográfiai helyzetet.
2014. jún. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%

1. A lányok sok szórakozóhelyen az ingyen CSALIK, akik bevonzzák a fizetős férfi vendégeket, tehát ez megint csak a nőket alacsonyítja le.

2. Lehet, hogy több lányt foglalkoztatnak diákmunkán, de a jelentkezők között milyen volt a nemek aránya? plusz: a magas beosztásban elenyésző a nők aránya, tehát a központi hatalom megint csak a férfiaknál van.

3. Az, hogy láttál pár nyávogós piscát nem jelent semmit. Inkább nézz utána, hogy kik a feministák, mielőtt nőgyűlölködsz.

2014. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Na állj!


Én nem vagyok nőgyűlölő, ilyet nem is írtam.

Azt, hogy a lányokat előbb felveszik mint a fiúkat, pedig tapasztalatból írtam, és az összes normális ismerősömnek ugyanez volt a tapasztalata. Te mit gondolnál, ha önéletrajzzal, mindennel együtt bemész sok helyre munkát keresni, elküldenek, mert nem kell munkaerő, de a legelső csajt felveszik, mert "lányokra mindig szükség van"?

És ezt nem egyszer, nem kétszer, hanem legalább 10-szer tapasztaltam. (McDonalds, boltok raktárosai, stb) Pedig nem vagyok sem tutyimutyi, sem csendes visszahúzódó.

2014. jún. 6. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!