Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, ha valaki negatívat...

Miért baj, ha valaki negatívat is mond magáról bemutatkozásról? Manapság csak a csupa önfényezés az elfogadott?

Figyelt kérdés

Amikor bemutatkoztam az osztályban, mondtam jót, és rosszat IS magamról.

És úgy néztek rám mint valami más bolygóról jött életformára!

Mindenki más: "segítek másokon, kedves vagyok, türelmes...:)


Én: "hát, szeretek ezt azt, segítek másoknak ha kell, de utálok... és lusta vagyok, nem érdekel ... viszont ha... akkor szívesen megcsinálom"


És amikor elkezdtem mondani, hogy "lusta vagyok, meg nem izgat a ..." akkor úgy néztek rám, mint valami űrlényre!


Most miért baj, ha valaki elmondja a rosszat is magáról?

Manapság már csak a "jó csaj vagyok, okos, türelmes, kedves, segítek mindenkin, nem bántok senkit..." hazugságok a nyerők?



2014. jan. 22. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, mint te és rám is pont ugyanígy néz a többség:)

Így már érthető, hogy miért van kevés barátom. Unalmasnak tartom ezeket az állandóan jópofizó, közben meg a hátad mögött szemét embereket. Amúgy azért néznek rád így, mert képmutatóak.

2014. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Nem amatőr pszichológiai elemzésre voltak kíváncsiak, hanem egy gyors bemutatkozásra. A többi úgyis kiderül idővel.
2014. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb a realitás talajon maradni. Viszont azt tapasztaltam, hogy én pl. jobban szeretem, ha valaki úgy beszél magáról, hogy arról beszél, hogy mik a hobbijai, mit szeret csinalni. Azt nem tartom szimpatikusnak, amikor tulajdonságokat mondanak magukról, mert én majd eldöntöm, hogy milyennek látom.
2014. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a jót elmondod, a rosszat elhallgatod, azzal a jónak adsz teret, a rossznak még nem. Úgy kezdesz tiszta lappal, hogy VAN IS ALKALMAD FEJLŐDNI, mert olyan alapokat fektettél le. Ha a vélt rossz tulajdonságaidról hintesz el dolgokat már a kezdet kezdetén, az mindössze A FELELŐSSÉG ELHÁRÍTÁSA. "Ilyen vagyok, ez van". Ha kicsit is furán nézel magadra ezután, akkor érted, miért lepődtek meg ösztönösen is azok, akik egyébként erről szintén semmit se tudtak.
2014. jan. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Többször is hallottam, tanáraimtól is meg ilyesmi, hogy feleléskor, vagy előadáson tudnunk kell jól adni elő magunkat, mert az jó nekünk, jobb fényt vetűnk magunkra, nem olyan ez, mint egy "ócska képmutatás", talán azok a "képmutató" emberek is valahol komolyan gondolták a pozitiv dolgokat, amiket mondtak, te nálluk talán egyenesebb vagy, és nem igérgetsz magadnak bizonytalan dolgokat, nincs ezzel baj.

Én pl. azt tartom hülyeségnek, mikor valaki annyira beleéli magát abba, hogy sok a képmutató hazug ember, és csupán annyiban merül ki az önérzete, hogy ő próbál minél inkább nem hasonlítani ezekhez. Ettől még nem lesz ezerszer jobb, sem önmaga.

2014. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!