Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan viszonyulnátok egy...

Ti hogyan viszonyulnátok egy olyan lányhoz, aki már megjárta párszor a pszichiátriát, mert kárt tett saját magában? Megpróbánátok segíteni rajta valahogy? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2014. jún. 7. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismerem és barátom/barátnőm akkor segítenék. De ha ismerkedési fázisban kiderülne, hát nagy ívben elkerülném. Mondjuk nekem alapvetően ez a tapasztalatom, hogy segít az ember egy lánynak talpra állni, aztán meg kerít magának mást...hát akkor kösz nem kérek ebből :D
2014. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Először is,ez senkinek nincs a homlokára írva.Ha a szakemberek nem tudtak rajta segíteni,szerintem egy laikus sem fog tudni...
2014. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Aki pszichiátrián járt, azon egy átlagember nem igen tud segíteni, maximum abban, hogy nem hagyja, hogy visszaessen abba az állapotba, ami miatt pszichiátrián járt.
2014. jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogy próbálnék -e segíteni rajta, az attól is függ, hogy pontosan mi a depressziójának a pontos oka.
2014. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenekelőtt elbeszélgetnék vele. Minden további lépés ezen múlik.
2014. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Elgondolkodtató, mennyire megbélyegzőek az emberek.

Semmit nem tudunk az illetőről, csak azt, hogy volt párszor a pszichiátrián, meg tett már kárt magában. Hogy ezek mennyire voltak súlyos, és mennyire komoly dolgok, arról egy szó sem esett.

2014. jún. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha őszinte lenne velem, ha nem várná, hogy helyette megoldjam a problémáit, akkor segítenék neki. Beszélgetés, könyveket ajánlanék, programokat javasolnék.
2014. jún. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem próbálnék segíteni rajta, messziről elkerülném. Gyógyult depressziósként tudom, hogy az ilyen problémákon nem segít sem pszichiáter, sem a csodabogyók, sem senki, csak az ember saját magán.
2014. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy megpróbálnék segíteni neki, hogyha olyan lenne a kapcsolatunk vagy, ha a társadalomba, hétköznapokba való visszailleszkedésről lenne szó, egy olyan személynél , akin tényleg látnám az igyekvést.

Minden egyéb esetben viszonyt elkerülném őt, még hozzá saját tapasztalatok miatt. Nemrégiben 4-5 napon keresztül próbáltam egy barátnőm segítségével, egy pszichiátriát megjárt lányon segíteni. Nem ment. És ez az egész dolog mind lelkileg, mind testileg is teljesen kimerített mind a kettőnket. Ez a kis eset elég vol ahhoz, hogy én minden ilyentől a továbbiakban tartozkodjak.

2014. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!