Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A sok irigykedő ember miért...

A sok irigykedő ember miért mást hibáztat mindig?

Figyelt kérdés
Olvasgatom a kommenteket sok portálon,de elég sok köztük az irigykedő ember. Irigykednek,ha valakinek milliói vannak,ha milliárdjai,ha jó nője,ha drága kocsija,ha hajója,nagy háza,stb. Ilyeneket irkálnak,hogy biztos összelopta a vagyonát,sikkasztott meg,hogy minek neki olyan sok autó meg nagy ház,stb. Mire jók ezek a mondatok?

2014. jún. 11. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

kisfiú nem tudom mi bajod van, de én is irigy vagyok.

egész hónapban dolgozol nettó 90ezer ft-ért, ami pont arra elég hogy nullára kigyere, de a másik meg 3 havonta jár nyaralni, meg luxus kocsival járkál, ki ne irigykedne, meg étterembe mászkálnak, meg jactjuk van, meg miegymásuk, amit el lehet képzelni.

aki már dolgozott keményen kevés pénzért, a tűző napon, saját izzadságában, és nem tud mást csinálni, mint dolgozni, mert az a kevés pénz is kell, az bizony mikor olyat lát hogy a huszonéves takony gyerek menőzik az apja s mercijében, az bizony irigy lesz!

2014. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Kedves első!

Mindenki a saját sorsáért felelős, te vagy felelős azért, hogy 90 ezerért dolgozol. Ha nem tetszik változtass.

Nem Etiópiában vagyunk, vannak lehetőségek...csak pl ide kommentelni könnyebb. Meg kifogásokat keresni.

2014. jún. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

#2:Egyetértek.

#1: Attól neked nem lesz jobb. Viszont ha minden erőddel spórolsz, illetve keresed a lehetőségeket, tanulsz(vannak területek, ahol ingyen is lehet pl. programozás) és elég okos vagy, hogy kitölts egy rést a piacon, Te is járhatsz mercivel, és lehet jachtod. Ha pedig édesapja pénzéből van, akkor nem gondolom, hogy hozzá kellene hasonlítanod magad, hanem a múltadhoz, és előrelépned. Az embert pedig nem a pénz határozza meg. 17/f

2014. jún. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én rosszallóan szoktam beszélni azokról, akik rongyrázóak, és kimondottan verik a mellüket a gazdagságukra, és mindig megkapom, hogy irigykedek, holott én pont hogy nem vágyom arra, hogy ugyanazt tegyem, mint ezek az emberek, ráadásul sok esetben valójában nálam rosszabb anyagi helyzetű emberekről van szó, csak az irigykedéssel vádolók nyilván nem ismerik a vagyoni helyzetem, csak azt, hogy az illető, akit fikázok, a gazdagság jeleit mutatja kifelé.
2014. jún. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

#2es - nem lehet változtatni


#3as - nem lehet mindenkiből programozó.

2014. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

#5: #3 vagyok.

,,Pl. programozás". Vagy elektronika. Vagy üzletet is nyithat(hitelre, okosan[nem ajánlom]). Vagy készíthet pl. fa/kerámia munkadarabokat és árulhatja a piacon, hogy tőkét szerezzen. Hirtelen jött ötletek. Kifogás rengeteg van.

2014. jún. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

20:31


Ez nem kifogás, én reálisan látom a helyzetet, ugyanis vállalkozó vagyok, de hiába a hirdetés, hiába a marketing lóf@$zt se ér!


Nézd meg a mekkán mennyi kézműves cucc megy, a kutya nem veszi őket.



Íróasztal mögül, hogy hogy rálátásod sincs a dologra és nem tapasztalod hogy a kiszórt 25e szórólapból nincs 1 vásárlód sem, könnyű okosnak lenni meg tanácsokat osztogatni...


Aki meg benne van azt tapasztalja, hogy járulék járulék hátán, adó adó hátán...

2014. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A sok irigykedő ember miért mást hibáztat mindig?"

Mert az egyszerű, illetve az ad felmentést. Milyen iszonyatosan nehéz dolog odaállni a tükör elé, hogy ez az ember a felelős a sorsomért, senki más...

2014. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

20:44


innen is üdvözlöm a leszavazóimat, akiknek a kicsi se**ét eltartja apuci meg anyuci.

2014. jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!