Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak? Mit...

Hogyan változtassak? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Be kell valljam, hogy elég sok gonddal küzdök most és a legnagyobb baj az, hogy nem tudom mitévő legyek. Először is kezdjük azzal, hogy ketten élünk nagypapámmal eléggé szűk anyagi körülmények között. Én nagyon sajnálom, hogy 55 felett még gyárban dolgozik, hogy én tudjak mit enni... szívesen segítenék rajta, de nem tudom, hogyan. Van egy tehetősebb nagynénjém, aki Ausztriába lakik, nem is értem, hogy ő miért nem segít rajtunk (legalább papán, hogy ne stresszeljen, hisz elvégre felnevelte azt az embert is..) Erről röviden ennyi.

A másik dolog az lenne, hogy eléggé szétszórt, hülyegyereknek érzem magam több okból kifolyólag is. Egyszerűen lassan 15 éves fejjel azzal tengetem a napjaim, hogy itthon ülök és kb unatkozok, mivel a "barátaim" kb akkor jönnek csak el, ha én elhívom őket, mert ők sosem jönnek.. ezt valahogy nem érzem normálisnak, nem gondoljátok? Mást is lehívják a barátaik.. tehát ebben se vagyok egy nagy ász. Úgy érzem, hogy egy nagy nulla vagyok. Egyszerűen semmiben nem vagyok jó, de tényleg semmiben!!!! Tanulmányi eredményeim (most ballagok) kb 3.5-3.6. Sportok is nálam úgy néznek ki, hogy kipróbálok 1 sportot, ami akkor éppen nagyon tetszik, de rá 4 hónapra már ott fogom hagyni, nem járok le edzeni. Ügyetlen vagyok nincs semmihez kézügyességem, remeg a kezem elképesztően csúnyán írok, egy kövér senki vagyok, aki él a nagy világba és bámulja a 4 falat egész álló nap.Egy balfék.. és valamilyen szinten érzem, hogy az én életem se lesz valami fényes. Hangulatom is folyamatosan változó van, amikor bele se gondolok ilyenekbe, de nagyon sokszor, amikor belegondolok a sírás határán vagyok, hogy milyen senki vagyok egyszerűen senki egy nulla. Ha vitázunk, nem tudok normálisan érvelni, mert felidegesítem magam, és nem tudok gondolkodni. Ha valamire megkérnek nem tudom megcsinálni, mert egy ügyetlen hülyegyerek vagyok. Mire vagyok jó? Miért élek? Nem megyek el sehova, nincs barátnőm, szép életem. Én nem vagyok irigy másra, aki megkap mindent, mert ha nekünk is úgy lenne pénzünk, akkor én is megkapnék mindent, tehát megértem.

Nagyon gyenge akaraterőm van..ha leülök tanulni, akkor kb 10 perc után abbahagyom, mert a falat érdekesebbnek találom, mint az anyagot. Úgy kiönteném sokszor a lelkem valakinek, de papám nem olyan.. én akarok férfi lenni, de most is egy lelkizős kis gyök*r vagyok...


Hirtelen ennyi jött! Köszönöm, hogy elolvastad.

14/F



2014. jún. 11. 22:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Az emberek is ott szivatnak, ahol akarnak semmi dominancia nincs bennem...
2014. jún. 11. 22:44
 2/5 anonim ***** válasza:

Ertelmesnek tunsz a helyesirasod alapjan! Nagyon sok nalad idosebb ember nem tud ilyen helyesen irni ami szegyen!

Fejleszd az onbizalmad valahogy es ha zavar hogy a 'barataid' nem keresnek hanyagold oket egy ideig hatha eszreveszik magukat.. Ha nem akkor keress uj baratokat. Tudom nehez mert en is ateltem hasonlot de nekem most nincsenek barataim csak haverok, foleg az interneten, es megis jobb mintha azon szomorkodnek hogy x-y nem irt vissza vagy nem ezt hanem azt csinalta...

Nagyon sok dolog csak kitartas es gyakorlas kerdese, ami sokszor frusztralo tud lenni de a vegen megeri a faradozast. Papadnak tudnal segiteni a hazimunkaban, pl. fozni/sutni, bevasarolni, takaritani..

Az onbizalom nagyon fontos mert ha nincs akkor meg a legkisebb dolgok is hatalmas erofeszitesbe kerulnek... Olvass utana hogy lehet fejleszteni, tedd meg magadert. Lehet hogy egyesekhez kepest luzernek erzed magad de ha megprobalod kihozni magadbol a legjobbat es meg ugysem sikerul valami akkor is legalabb orulhetsz hogy megprobaltad, buszke lehetsz a kitartasodra.

Es nem attol lesz valaki ferfi hogy nincsenek erzesei vagy hogy sosem panaszkodik vagy sir. Ugyanolyan ertekes ember vagy mint barki mas. Bizz magadban!!!

2014. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még fiatal vagy, nincs elbaxva semmi, de a személyiséged alapján megvan rá a jellemed, hogy elrontsd, ámbár! emberileg rendben vagy.

Az a baj, ha nincs, aki anyagilag támogasson, akkor meg kell küzdened mindenért (ami egyébként fejlődés szempontjából akár előny is lehet) de valljuk be, igen kakkantás dolog. A tanulás mellett dolgozni ... megint csak a bélsár jut eszembe.

TE vagy az egyetlen, aki változtathat bármin.

Egyet jegyezz meg, akik keményen küzdenek, tanulnak, azoknak beérik a sok xarság és jól boldogulnak.

Akik a tévé előtt punnyadnak, és várják, hogy a galamb a szájukba repüljön, azok 25-30 évesen fogják a fejüket, hogy miért csesztem el az életemet.

Ennyi tapasztalatot tudtam átadni, és jobban teszed, ha szembenézel a félelmeiddel és nem próbálod őket a szőnyeg alá söpörni! Meg KELL, hogy tervezzed a jövődet, lépésről lépésre, akinek van célja, annak lesz normális élete!!

Nagypapád meg még nem olyan öreg, ne legyen bűntudatod! Az én nevelőapám 65 lesz és totál munkaképes.

Tudom, hogy összehúzódik a gyomrod arra, amiket írtam, de hidd el, ez a recept az életre.

2014. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha olyan rossz a pénzügyi a helyzetetek, akkor írni kell annak a nagynéninek egy levelet és elmagyarázva neki a jelenlegi helyzetet megkérni arra, hogy valamiképpen segítsen nektek.

Most nem tudom mennyi a határ Magyarországon, hogy diákmunkát végezhess de szerintem te már abba a korba érsz, hogy el tudsz végezni valamilyen munkát. Én a helyedben érdeklődnék pár helyen vagy kitalálnék akár egyéb lehetőséget addig is amíg a falat bámulod, hogy hogyan is lehetne pénzt szerezni. Ha dolgozol akkor ott új barátokat is tudsz szerezni, ezzel még egy probléma meg van oldva.

Ugyanakkor a tanulást sem szabad elhanyagolnod, ha nem is tíz percet, de legalább 1 órát foglalkoznod kéne vele, mert ha akarod valamire vinni az életben ezzel tudod most megalapozni a későbbi életedet.

Egy barátság két ember kapcsolata, ha ők nem keresnek nem biztos hogy veled van a probléma, lehet hogy éppen valamilyen más gondjuk akadt. Ha akarod őket barátodnak akkor keresd te őket vagy menj el hozzájuk akár te, biztos nem fognak haza kergetni.


Remélem tudtam valamit segíteni és örülök, hogy válaszolhattam! :)

2014. jún. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kezdj el futni probálj egészségesen étkezni fekvő támasz légy ki tartó probáld me,g csak elkezdeni nehéz;) ezzel a kis edzéssel több energiád lesz ,ha kitartóan cs7nálod meg lesz az eredménye és nagyobb esélyed lesz a csajozásra;D és probálj segiteni a Papádnak...gondolhatod h nm könnyű neki. Csak h tudd én is nagyon lusta vagyok fiatal vagyok még nm késő belehúznom és neked sem!!De a legnagyobb hangsúlyt a tanulásra tedd, elárulom neked h a kis edzés után könnyebb tanulni(magamon tapasztaltam) És NEM vagy senki NEM vagy nulla!!! Mondogasd ezt magadban és h képes vagy bármire, sikerülni fog...tudom! Kevés az önbizalmad nagyon, ezen probálj meg változtatni!! :) Menni fog...hajrá,képes vagy rá!!!:D Remélem tudtam segiteni!:)
2014. jún. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!