Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen dolog, hogy kézfogások...

Milyen dolog, hogy kézfogások után kezet mosok?

Figyelt kérdés
Amikor már nem látja az akivel kezet fogtam. Mert kitudja mi mindent fogdosott össze, főleg a dohányosokkal való kézfogás után szoktam kezet mosni.
2014. jún. 12. 20:39
 1/6 anonim válasza:
szerintem nem csúnya dolog de szerintem kézfertőtlenítőt használj
2014. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőség, akkor nyugodtan. Kit érdekel?
2014. jún. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kb. 1 éve, minden kézfogás után kezet mosok, ha tehetem.

Egyszerűen nem érzem tisztának a kezem egy kézfogás után, amíg meg nem mosom. Nem tudom,mi az oka. Mondjuk újabban a kilincseket sem fogom meg, inkább olyan helyen fogom meg az ajtót (magasan), ahol biztos más nem fogja meg, és úgy nyitom. Olyan is volt, hogy nyilvános wc-n inkább megvártam, míg bejött valaki, és úgy mentem ki. (gondoltam, ha már megmostam a kezem, nem fogom meg szívesen a kilincset)


(36f)

2014. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A wc ajtót én sem fogom meg, hanem a papírtölrővel érek hozzá, amit utána kidobok.
2014. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fertőzéstől való félelem és az állandó tisztálkodás kényszerbetegséghez kapcsolódóan is előjöhet. Persze ez azon múlik mennyire viszitek túlzásba.
2014. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

okos.


a kézfogás egyáltalán nem higiénikus szokás, mert nagyon sok ember különféle tevékenységek után sem mos kezet, ami után kellene. viszont társadalmi nyomásra mindenki tartja a normát. ezért kell sokszor fertőzésveszély esetén elrendelni a kézfogás betiltását.


a gyakori kézmosás sok fertőzést és betegséget előzhet meg.

a fertőtlenítő elpusztíthatja a baktériumok nagy részét, de attól még ott marad a kézen például az ürülék vagy nemi váladék(igen, statisztikailag nagy esély van rá).


a kilincsek is mocskosak, mert sokan használják őket, de takarítani mégsem szokták. ugyanez a helyzet a mobiltelefonunkkal, vagy bármivel, amit megfogunk vagy a szánkba veszünk.


a kényszerbetegség nem itt kezdődik. egészségügyi szakemberek is ajánlják a gyakori kézmosást.

2014. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!