Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha gyűlölet van...

Mit csináljak ha gyűlölet van bennem és irigység?

Figyelt kérdés

Ha fáradt vagyok akkor elég utálatos tudok lenni.. Sokkal erősebb bennem a gyűlölet.

Fáradtság nélkül is néha rámtör az irigység, irigy leszek mások életére, eredményére..

Szerintem mindkét tulajdonság szégyenletes, mit tegyek, hogy ne érezzek hasonlókat?


2014. jún. 14. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Réláx Zóhán, réláx!
2014. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érezd csak, és kerekedj felül rajtuk. Tudatosítsd magadban az érzést, és figyeld meg alaposan. Maradj nyugodt és csak figyeld az érzést. Ne apellálj, ne arra koncentrálj, hogy tápláld a gondolatot ami tovább szítja benned az érzést, hanem csak az érzést érezd át, és csak annyit jegyezz meg magadnak, hogy pl -ez a gyűlölet. És ennyi. Aztán szépen átalakul a gyűlölet és elégedettség fog eltölteni, hogy képes vagy a gyűlöletből erőt meríteni, és dacára annak, hogy éppen gyűlölnöd kéne, és annak megfelelően valami hülyeséget kéne csinálnod képes leszel megtenni azt ami a helyes. A leghelyesebb dolog pedig az, hogy elfogadod a valóságot olyannak amilyen. Egyetérteni nem kell vele, de elfogadni el kell, különben szenvedés lesz a jussod. Engedd el a felépített illúzióidat, mert az azoknak fenntartásába beleölt energia fejti ki kellemetlen hatásukat a rossz érzésekben, viszont ha jól használod fel azon erőket amelyeket a gyűlölködésbe fordítanál úgy jól fogod magad érezni. Boldogság se kizárt rövid távon, de hosszútávon az elégedettség fog jellemezni. :]
2014. jún. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Add ki magadból. Azt nem lehet csinálni, hogy ne is legyen, mert azt elfojtásnak vagy hasításnak hívják és nagy károkat okoz. Ha van, akkor van, azzal kell csinálni valamit, ami van.


Remekül lehet lazítani és elaborálni (feldolgozni) az ilyen indulatokat pl. zenével, rajzolással, festéssel, naplóírással (csak őszintén és csak magadnak!), énekkel, futással, úszással, bicajozással.


Semmiféle szégyenletesség nincs abban, ha valakiben gyűlölet és irigység van - lévén, hogy sok minden miatt keletkezhet benned ilyen indulat. Pl. vannak olyan emberek, akik kedvelik az ilyen indulatokat kiváltani másokban. Akkor is szégyenletes a gyűlöleted, ha mások váltják ki belőled? Na szép is volna! :(


Aztán: a mély depresszió és a mély gyász része a gyűlölet ez elhunyt iránt (aztán önmagunk iránt. Én pl. ebben vagyok most.)


Az irigység pedig szerves része az iskolai teljesítmény-harcnak, a munkahelyi harcoknak, illetve naponta kelti a média.


Úgyhogy eszedbe se jusson szégyellni a saját érzéseidet!

Annál nagyobb baj nem is lehet!


Amikor fáradt az ember, akkor a tudatos oldala - a racionalitás - kissé le van kapcsolva, és a másik oldal erősebb: ilyenkor jönnek fel a valódi, mélyen fekvő érzelmeid, az álmaid, a szabad asszociációk, a félemek, az indulatok. Ne fojtsd el - éld meg!

2014. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fifi Horváth Gyöngyi válasza:
Sajnos benned is,nagy a gyűlölet,a fájdalom. Te is segítségre szorulsz. Úgy érzem. Nem volt mindig így. Igen. El kell fogadni a dolgokat,úgy ahogy vannak. Szeretettel kell nèzni embertársainkra skkor is ha úgy látod,nincs jó napja. Nem lehet hogy mások is problémákkal küzdenek és ugyanazt szeretnék amit ti??? Megértést,egy mosolyt,egy pici előzékenységet. Ha másnak megszépíted a napját a tiéd is szép lessz. Minden jót kivánok.
2014. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Találkoztam már itt olyannal, aki hozzád hasonló cipőben járt. Javasoltam neki, hogy tanuljon meg szeretni, szeretetet elfogadni és adni. Nem akart. Az a kérdés, hogy te akarsz-e? Vagy igazából jó neked az, hogy irigykedhetsz és gyűlölködhetsz, hiszen így mindenki más a hibás, a rossz, és akkor neked nem kell tenned semmit, nem kell változnod, erőfeszítést tenned. Mert ez másképpen nem megy.

Jó módszer az is, hogy figyeled magadat, ahogy felbukkannak ezek az érzések, és tudatosítod, ahogy az előzőkben írták.

2014. jún. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, segítettetek!
2014. jún. 15. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!