Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem furcsa dolog ez a tisztelet?

Nem furcsa dolog ez a tisztelet?

Figyelt kérdés
Például miért kell jobban tisztelni egy időst ,mint egy fiatalt vagy középkorút? Lehet ,hogy az idősebb egy szörnyű ember és a fiatalabb sokkal többet ért el. Akkor azért tisztelünk valakit ,amit elért? És ha nem is tisztességes úton érte el ,vagy csak az ölébe hullott más meg lehet vért izzadva sem ér el ennyit akkor azt kevésbé tiszteljük? És a nők iránti tisztelet? Mitől szorulna rá egy nő ,hogy előbb lépjen be egy ajtón ,mint egy férfi? Nem degradáló ez egy kicsit ,mintha a nők úgymond ezzel akarnák a pótolni a saját "hiányosságaikat" ,amik persze nem léteznek ,mert szerintem minden ember egyenlő. De akkor most ,hogy is van ez?

2014. jún. 16. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikről te beszélsz az illem, és nem tisztelet. A tisztelet kölcsönös és kétirányú. Ha engem nem tisztel meg egy idősebb bizonyos helyzetekben, akkor én sem fogom őt, ez ilyen egyszerű. A nőt nem azért kell előre engedni mert tiszteljük, a terhes nőnek nem azért adjuk át a helyünket, mert tiszteljük, hanem azért, mert így illik, ez a szokás. Ameddig az idős ember panaszkodik, mert nem adtam át neki a helyemet a buszon ( csak akkor ülök le, ha megrándul a térdem, vagy nem érzem jól magam, ezen kívül mindig állok ), és lehord mindenféle "mai fiatalnak", addig nem is fogom átadni neki a helyem.
2014. jún. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kéne mindenkinél zsigerből rosszat feltételezni.


2. Ez alapvető udvariasság, nem tisztelet. Mellesleg a tisztelet sem azon alapszik, hogy mit értél el, egy pék is ugyanolyan ember, mint mondjuk egy jogász.

2014. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Én az átlag embert semmibe nézem, és lehet meglepő, de pont a gengszterekre tudok tisztelettel nézni, akiknek hatalma volt lásd Mikuláš Černák, akkora ember a mai napig szlovákiában hogy csak az nem fél tőle, aki nem ismeri a nevét.


Az ilyen emberek élték az életet keményen, nem a magunk fajta aki reggel fel kel, elmegy dolgozni, majd hazajön és alszik

2014. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem is hülyeség. Ezek ilyen társadalomba berögzült dolgok. Szerintem az emberek alapvetően szeretnek alárendelt szerepet játszani. Szeretik ha valakinek udvariaskodhatnak ha valakit tisztelhetnek és "puncsolhatnak".
2014. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aaha, mellékes, hogy pont a pasik találták ki ezt a "lovagiasság" dolgot. :D

Az meg elég ciki, ha valaki nem tudja, mi a különbség az illem és a tisztelet között. ;)

2014. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!