Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti befogadnátok egy hajléktala...

Ti befogadnátok egy hajléktalant, ha teljesen tiszta, becsületes, fiatal, káros szenvedélyektől mentes, barátságos, stb?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok, már lassan egy éve, hogy egy ismerősömnél "csövezek" mert nincs más, és lehet hogy el fog küldeni. Nem találok munkát, szeptembertől mennék egyetemre, addig kéne valami megoldás. Szeretném tudni az esélyeimet, mit lehet tenni.

2014. jún. 20. 01:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Miért lenne jó valakinek, ha befogadna téged?

Mit tennél az illetőért?


Ilyet csak meleg oldalakon láttam, hogy ingyen szállást, ingyen lakhatást kínálgatnak, persze ott hátsó szándékkal.

Illetve fiatal nők számára, szintén hátsó szándékkal.


De egy vadidegen férfit miért fogadna be bárki mindenféle érdek nélkül?

2014. jún. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Dr.Michael Jocks ***** válasza:
25%
Ha el fog küldeni valami tuti nem oké veled
2014. jún. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy év után én is megunnék bárkit. Ha meg csak szeptemberről van szó, az már kevés idő, ha eddig kibírt csak kihúzhatod az a kis időt nála.

Utána kollégium, vagy mi?

2014. jún. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Én befogadok bárkit, ha tudom, hogy nem lop meg vagy gyilkol le álmomban, nem erőszaktevő stb. Az sem baj, ha nem barátságos. Volt már rá példa.


Csak az a gáz, hogy én is lassan hajléktalan leszek. :D Meg nem pesti vagyok. De tudom, hogy milyen érzés állomáson éjszakázni, ennél is rosszabb időkben előfordult néhányszor.


Szóval én befogadnám, munkát is próbálnék neki szerezni, ha szeretne dolgozni.

2014. jún. 20. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem!!!


Idegen embert, csak úgy befogadni???!!! Kizárt!!!


A becsületesség megítéléséhez, és a bizalom kialakulásához évek kellenek, nem másodpercek.

Az ember néha még a régebbi barátaiban is óriásit csalódik, miért kéne elhinni egy tök idegen embernek az első szavára, hogy ő becsületes?

Mert azt mondta? Ne viccelj!


A hajléktalanokra (jó párat ismerek) amúgy is nagyon nagy általánosságban pont az ellenkezője igaz, kb. mindegyik eladná a saját anyját is 3 forintért.

2014. jún. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Azért szerintem van különbség az aluljárós részeg hajléktalanok és egy fiatal között, aki mondjuk elmenekült otthonról vagy nincs családja. Igen, előfordulhat az is, hogy bérgyilkos a közértes vagy terrorista a nagymama, de nem valószínű.
2014. jún. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem bíznék meg annyira egy idegenben, hogy megosszam vele a lakásomat.
2014. jún. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Én nem. Csak akkor ha nagyon közeli barát vagy rokon lennél.

Amúgy ha egy évig csövezel valakinél, akkor vajon mi az oka, hogy most lehet, hogy el fog küldeni?

És miért kényszerültél arra, hogy ismerősnél csövezzél már egy éve? Lehet hogy mégsem vagy olyan becsületes, káros szenvedélyektől mentes, barátságos ember?

2014. jún. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

"Budapesti vagyok, már lassan egy éve ... Nem találok munkát"


Nem is kerestél!!

2014. jún. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Megmondom őszintén, idegent be nem fogadnék csak úgy ingyen. Maximum azt mondanám, hogy írjunk albérleti szerződést, és mondjuk csak a rezsi felét állja, meg egy minimális összeget mint bérleti díj.


De ismerőst is csak átmenetileg fogadnék be, a gond ott van, hogy szerintem az emberek nagy része visszaélne a helyzettel, dőzsölne a te pénzeden, aztán meg kifüstölni sem tudnád a lakásodból.


Meg az más, hogy valaki ideiglenesen került utcára, és hirtelen kell a segítség, meg megint más, hogy befogadok valakit, akinek zéró bevétele van, eszi a kajámat, fizetem utána a gázt, vizet, villanyt.


Meg hát na, valljuk be, az ember szeret a saját házában a maga ura lenni, és hosszabb idő után bizony zavaró az, hogy egy idegent kell kerülgetni.

2014. jún. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!