Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti befogadnátok egy hajléktala...

Ti befogadnátok egy hajléktalant, ha teljesen tiszta, becsületes, fiatal, káros szenvedélyektől mentes, barátságos, stb?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok, már lassan egy éve, hogy egy ismerősömnél "csövezek" mert nincs más, és lehet hogy el fog küldeni. Nem találok munkát, szeptembertől mennék egyetemre, addig kéne valami megoldás. Szeretném tudni az esélyeimet, mit lehet tenni.

2014. jún. 20. 01:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Csak az a gáz, hogy én is lassan hajléktalan leszek. :D"

és az próbál a legjobban segíteni, akinek a legkevésbe van miből.... :D

2014. jún. 22. 15:45
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert neki nincs vesztenivalója.


Azért a legtöbb embernék nincs annyi plusz helye a lakásában, hogy elszállásoljon valakit, a kanapén meg a nappaliban kerülgetni hosszabb távon idegesítő. Egy gyerekért, szülőért, testvérért vagy a gyerekkori legjobb barátért még megteszi az ember, de egy vadidegent igenis kényelmetlen hosszabb távon elviselni. Én most is egy szál bugyiban vagyok itthon, ha itt lenne egy idegen (még ha lány is), akkor már kellemetlen.


Aztán egy évig miből éltél,milyen bevételed volt? Ha valaki befogad, az felelősség. Ha nem akarja, hogy éhen halj, etetnie kell, ha nem akarja, hogy bűzölögj, használnod kell a vizet és a tusfürdőjét. Ez sok kis apróság, de egy hónapban már nagy összeg, nem mindenki tud bevállalni ennyi plusz költséget. Én azért megnézem mire költök, ha van felesleges, akkor nem idegent ajándékozok meg vele, van épp elég rokonom nekem is, akit támogatni lehet.

Te mivel tudsz hozzájárulni a költségekhez? Veszed a saját cuccaid, a hűtőben külön teszed és csak azt eszed ami a tiéd? Mennyit fizetsz havonta a költségekbe? Ha semmit, akkor inkább hálás legyél az ismerősödnek. De idegenektől elvárni, hogy ugyanezt megtegye érted az már pofátlanság.


A másik a biztonság. Sok olyan történet van, hogy valakit meglopott az anyja/gyereke/tesója. Most bízzunk meg egy vadidegenben, hogy ha hazamegyünk akkor még meglesz a fényképezőgépünk és a laptopunk???? Adjunk kulcsot, hogy egyszer arra menjünk haza, hogy ki van pakolva a lakás? Jóóóó, fel lehet jelenteni, és hogy téríted meg a kárt? Miből lesz új fényképezőgépem, mert nekem nincs arra keretem, hogy újat vegyek.


Sajnálom, ha rossz helyzetben vagy, de nem várhatsz el vadidegenektől olyat, hogy veszélyeztessék a biztonságukat, a családjukat, a cuccaikat, az azon tárolt emlékeiket valakiért, akit nem is ismernek.

2014. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

nem is várom el.

egyik válaszoló tanácsára kiírom még, bár direkt nem szerettem volna hangoztatni: lány vagyok.

2014. jún. 22. 17:19
 14/17 A kérdező kommentje:
és érdekel bármilyen tisztességes munka, ha tudtok valamit
2014. jún. 22. 17:21
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Drágám, tessék szépen kiöltözni és végigbattyogni Budapest összes utcáján, bemenni minden kocsmába, minden közértbe, minden gyorsétterembe, ruhaboltba, végigkérdezgetni minden üzletet, van-e üres állás, nem hiszem el hogy Magyarország legnagyobb városában élsz és 1 éve nem találsz munkát! Én egy 20ezer fős kisvárosban indultam így neki, érdekes, még aznap találtam munkát, igaz hogy csak 1 hónapig voltam ott mert utána találtam jobbat, de akkor is!

Mit csinálsz egész nap? Mivel töltöd az idődet? Segítesz annak akinél laksz? Takarítasz, főzöl neki? Valami oka van hogy ki akar rakni.

Elfogadod ezt az állapotot, beletörődsz, vagy nagyon gyorsan kezdesz valamit magaddal, mert így csak egyetlen szervezet fog felfigyelni rád, aztán már miniszoknyában kirúzsozva állsz az út szélén mondván mert nem volt más lehetőség.

2014. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

honnan lehet tudni egy idegenről, hogy becsületes...stb?

barátok, ismerősök esélyes, hogy befogadnak, mert ők ismernek.

2014. szept. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiátrián kezeltek egy nőt, aki a lakását odaadta 3 hajléktalannak, mert Isten azt mondta neki csinálja ezt. Összemocskolták a lakást, kilopkodtak mindent és alig tudta kirakni őket a végén.
2014. szept. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!