Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet tudatosítani a...

Hogyan lehet tudatosítani a fájó dolgokat?

Figyelt kérdés
Szerelmi csalódásom van. A másik nem engem szeret. Ez az érzés gyakran "tiszta" bennem, viszont elkezd fájni, és akkor elhessegetem magamtól ezt az érzést. Olyankor azt hiszem csak képzelödöm és engem szeret. Holott tudom hogy ez nincs így, mert mást szeret. Viszont annyira fáj ez a tudat, hogy tagadom magam elött. Mint valami ördögi kör. Hogyan tudnám végérvényesen tudatosítani magamban (nem csak idölegesen) a tényt, hogy nem engem szeret, hogy nem én kellek neki, hogy nem rám van szüksége?
2014. jún. 20. 07:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez egy védekezési mechanizmus, hogy ne kattanj be. Úgy csökkented időnként a fájdalmat, hogy áltatod magad. Ez szerintem mindenkinél előfordul nagy fájdalom esetén. Adj időt magadnak, majd egyre könnyebb lesz, de ezt fel kekk dolgoznod, ami fájdalommal jár.
2014. jún. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Majd idővel enyhül a fájdalom,és ez érzést ott marad elbújva a szíved egyik csücskében .

Biztos valamennyire szeretett az exed,de annyira nem mint Te őt.Tudod ebbe bele kell törődni,mást nem tudsz tenni,gyakorlatilag őrülj is neki hogy még időben mentetek szét,az csak illúzió volt hogy összeilletek(ezek szerint nem illetek össze mert szétmentetek).Szóval a lényeg hogy idővel jön más akivel lehet hogy jobban összepasszoltok! Tudod a nagy szerelemből is lehet több,hisz emberek vagyunk és képesek vagyunk több mindenkit szeretni(hisz a szüleinkből is kettő van,barátokból is többet szeretünk,szerelem terén is így működik,csak az igazinál annyi a különbség hogy ő viszont szeret és ugyanúgy)

Kitartás!Lesz jobb is!Keress valami hobbit,tereld a gondolataid és próbáld meg élvezni az életet most egy picit másképp!

Javaslom menj sokat szórakozni a barátaiddal,és ne üldögélj sokat otthon!

Kitartás!

2014. jún. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
14 éve tartó kapcsolat (volt) szóval nekem ö a nagy ö. Nem tudom feldolgozni. A kapcsolat alatt is idönként voltak olyan érzéseim hogy nem szeret engem, de ezt mindig elnyomtam magamban. Lehet gyenge vagyok, de nem tudom feldolgozni.
2014. jún. 20. 08:37
 4/14 A kérdező kommentje:
Bevallotta hogy lefeküdt valakivel, akiröl azt sem tudja hogy szereti-e? Leginkább ezen vagyok kiakadva. Lefekszik valakivel aki iránt azt sem tudja mit érez. Ez megalázóbb mintha szerelmes lenne másba.
2014. jún. 20. 08:39
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezek után nem tudom hogyan viszonyuljak hozzá. Vajon velem is úgy volt együtt hogy azt sem tudta szeret-e? Mert hiába mondta utána hogy engem szeret, nem tudok hinni neki. Üres, tartalom nélkülinek érzem azt ha azt mondja szeret. Lehet mégsem szereti a másikat, de én teljesen össze vagyok zavarodva, több mint 10 évet érzek hazugságnak, és hogy csak egy illúzióban éltem nem pedig a valóságban.
2014. jún. 20. 08:43
 6/14 A kérdező kommentje:
Kinevethettek, de én úgy szerettem ezt az embert, hogy az utolsó csepp véremet is odaadtam volna neki.
2014. jún. 20. 08:44
 7/14 anonim ***** válasza:

14 év hosszú idő!

Én nem nevetlek ki az érzéseidért,hiszen a te érzéseid és nincs ezen mit takargatnod!

Tudod sokan tudunk úgy szeretni hogy az utolsó csepp vérünket is odaadnánk vagy oda is adtuk.

Szerintem ha egy idegen valakivel feküdt félre az még is csaj jobb mintha szerelemből teszi.Tény és való nem volt helyes tőle.

Szabad érdeklődnöm? Első szerelem?Mármint első kapcsolat?Mert ha igen akkor ott inkább a kíváncsiság lehetett a hajtó erő hogy még is milyen mással.Ettől függetlenül szerethetett vagy szerethet téged,csak sajnos nem annyira mint te őt!Meg hét bevallotta ezek szerint,tehát bűntudata is van és fontos volt neki az őszinteség.Ha esetleg házasok vagytok és van gyerek,akkor azt mondom hogy egy esélyt mindenféleképpen megérdemel de csak is a gyerekek miatt.

Basszus.14 év után szétmenni,nagyon fájó dolog! Azért mégis csak 14 évről beszélgetünk és nem fél évről ...

Ha nagyon szereted akkor még visszamehetnél hozzá és elfogadod olyannak amilyen,ha nem tudod elfogadni pl ezt a botlást akkor nem érdemes vele foglalkoznod,akkor érdemesebb olyan párra várni akit meg is érdemelsz! Biztos nincs minden veszve,majd az idő segít!

2014. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy ö idösebb mint én. Nekem is voltak kapcsolataim elötte, de ö az igaz szerelem számomra. Nem vagyunk házasok, gyerek sincs. Nem is jó szó az hogy szeretem, mert kevés a szó arra hogy megfogalmazzam mit érzek iránta. Azt ö os mondta hogy soha senki nem szerette annyira mint ahogy én öt.
2014. jún. 20. 12:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem próbálnád meg vele megint?

Csak akkor ezen a megcsaláson kell túl tenned magad.

ez a megcsalás kapcsolat közben volt vagy a vége felé? Gondolom ő volt az aki ezt be vallotta,tehát azért tisztel téged azzal hogy elmondta az igazságot,és gondolom bűn tudata is volt.

2014. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, túl kell tennem magam rajta. Mármint a megcsaláson. Szokszor magam sem értem magamat hogy hogyan vagyok képes ennyire szeretni, ilyen mélyen.
2014. jún. 20. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!