Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember kinőheti a "lúzerságo...

Az ember kinőheti a "lúzerságot"? Itt most az elkényeztetett, otthon ülő, anyuci szoknyája alá bújó egyénekről van szó

Figyelt kérdés
szóval akik az anyjukkal élnek jó pár éve már, lehet már a 30-on is túlvannak, ők még megváltozhatnak? mármint hogy önállóakká, céltudatosakká válhatnak?

2014. jún. 20. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
30-on túl? Az már azért necces. Másrészt ki tudja, mindenki változhat/változtathat.
2014. jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aki addig nem tette,utana már kicsi a valószínűsége,és ha valami történik anyucival,éhen is hal.
2014. jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha már a 30-at is elhagyták akkor szerintem nem. Legalábbis nem valószínű. Pl. a nagybátyám a 60-as éveiben jár, nem dolgozik és a mamám tartja el...
2014. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a drága anyuci nem lép ez ügyben hogy valahogy önállóságra nevelje a gyerekét vagy rávegye ha már tényleg 30 felett van akkor elég kicsi rá az esély hogy változni fog. Ha csak nem olyan betegsége van fogyatékosság vagy valami ami miatt sajnálatos módon erre kényszerül.

Nálunk a családban ilyen nincs. Persze sokáig benne volt az hogy pont velem lesz ez, de 20 évesen beláttam hogy nem ilyen akarok lenni és elkezdtem tenni érte. Igaz hogy azóta csak 2 év telt el és még mindig szüleimmel élek, de én eldöntöttem hogy spórolni akarok ameddig lehet mert vannak terveim amiket folyamatosan akarok megvalósítani, dolgozok, meg tanfolyamra is járok. Barátnőm is van fél éve, szeretjük egymást, már vannak közös terveink, elképzeléseink, ő még most érettségizett pár napja, és már neki is van elképzelése milyen irányba tanuljon, és lépjen az életbe.


De most ismerek egy ilyen férfit egyik kollégám az aki 35 éves koráig anyjával élt. Volt amikor nem dolgozott, volt amikor igen, elvolt ő otthon a maga kis világába, de nem vitte túlzásba az életét.


Aztán amikor egyszer fogta magát és kimozdult egy kicsit emberek közé, akkor szembesült azzal hogy ez így nem mehet tovább amit ő folytat életet nem mehet továbbra sem!

Akkor ugye elkezdett barátkozni, talált munkát, megismert egy kedves 26 éves nőt akivel össze is jöttek és szépen lassan kilábalt ebből a helyzetből. Igaz hogy még az anyjánál élnek, de elég nagy a ház és abba a házba 3 család is kényelmesen elfér. Egy felső szinten lévő tetőteret újítottak fel teljesen és ott élnek kettesben, hamarosan gyerekük lesz, anyjával jól kijön a párja, sőt az anyja is örül neki hogy a fia végre felnőtt lett és nem ül otthon egésznap!

Persze ez ritka kevés kivétel a sok közül, rengeteg olyan ember van akik nem tudnak lépni még 40 en túliak sem, de ismerek még egyidős embert aki 60 éves létére is vígan elvan. Ő is anyuci pici fia volt 15 éve halt meg anyukája, utána sok mindent nem tudott kezdeni magával de ugye a kényszer nagy úr és mivel ő dolgozott azért szépen szorgalmasan és rengeteg pénzt össze szedett amiből azért el éldegél még a mai napig is független attól hogy dolgozik és jó keresete van. A nagy házát ő is fenntudja tartani, egyszer volt csak nős de saját gyereke viszont nincs.


Aki életben akar maradni az életben is fog maradni ilyen "lúzerként" De hogy unalmas egy élete lesz az is biztos!


Én örülök hogy ilyen embereket láttam már nem egyet nem többet és magam jöttem rá hogy lépnem kell. Én is elkényeztetett gyerek vagyok, de mégis keményfából lettem faragva úgymond önnállóságra is neveltek engem ezzel együtt, meg én is így akartam már 12 éves korom óta sok mindent megcsinálok magamnak.

2014. jún. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
34 eves koromig en is otthon eltem a szuleimmel. Nem is volt benne koszonet. Mondjuk nekem volt munkam es gondoskodtam magamrol. Bevasaroltam, meg hozzajarultam a dolgokhoz. De engem is ilyen mamahoteles arcnak tartott mindenki. Aztan egyszer kaptam egy kulfoldi allast. Kibereltem egy lakast es elkoltoztem. Legoglizott receptek alapjan megtanultam fozni. Kimosom a ruhaimat. Megallom a helyem. Nem ordongosseg ez. Otthon, ha alacsonyabb a jovedelme valakinek, akkor sokszor kenyszerulhet arra a kompromisszumra, hogy a szulokkel maradjon. Sajnos ez a legtobbszor aldatlan allapotokat eredmenyez. De azert nagy kulombseg van az emlitettek kozott es azok kozott, akik nem is akarnak kilepni ebbol, nomeg nem jarulnak hozza a kozoshoz a szukseges mertekben.
2014. dec. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az élet értelme a fejlődés, mindenki fejlődik, különböző irányba és sebességgel.

Persze hogy megváltozhat, és meg is fog ha akar, viszont arra ne számíts hogy te majd megváltoztatod, vagy akármilyen külső hatás, neki kell elhatározni magát.

2015. jan. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!