Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » FONTOS! Új közösségbe kerültem...

FONTOS! Új közösségbe kerültem, de már vannak gondok! Miért van ez hogy pár ember igy van vele hogy "irritálom őket a létemmel" mikor semmit, meg semmi rosszat nem teszek?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy bennem van e a hiba ezzel, ezt megkaptam az egyik tanfolyamtársamtól, hogy "irritálom őt a létemmel/személyemmel" mikor hozzá se szóltam, meg felnőtt emberek vagyunk, meg muszáj elviselnünk egymást decemberig (a tanfolyam végéig) én ugy érzem nem ártok senkinek sem a viselkedésemmel (pláne a puszta létemmel), nem vagyok idegesítő típus, akkor szólalok meg ha kérdeznek tőlem valamit, bár elég nehezen nyílok meg mások elött, a suliba is volt h kiközösítettek, pedig semmi rosszat nem tettem, igyekeztem normális cuccokba járni, normálisan kinézni-viselkedni, meg másoknak segíteni. úgy gondolom rossz ember se vagyok, próbálok segíteni másoknak, meg ki lehet velem jönni, meg szerintem a külsőmmel sincs semmi baj, teljesen átlagos kinézetű lány vagyok, adok magamra, csinosan öltözködök (de nem csicsásan, ezalatt értem h nem hordok műkörmöket meg csili-vili ruhákat se, stb) nem vagyok csöves, meg igénytelen sem. Akkor miért vagyok unszimpatikus az emberek számára, ha nem csinálok semmit (főleg h nem ártok senkinek)? Vagy mégis miért sülnek el rosszul a dolgok? Mit tudnék vele kezdeni? Egyszerűen nem értem az embereket....

L.24



2014. jún. 25. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem szeretnélek elkeseríteni, és ismeretlenül ítélkezni, de ha folyamatosan ezt kapod, akkor hiába mented fel magad biztos hogy van valami ami ezt kiváltja a környezetedből.


Írok néhány példát, hogy engem eddig kik irritáltak felnőttként új társaságba.

tanfolyamon volt egy nő. Eszméletlenül éles, sivító hangja volt. Erről nyilván nem tehetett, viszont arról igen, hogy kb 10 percenként érezte fontosnak magát, és a kérdéseit az előadás alatt, amik feltevésére utána is volt lehetőség. Őt mondjuk zsigerből ki nem állhattam.


Egy másik lány, aki úgy beszélgetett másokkal, hogy folyton a plafont bámulta. A falra másztam tőle, pedig semmi rosszat nem tett.


A fiam zsigerből utál egy gyereket, aki évfolyamtársa. Ő se tesz semmi rosszat, csak folyton fennhangon dicséri magát, a többieket meg leteszi. Nem egy pozitív tulajdonság.


Több embert nem ismerek aki alapból idegesített volna, és még nekem se mondták hogy másokat irritálnék. Szerintem ez nem az emberek rosszindulata, hanem figyelmeztetés, hogy ha nem szeretnél egyedül maradni, akkor igenis változtatnod kell.

2014. jún. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Értem én, senki sem tökéletes, tisztában vagyok én is a hibáimmal, meg nem lehetek mindenki kedvence, de én elég visszahúzódó vagyok alapjáraton, nincs visiító hangom se (legalábbis akiket megkérdeztem), meg akik hozzám közel állnak, azok szerint a kinézetemmel sincs semmi gond, néha hibázok, de ki nem?

Én már nem tudom h kiben van a hiba de tény hogy szubjektív az ember megítélése.

2014. jún. 25. 10:23
 3/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk tény hogy nem lehetek szimpatikus mindenkinek, nekemsem lehet mindenki a kedvenckém, de nem értem hogy egy felnőtt ember viselkedik így? Engem is volt pár dolog ami zavart egy néhány emberben, aztán elvonatkoztattam tőlük, sőt még aki nem volt különösebben szimpatikus, az se zavart a jelenlétével, próbáltam vele is beszélgetni (persze csak felszínes témákról, pl. időjárás, ilyesmik)...
2014. jún. 25. 10:25
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Ne keress hibást. Egyszerűen azt a tényt fogadd el, hogy ha egy társaságban csak te érzed magad rosszul, ha mindenki más egyetért a többiekkel, akkor a Te hibád, hogy nem tudsz beilleszkedni közéjük. Keresd a miértet.


Ha egy társaságba több embernek van gondja egy bizonyos emberrel, akinek mindenkivel gondja van, ott nyilván az az egy ember a bomlasztó, a hibás.


Ezzel csak arra akartam utalni, hogy pusztán gonoszságból nem közösítenek ki valakit maguk közül az emberek. Ennek mindig oka van.


Lehet, hogy egyszerűen csak olyan magányos szótlan lány vagy, aki csak nézi a többieket szótlanul ücsörögve. Ez is tud idegesítő lenni egy idő után. Lehet, hogy csak ennyi.

2014. jún. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szeretnék rajta változtatni, csak én "rámászni" se akarok senkire. Bár tény hogy nem vagyok locsi-fecsi, bár a saját baráti körömbe be nem áll a szám, meg a pasikkal jobban kijövök azért. Itt a tanfolyamon is, max a fiukkal dumálok, szünetekben néha. Bár az egyik srácnak is, gondja akadt már azzal a személlyel aki ezt a fejemhez vágta amit írtam, szerinte nem bennem van a hiba (az előbb beszéltem vele), szerinte én okosabb vagyok mint ez a lány, mert ő ilyen "hangadó", mogorva, még a tanárt is szidta a háta mögött, vagy hogy írjam h nagyszájú... Nincs bajom a nagy szájú emberekkel sem, mindenkit elfogadok olyannak amilyen, amig nem árt a viselkedésével nekem.
2014. jún. 25. 10:32
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Ha meg vannak ott "a barátaid" akikkel jól elvagy, akkor a baj egyszerűen annyi, hogy rettenetesen érzékeny vagy. Tanuld meg szívből lesz.ni az ilyen embereket a véleményükkel együtt, és sokkal boldogabb leszel.


Foglalkozz azokkal, akik szeretnek veled beszélgetni, és te is velük.

2014. jún. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt egy pszichológussal, vagy olyasmivel foglalkozó valakivel kellene megbeszélned, aki azt direkt meg tudja ítélni. Így látatlanban minden csak tippelés.
2014. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Egyetlen szó az írásodban mindent elárul: "Igyekszem"

Tehát igyekszel megfelelni, valószínűleg görcsösen, nem azt teszed, amit szeretnél, hanem amit SZERINTED elvárnak.

Magamra gondolok: Amíg igyekeztem, nevetségessé tettem magam, bohócot csináltam magamból, nem önmagam voltam. Amióta nem igyekszem, le sem szarom, keresik a társaságom. Érdekes ez, mert lehet neked igazad, hogy "férjünk össze, feleljünk meg egymásnak", de ez valamiért a való életben mégsem működik. Kicsit a sógornőm jut eszembe rólad. Ő is ennyire azt hiszi magáról, hogy semmi rosszat nem csinált, maga szerint tök normális és visszahúzódó. Valamiért mégis mindig kitúrják, kirúgják az összes munkahelyről. Hogy mi a normális, az teljesen szubjektív, saját igényeidhez mérten vagy "normális". Van akinek a műköröm és a csicsás ruha normális. Meg sem említeném a helyedben, olyan, mintha diszkriminálnád akinek ez a stílusa, miközben elvárod, hogy a Te "normális" külsőd mindenki számára elfogadható legyen. Amíg nem próbálod magad szemlélni kívülállóként (ami elég nehéz) addig nem jössz rá a válaszra. Lehet, hogy a te "normálisságodat" etalonnak tartod, amit arra használsz, hogy megfelelj, miközben mások azt látják, hogy azt várnád, ők igazodjanak a fedhetetlen mivoltodhoz. Ne érts félre, nem bántásból írtam amiket írtam. A kérdéseddel segítséget kértél és a legőszintébben írtam meg amit gondolok.

2014. jún. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8. voltam. Most olvastam el a többiek válaszát és az 1. gondolkodtatott el leginkább. Megint csak a sógornőm jutott eszembe, aki eléggé intenzív parfümöket használ. Olvastam korábban az illat pszichológiájáról, hogy ha egy illat nagyon tolakodó, az rányomja a bélyeget minden másra. Sokszor az ember nincs is tudatában annak, hogy valakit miért nem kedvel és ez lehet a más számára kellemetlen illat, vagy az, hogy nem néz a szemedbe, egyetlen apróság, ami ellenszenves lehet. Most gondoltam bele, hogy sokszor én is azért kerülöm a sógornőmet, mert folyton fújkodja magát, a közös családi ebédnél vastagon bekrémezi a kezét, jövet-mentet állandóan pacsulizza magát. Ő már szerintem nem érzi, mert ezt csinálja évek óta és szerintem már elveszett a természetes szagló érzéke.
2014. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: lehet h mondasz valamit, olvastam róla , engem az erős parfümök sose zavartak, inkább a test meg az izzadtság szagot utálom, multkor pont egy ilyen ember ült mellém a buszon és elkezdett hozzám beszélni , kérdezgetett mikozben én épp Facéztam a telómon, közbe olyan büdös volt h azthittem elhányom magamat, meg szerettem volna épp levelezni a párommal FB-n mert alig vagyunk eggyütt, alig vártam h leszálhassak, az ember szagától meg majdnem elhánytam magam :S Mondjuk kinek mi a zavaró, vagy mindenkinek más az unszimpi katagória
2014. jún. 25. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!