Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék magabiztos és...

Hogyan tudnék magabiztos és öntudatos lenni, valamint beszédes ("nagyszájú")?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy eléggé visszahúzódó, társaságban meglehetősen csendes egyén vagyok.

Ebben a félévben nem találtam diákmelót, következő félévre elhatároztam, hogy öntudatosabb, magabiztosabb leszek, mert nyilván azokat preferálják a munkaadók.


Viszont nem tudom, hogy csináljam. Néha még félek is kissé, mi van ha felvesznek, de elrontom, nem csinálom jól, vagy hasonlók.


Valamint az a gond velem, hogy nem vagyok túl érdeklődő. Ezen hogyan lehet változtatni?


Mit tegyek? Hogyan tudnám a felsoroltakat megvalósítani? 20/F



2014. jún. 23. 07:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha felvesznek, akkor sincs nagyobb veszítenivalód, mintha nem vennének fel. Max. kirúgnak, de akkor is CSAK ugyanoda jutsz, mintha nem vettek volna fel. Más is hibázik, csak nem túlozza el.

Biztosítalak, lehet gyakorolni és változni!

Én is ilyen voltam, de tudatosan küzdöttem ellene. Ha nem vagy a világ legbutább embere, tudjad, hogy érték a tudásod, és ne félj használni. Ismered a közmondást? Néma gyermeknek anyja sem érti a szavát.

A munkaadók mindig legalább kétszer annyit várnak, mint amit meg tudsz tenni. Ők tudják, miért. Mert ha kevesebbel megelégednek, sokan visszaélnek ezzel, és annak is csak a felét teljesítik. Az üzlet mindig a maximumra törekszik, tőled is ezt várja, ezért ne lepődj meg, ha nem lesznek tökéletesen elégedettek veled. Ha mindent megteszel a legjobban, akkor is lehetnek megjegyzések, mert a parasztmondás szerint sokszor "azt a lovat hajtják, amelyik a legjobban húz."

Nyugodj meg, ha adnak munkát, nekik sem kényelmes, hogy másnap új munkást keressenek, az csak újabb munka nélküli időt jelent nekik is. S ha nincs munka, nincs bevétel...

2014. jún. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az ember nem tud kibújni a bőréből. Szóval, hiába akarsz valamilyen lenni, ha alapból nem olyan vagy. Tudom, mert nekem is sokáig pont ilyen problémáim voltak, mint amiket felsoroltál.

Valamennyire tudatosan tudsz viselkedni, meg persze, ha a legjobb formádat kell hoznod, akkor kicsit rágyúrsz, rájátszol, de a szerepjátékkal vigyázni kell, nehogy fordítva süljön el. Pl elvállalsz egy olyan munkát, ami a játszott énednek passzol, a valósnak nem - na, az neked lenne a legkellemetlenebb.

2014. júl. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!