Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nem szimpatikus...

Ha valaki nem szimpatikus nektek, ti meg szoktátok tudni indokolni, hogy miért?

Figyelt kérdés

Ha nem is mondjátok a szemébe, de magatokban, fejben tudjátok mindig, mi a bajotok vele?

Mert nekem ha kérdezem, mindig azt mondják maximum hogy nem vagyok az, de az okát nem, indok hogy nem tudják. Létezhet ez?


2014. jún. 30. 06:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Én meg tudom indokolni, igen. Nekem is furcsa, ha valaki nem tudja, találkoztam evvel én is!
2014. jún. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Az, hogy meg tudom indokolni, nem biztos, hogy azt jelenti, a valódi okát adom meg. Alapvetően racionalizálok egy irracionális elemet, de az indoklást elsősorban az minősít(het)i, mennyire meggyőző, nem az, mennyire pontosan írja az okot.

Én nem mindig tudom megmondani, és sokszor nem is töröm magam, és meg is mondom ezt az illetőnek.

2014. jún. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam volt olyan eset, amikor konkrétan meg tudtam mondani hogy mi zavar, miért nem szimpatikus, hiszen voltak olyan tulajdonságai amit nem tudtam tolerálni. Viszont volt olyan eset is, amikor egyszerűen azt éreztem hogy zavar a jelenléte, hogy nem tudom miért, de nem tudom elviselni, pedig különösebb okot nem adott rá hogy így érezzek. Viszont fordított esetben is megesett ilyen, hogy én kérdeztem meg valakit mi zavarja bennem, a válasz az volt hogy nem tudja, de nem vagyunk egy hullámhosszon.. Szóval amit írsz, szerintem létezik, én tapasztaltam. 24N
2014. jún. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs konkrét oka az unszimpátiámnak, akkor megfigyeltem, hogy valamiféle előítélet áll mögötte, vagy pl hasonlít valakire az illető, akivel azelőtt gondom volt és hasonló feltételezések, amik lehet, hogy csak az én fejemben születtek.Ezért tehát, ha ok nélkül ellenszenves valaki, akkor nem szoktam kimutatni.

Persze ha valaki azért nem szimpatikus, mert okot adott rá, pl megsértett, bunkó volt velem, akkor nyilván való, hogy jogosan kerülöm nagy ívben.

2014. jún. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én meg tudom indokolni, de még sose kérdezett ilyet tőlem senki. Mondjuk nem is szoktam éreztetni másokkal, ha nem szimpatikusak, ha muszáj együtt lennünk. Ha nem muszáj, akkor nem keresem a társaságukat.

Gondolom, arról van szó, hogy nem akartak megbántani, ezért nem mondtak semmit sem konkrétan.

2014. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, mindig meg is keresem az okát, ha így érzek és aszerint állok az emberhez. Például ha bunkó volt, az elég egyértelmű indok. Ha valami olyan tulajdonsága ellenszenves, amiről nem tehet (pl. idegesítőnek találom a hangját), akkor igyekszem pozitívan állni hozzá, hiszen nem magával az emberrel van bajom, ő még attól simán lehet jó fej.


Viszonylag jók a megérzéseim, így előfordul, hogy van, akinek a társaságát idegesítőnek, kényelmetlennek érzem. Ilyenkor mindig kiderül, hogy az illető rosszindulatú velem, akár indok nélkül is.

Úgyhogy a kérdésedre a válasz: Igen, létezik ilyen, hogy valakinek indok nélkül ellenszenves egy másik ember, de úgy tapasztaltam, hogy az ilyenek alapvetően előítéletes, szűk látókörű emberek, kerülöm őket, amennyire lehetséges.

2014. jún. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem ha valaki nem szimpatikus megmondom neki és tovább állunk mindketten. Még szerencsére nem volt precedens fordítva de minden féle indoklás nélkül elfogadnám természetesen. Nem igazán értem azt amikor valaki értetlenkedik rajta hogy "de miért nem" nem kell mindenki szimpi legyen, nem is értem ilyenkor a kérdést. Szóval nem, én nem szoktam az illetőnek magyarázkodni mégha bunkónak tűnök akkor sem, nyilván én tudom az okát miért nem érdekel.
2014. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
vannak a velünk kompatibilis egyének, s a nem kompatibilis egyének. minden második ember érez ilyet, vagy ezért vagy azért. felesleges indokolni egyszerűen nem kell erőltetni a kapcsolatot azzal az emberrel köszönés és kész. meg kell tanulnunk hogy nem vagyunk egyformák, lehet ami neked a te nézetvilágodnak szimpatikus az a másiknak nem, ezt kár megmagyarázni, meg nem is érdemes hiszen feltétlenül azért mert a másik jelleme nem áll közel hozzánk nem kell megsérteni, egyszerűen csak a kellő lépéstávolságot meghagyni.diplomatikusan. aki okos megérzi hogy felesleges s nem kérdez.persze ettől még nem rossz ember, csak másak vagyunk :)
2014. júl. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig becsülendő, ha valaki megérdeklődi, miért nem szimpatikus?Veszi a bátorságot, hogy szembenézzen egy talán igazságtalan kritikával, nyilván azért, mert úgy érzi, valamiben nem jó és fejlődni akar.Ezért tehát megérdemelné, hogy megtudja, mi az, ami benne a másik számára zavaró.Kultúrált emberek ezt meg tudják beszélni, persze nem muszáj barátságot kötni, de szerintem mindkét fél számára megnyugtatóbb lehet, ha ilyen módon tisztázzák a helyzetet.Amennyiben szükséges.
2014. júl. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!