Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire sérülhettem emiatt?

Mennyire sérülhettem emiatt?

Figyelt kérdés

Apám születésem óta velünk él, tehát teljes a család. Rengeteget dolgozik hétköznap. Hétvégénként itthon van, és alszik, eszik, gépezik, és tévézik egész nap. Tehát csak pihen.

Szóval a probléma: gyakorlatilag nem ismerjük egymást. Alig-alig beszélünk, engem nem is érdekel a véleménye, hiszen nem is nagyon foglalkozott velem soha. Néha rájön, hogy létezem, és akkor próbál "okosan" beleszólni abba az életembe, amiről keveset tud. Nagyon önfejű, emiatt nem lehet neki tanácsot adni, és nem fogadja el, ha valaki más dönt egy olyan témában, amiről ő szeretne. Más álláspontokat és véleményeket sem fogad el. Általában kritizál, ennyi a velem való "foglalkozása".

Úgy érzem a kritizálás az önbizalmamra is hatással van.

Tehát milyen lelki károkat szenvedhettem el emiatt, vagy esetleg mik jöhetnek elő a jövőben? Milyen hatással van ez a kapcsolat a jövőmre? 16/F



2014. júl. 4. 01:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom, mindent megbeszélünk.
2014. júl. 4. 01:43
 2/8 intrepid ***** válasza:
Tehát ott rontja el, hogy túl sokat dolgozik. Igazad van, kevesebbet kellene az embereknek dolgozniuk, de akkor kevesebb, - sokkal kevesebb pénz lenne otthon. Nem jutna erre sem, arra sem. Akkor meg az lenne a baj.
2014. júl. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fish1 ***** válasza:

Nem az a gáz, hogy sokat dolgozik, hanem az, hogy az érzelmi intelligenciája nincs a helyén.

Gondolom, akkor nemcsak veled ilyen, hanem édesanyáddal is.

Ez olyan kihatással lehet a jövődre, hogy beleeshetsz abba a hibába, hogy hasonlóképpen fogsz viselkedni az emberekkel/pároddal, akár akaratlanul is.

A pszichológia szerint a fiúgyerek az anyjához hasonló tulajdonságokkal bíró nőt választ magának és a kapcsolatban úgy viselkedik, mint az apja teszi.

2014. júl. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem értem miért csak azt várod hogy apád közeledjen. Fogod magad, odamész hozzá, azt annyi. Beszélgettek. Ha f1 et néz, vagy focit akkor azt. Vagy szimplán csak kibontasz egy sört egy pohárért asszem 16 évesen nem ver le, s annak az elfogyasztása közben beszéltek.
2014. júl. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, de pont lesz*rom...én eléggé sérült, bunkó ember vagyok, de nem tudom milyen mértékben függ ettől...szerintem, ha csak ennyi a gondod, akkor az nem nagy cucc
2014. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

"Tehát milyen lelki károkat szenvedhettem el emiatt, vagy esetleg mik jöhetnek elő a jövőben? Milyen hatással van ez a kapcsolat a jövőmre? 16/F"


Önsajnáltató, szenvelgő kislányka lettél... bár nem biztos, hogy ez az apád bűne, simán lehet hogy már így születtél. Régóta érzel rá késztetést, hogy előre sajnáld magadat még be sem következett dolgok miatt?

2014. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem sajnáltatni szeretném magam, csak próbálom belelátni helyzetet. Ez nem egy egészséges kapcsolat, és ennek általában van valami következménye. Ennyi.
2014. júl. 4. 13:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy néha az ő álláspontját is figyelembe kellene venni? Mivel nem írtál egy konkrét esetet sem, amiben nincs igaza, így nehéz eldönteni, hogy végül is kinek lehet igaza. Próbáld meg kirángatni a gépezésből, kezdj mesélni neki valamit az életedből. Egyébként ha anyukáddal jó a viszonyod, mindent meg tudsz vele beszélni, akkor nem hiszem, hogy valamilyen komolyabb sérülés lenne ebből, legfeljebb rájössz, hogy te nem ilyen apa akarsz lenni.
2014. júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!