Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkóság megszakítani a...

Bunkóság megszakítani a barátságot ilyen szinten?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy akiröl azt hittem, barát, kiderült, hogy durván irigy rám. Igazából ez egy folyamat volt, de a vége az, hogy besokalltam, ezért a köszönés szintjére redukáltam a vele való kommunikációt egyik napról a másikra.

Sokszor összefutunk mivel egy közegben mozgolódunk, kicsit bosszant, hogy így alakult. Viszont, se beolvasni, se magyarázkodni nincs kedvem, bezártam, kész. Irigységre zéró tolerancia.

Volt már veletek ennyire éles fordulat? Ugye nem én vagyok a hülye?


máj. 14. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Hogy derült ki?
máj. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság. Én is megválogatom a barátaimat.
máj. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt már ilyen. Egyszerre szültünk. Nekem alapból nyugodtabb babát "dobott a gép", ő pedig nagyon stresszes volt, szerintem szüksége lett volna komolyabb segítségre. Annyira görcsösen vette az anyaságot, hogy már nem tudtam neki többet segíteni. Sokszor sírva hívott fel, megnyugtattam, erre jött azzal hogy nekem milyen könnyű meg hogy én honnan tudok ilyen olyan praktikát. Egy idő után ezek vádaskodásba mentek át, hogy bezzeg nekem milyen jó. Egy idő után kellemetlenül éreztem magam, hogy hogy mertem másabb anya lenni meg a gyerekem hogy mer "jobb gyerek" lenni. Aztán egy idő után nem írt, gondoltam megkérdem mizu velük. Erre visszaírt egy litániát, hogy én pár napig nem írtam neki vissza (előtte pedig direkt jeleztem mindenkinek, hogy vizsgám lesz, nem leszek neten). Meg hogy úgy érzi, lenézem őt. Pedig nem így volt. A saját önbizalomhiányát akarta rámvetíteni. Azt éreztem, megfullad az irigységtől, pedig nekem se volt sokkal jobb, mint neki, csak én nem vagyok az a panaszkodó típus és igyekszek megoldásközpontú ember lenni.

Most már nem sajnálom, hogy nem beszélünk. Eleinte pedig én is bunkóságnak gondoltam, hogy ignorálom.

máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ilyesmik voltak nálunk is, mint amit 3# írtál... én szívvel lélekkel barátkoztam, erre ilyeneket csinál, hogy pl. hogy megkérdezi mi hogy sikerült, ha azt mondom jól, erre látszik hogy nem tetszik neki...vagy ha veszek valamit az mennyibe került, és erre egyből hogy az milyen sok, ö nem adna ki rá ennyi pénzt...programot csinálunk, mennyibe került- az is sok... gyerek jó jegyet hoz, versenyre viszik - fejeket vágott, nekem mondogatta, hogy az övét nwm érti, miért nem - erre mit mondhatnék, nyilván jobb hallgatni...a gyerekéből is kibukott egy-egy elszólás, a legdurvább szó szerint ez volt: "X (a gyerekem) miért érdemli meg, hogy ő versenyre menjen?!!" - válaszolván arra, hogy azért próbálta fellökni az enyémet. (Szerintem az irigységet is a szülőktől hozza a gyerek.)

Dióhéjban ilyenek voltak.


Bánt az egész, de nem bánom, mert összességében sokkal jobban érzem magam, és meg is erősítettek a kapott válaszok, köszönöm!

máj. 15. 11:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Uhh, kicsit zagyván sikerült leírnom, de remélem azért kivehető a lényeg...
máj. 15. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!