Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a rajztudásom és a kreativitásom?

Figyelt kérdés

Rajzolni jobban tudok az átlagnál, viszont még azon is lenne mit javítani, viszont sokszor nem tudom lerajzolni amit elképzelek, vagy egyszerűen nem nagyon tudok magamtól kitalálni semmit. Átlalában másolni szoktam, azok elég jól szoktak sikerülni.

A manga stílusban való rajzolás érdekel a legjobban.

16/l


Esetleg ha valaki tudna küldeni ilyen oldalakat vagy youtubeos feltöltőt, akkor annak nagyon örülnék.


2014. júl. 6. 16:29
 1/4 piriiiiii ***** válasza:

A valóságot rajzold le elsősorban, és ne a képzeletedet. Először meg kell tanulnod rajzolni. És csak utána tanuld meg a képzeletet lerajzolni.

Egyébként pedig ne úgy fogd fel, hogy megtanulod a rajzolást... azt sosem lehet megtanulni. Semmit sem lehet megtanulni (kivéve a magolós szövegeket). Csak fejleszteni.

Gyakorolj sokat: rajzold le anyukádat, a barátaidat, tárgyakat (kezdve a legegyszerűbb lábastól a cipődön át apró kis kulcscsomókig). Ez az alapja mindennek. Ha már ez jól megy, jöhet minden más.

2014. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :) Nem írtam, hogy megtanulni szeretném, tudom, hogy azt csak úgy nem lehet, csak fejleszteni.
2014. júl. 6. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:

videóból nem igazán lehet megtanulni rajzolni sajnos, ugyanaz a tanácsom, mint az előző válaszolónak, először a környezetedet rajzold le, készíts tanulmányrajzokat, igazodj az arányokhoz, mert azok nagyon fontosak! Később (meg persze közben is) kialakíthatod a saját stílusodat, de fontos először többé-kevésbé realisztikusan megtanulni.

Az ötlet sem mindig jön könnyen, van, hogy egy kicsit rá kell készülni, utánanézni dolgoknak.

http://www.youtube.com/watch?v=DFLgr6gyOOc itt is az arányokat mutatja meg.

Sok sikert!

16/L

2014. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, imádom markcrilley videóit, már nagyon sok mindent megtanultam belőle. Ezek már jól mennek.
2014. júl. 7. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!