Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fejleszthetném 8 hónapos...

Hogy fejleszthetném 8 hónapos babámat?

Figyelt kérdés

Már szépen ül, mászik, áll, bútor melett sétál, pár másodpercre megáll önállóan, ha fogom a kezét 1-2 lépést megtesz de utána leül, ha viszont a hóna aljánál fogom képes végigmenni a szobán. Jó az is ha ott fogom neki vagy a kezét kell.(tudom nem ajánlott fogni)

Szellemileg hogyan fejleszthetném? Okos értelmes baba


2014. jún. 26. 06:09
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Szellemileg mondókák, versek olyanok, amihez mozgás is társul

pl: tapsi, tapsi mamának cukrot ad a babának.

hinta-palinta

höc-höc katona

Mondjad neki mit csináltok pl, felvesszük a ruhát, hamizunk stb...

Mutass rá dolgokra és mond a nevét labda, baba, kocsi(tütü)

Mozgásban nagyon szépen halad ott csak várni kell hogy erősebb legyen a lábikája, ha fogod a hóna alatt akkor is erősödik, nem csinálsz bajt, csak ültetni nem szabad,(nektek ez már nem aktuális) ha már önállóan áll nyugodtan segíthetsz neki.

Remélem adtam ötleteket, jó közös játékot kívánok.

2014. jún. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötleteket adtál. Köszönöm szépen. :)
2014. jún. 26. 06:45
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Jol tudod, nem szabadna "jaratni". Ebben a korban a maszas a legfontosabb, az stimulalja az idegrendszert. Ha kimarad a maszas, tanulasi nehezsegeket okozhat az iskolaban. Tesom most szenved az elsos kislanyaval, iranyteveszto lett e miatt: turkepet ir a szamoknak,betuknek, ezert gyogytornara kell jarniuk. Ma 8 honapos a fiam. Kuszik, ul, 2 napja felallt es az ota egesz nap az allast gyakorolja. Mar azon gondolkodom, h viszem a devenyeshez, "maszassa meg", nehogy kimaradjon. Szoval, akkor teszed a legtobbet a gyermekedert, ha nem "jaratod".

Amit meg tehetsz: hintaztatod, "dobalod", meset olvasol, egesz nap beszelsz hozza, enek-mondoka, babakozossegbe viszed, babauszas, egyszeru szavak es utasitasok tanulasa. (allatok, add ide, hol van stb)

2014. jún. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már 6 hósan mindent csinált. Állni is 6,5 hósan állt szóval szépen csinál mindent. Köszönöm a válaszodat.
2014. jún. 26. 06:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok a promoboxos Édeskisbabám című füzetkében van, hogy már 7 hónaposan lehet állítani, én is tudom, hogy fontos, hogy ne maradjon kis a mászás, de a kérdező írta, hogy már mászik.
2014. jún. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég inger éri a babádat, akkor nem kell fejleszteni külön. Utánoz titeket, ha játszol vele, abból ő rentgeteget tanul. Mivel azt írod okos, ezért külón fejlesztés felesleges.

Nem ertem, hogyha ilyen jó a mozgásfejlodése, akkor minek sétáltatod át vele a szobát. A kislányom ennyi idősen rájött, hogy a kisszéket tolva tud közlekedni. Ez az ő sikerélménye volt, ő dolgozott meg érte. Soha nem fogtam a kezét, vagy a hónalját sétához, amíg nem kezdett el önállóan járni.

Ne sértődj meg, de úgy tűnik, hogy sietteted a fejldését feleslegesen. Többet ér az önállóan megszerzett tudás, mint amit te eröltetsz.

2014. jún. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!