Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy használtan vett/kapott...

Egy használtan vett/kapott dolgot is tudsz annyira szeretni mint egy újat?

Figyelt kérdés

2014. júl. 7. 05:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Persze
2014. júl. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én őszintén szólva nem tudok egy használt cuccott annyira szeretni, mint egy újat. A hangszerek kivételek, mert egy "bejáratott" gitárnak, erősítőnek megvan a feelingje, de ruhát, vagy elektronikai eszközt pl. nem tudok annyira értékelni, mint egy újonnan vett cuccot. Az jár a fejemben, hogy az a tárgy nem hozzám tartozik, valaki más már használta, és esetleges hibák, vagy egy jobb eszköz miatt vált meg tőle, ami engem, a saját idióta felfogásom alapján lealacsonyít.
2014. júl. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Engem egyáltalán nem zavar a használt volta, legyen szó akár ruhaneműről is. Több érzés is van bennem ezekkel kapcsolatban. Egyik az, hogy amit kifizetek érte, az jóval közelebb van a tényleges használati értékéhez, mintha újonnan vettem volna. Másrészt arra gondolok, ha másnak jó volt, akkor nekem is jó lesz. És van egy harmadik érzés is bennem, ami általában akkor jön felszínre, ha a holmi nem válik be, vagy elromlik:... aha, hát ezért adták el..., azaz egy megvilágosodás, megfejtés, ami új ismeretként felvillanyoz és ha meg elromlik, akkor a kihívás, hogy na mégis csak meg tudom ezt javítani valahogy.
2014. júl. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, bár ritkán ragaszkodom tárgyakhoz.
2014. júl. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 piriiiiii ***** válasza:

Két gitárom van. Az első, amit újonnan kaptam, egy legolcsóbb, legkezdetlegesebb akusztikus (ami kezdőknek nem rossz persze). A második - amiit már a magam pénzéből vettem használtan egy nagyon kedves lánytól - egy elektroakusztikus gitár. Na tippelj, melyiken játszok gyakrabban. :)

Mindkét gitáromnak van lelke, és az akusztikussal több dolgot "átéltem" már, de az elektroakusztikus sokkal szebben szól, és sokkal szebb dolgokat fogok még átélni.

Egy csomó ruhámat a tesómtól, anyámtól, vagy bármilyen más nőrokonaimtól öröklöm, vagy turkálóban veszem, és sokkal-sokkal jobban szeretem őket - talán leginkább azért, mert ezek strapabíróbbak és jobban is néznek ki.

Persze elektromos tárgyakat (telefon, fényképező, stb.) nem szívesen veszek használtan, ezek amúgyis tönkremennek maguktól hipp-hopp. Kivételt képez esetleg a fülhallgató (nem mintha az nem menne hamar nagyon rövid idő alatt..).

2014. júl. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sokszor jobban szeretem, mint az újonnan boltban vásárolt dolgokat. A boltban sokszor elhamarkodottan vásárol az ember és sokszor van az, hogy talán mégsem azt kellett volna, mégsem olyant kellett volna. A jófogáson gyakran vásárolunk és még soha nem bántuk meg. Talán azért, mert itthon kényelmesen a székből ülve az ember jobban áttudja gondolni, hogy valóban arra a termékre van -e szüksége. Meg az ilyesmik kincsek, szerzemények, sokkal nagyobb örömmel töltenek el.
2014. júl. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Igen, mert számomra tetsző dologhoz jutok kedvező áron. Persze, hogy szeretem! Egyébként korábban irtó sznob voltam. Csak vadiúj, márkás dolgokat vettem. Ma azt vallom, hogy ruhát, használati cuccot próbálok pici pénzért venni, használtan is lehet jó monőséget kifogni és minőségi kajára ill. szórakozásra költöm a pént. Az egészségem és az élmények fontosabbak lettek :)
2014. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem teszek ilyen szempontól különbséget. Pl ruháim, cuccaim jó része öcsémtől öröklődik t rám, vagy turkálóban vesszük. Számomra a használt cucc is új. Meg adtam-vettem már használt dolgokat, pont ugyanúgy viszonyulok hozzájuk.
2014. júl. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Nem veszek semmit használtan, miért érek én kevesebbet mint az, akié volt az adott holmi először? Megérdemlem azt, hogy kedvem szerint válasszak hozzám illő dolgokat es ne abból kelljen válogatnom, amit más már megunt és kidobott. Amire meg nem tellik, azt nem veszem meg, nem vagyok komplexusos, hogy megvegyem a használt, de márkás cuccokat és azokban adjam elő a nagy, sikeres embert.


Használt ajándékot meg nagyon nem szeretnék kapni, hát akkor inkább egy szelet csoki, mint egy használt rongy, vagy egy félig használt parfüm, ne már...

2014. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9-es: kicsit túlkomplikálod, a ruha az csak ruha. Turiban harmad-tized áron lehet venni üzlethez képest, kínais holminál olcsóbb és szebb, és inkább költöm az így megspórolt pénzt valami értelmes dologra.


Autóknál dettó, volt valahol cikk is róla anyagilag hogy éri meg legjobban (talán 2 éves kocsit kell venni és 5 éveset eladni, de nem 100%).


No és nem csak ruháról van szó, családon belül öröklődő dolgok akár többet is jelenthetnek mint az új. Pl nálunk a karácsonyfadíszek mind nagyon régiek, nekem attól az igazi a karácsony hogy azokat a díszeket teszem fel.

2014. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!