Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen értékrend ez? Ki képes...

Milyen értékrend ez? Ki képes az ilyen lányokat szeretni?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam olyan kérdést (már levették), hogy arról vitáztak, hogy milyen dolog az, ha egy nő annyira akar gyereket, hogy képes a gumit is kiszúrni. Ezt nem vitatom, tudjuk milyen undorító viselkedés.


De itt láttam meg a következőt: 19-23 éves lányok kijelentették, hogy "És a megcsalás???? Az ugyanolyan rossz, sőőőt még rosszabb és elítélendőbb de bezzeg ezzel senki sem foglalkozik!!"


És egyet is értettek egymással. nem értem. Hogyan lehet valakinek ilyen értékrendje, hogy a megcsalás szerinte súlyosabb (amikor vagy kiderül, vagy nem, és ha igen, akkor SZABADON eldöntheti az illető h folytatja-e a kapcsolatot v sem)annál, hogy valaki átveri a párját és egy életre szóló felelősséget rak a nyakába?


Nem provokációnak szánom a kérdést, de hogy gondolkozhat így valaki? És szinte biztos, h ezeknek már barátjuk van. Mit gondoltok az ilyenekről?


Hogy lehet vkinek ilyen ferde értékrendje?



2014. ápr. 11. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Az ilyen kis ringyókat análba kell rakni!
2014. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus önző emberek. Semmi más nincs ebben az értékrendben, mint az, hogy


ha ők gyereket akarnak akkor elérik ami ugye eszerint nem elítélendő, mert hogy az érdekeiket szolgálja, és alapvetően gyereket vállalni nem elítélendő


Viszont a megcsalás az ő kárukra van, no meg elítélendő.


Ebből lehet ez a rossz értékrend. Már több hozzászólásomba is elmondtam amit gondolok erről. A férfiaknak éppen olyan jogot kéne adni gyerekvállalással kapcsolatban mint a nőknek.


Tehát 1. ha a nő akarja a gyereket, a férfi meg nem.

Megoldás: A 12. hétig nyilatkoznia kellene leendő anyukának, hogy semmiféle erkölcsi vagy anyagi igénnyel nem lép föl a férfival szembe, mert egyedül vállalta. Valamint a férfinak nyilatkoznia kellene, hogy nem akarja a gyereket, nem veszi a nevére, és semmiféle láthatási jogot nem kér a jövőben.


2. A férfi akarja a babát, a nő nem. A nő kötelező jelleggel megszüli a gyereket ha akarja ha nem. A férfi vállalja a gondozást, a nő lemond róla. Ez persze faramucibb helyzeteket szülhet, mert ha mégis kell neki, akkor nem lehet tőle elvenni.


Sajnálom ebből a szempontból a pasikat, mert hihetetlenül kiszolgáltatottak. Nő vagyok, de nem hiszem hogy a mi kizárólagos döntésünk lenne egy olyan kis élet, akinek nem csak mi, hanem a férfiak is ugyanolyan szülei mint mi.

2014. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Talán értékrend kérdése is. Szerintem sokkal inkább gyermekek ezek a lányok. A megcsalásos, odacitált érv természetesen nevetséges, ez mutatja talán a legjobban, hogy milyen szinten sikerült megrekedniük. Sokszor nem gondoskodik érdemben róluk senki később sem - nem anyagilag; fejbeniekben értem - mivel a bugyiletoláshoz elég bólogatni az ezós agymenésekhez számos esetben. Aztán a vége.. Aki meg törődne a fejlődésükkel, azokat rendre ignorálják, mivel hát súrlódás lenne az. Önmaguk korlátai és ebben a szexelni akaró pasik is partnereik. Ritkán van kitörés.
2014. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Valahol jogos, amit fentebb leírtak, hogy az apának is ugyanannyi jogot kellene adni, de néhány egyéb tényező miatt viszont sajnos nem. És ez nem a nők felsőbbrendűsége, egyszerűen csak így van. Gondolok itt arra, hogy azzal, hogy az apa nyilatkozik, hogy nem akarta a gyereket és ezzel lekerül róla a gyerektartásdíj terhe, nem az anyát károsítja meg, hanem a gyereket, aki ezzel hátránnyal indul az életben, holott ő épp úgy nem dönthetett saját megszületéséről és arról sem, hogy ki legyen az apja.

A másik, hogy kötelező jelleggel megszülni a gyereket, szerintem ez elég morbid törvény lenne. A szülés által változik egy nő teste és itt nem csak esztétikai változásokra gondolok. Gyakorlatilag hatalmi szóval döntenek az ő teste felett. Elég groteszk szerintem megparancsolni valakinek, hogy hordja ki, vigyázzon magára, addig tegye le a cigit meg a kávét, ha veszélyeztetett terhes akkor hagyja ki a munkát, utána viselje el a szülési fájdalmat és számoljon az utána jövő esetleges dolgokkal mint terhesség alatt kialakuló cukorbetegség. Szerintem egyszerűen képtelenség ezt kényszerből végig csinálni. Nincs ember aki képes lenne rá csak azért mert azt mondták.

2014. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

És azok az agyatlan nők, akik eleve apa nélkül tervezik felnevelni a gyereket és csak spermadonorokat keresnek? Persze sokszor hazugságos körítéssel. A legproblémásabb nebulók az oktatásban is az apátlanok.

A kérdés pont a nemmegszülést célozza meg, a gondolkodásmódról szól. Sokan el vannak tévedve, azt hiszik, az anyaság teljesítmény attól, mert minden másra alkalmatlanok adott esetben, az életben nem értek el semmit, erre is erősbödni szokott az egyoldalú, önkényes döntéshozatal.

2014. ápr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is: nem csak férfiak csalnak meg nőket. Fordítva is működik a dolog.


Másrészt: megcsalni valakit nem szép dolog és akármennyire fáj, nincs komoly következménye, ellenben egy ilyen fent említett módon szerzett terhességnek életre szóló következménye van.


Szerintem össze nem lehet hasonlítani a kettőt és amelyik kis ribi így akarja megtartai a pasiját, az megérdemli, hogy nem csak egyszer, hanem százszor is megcsalják.

2014. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezért ne bízd nőre az óvszert!



Probléma megoldva!

2014. ápr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Volt olyan ismerősöm sajnos, aki a párja gumiját kiszúrta. (simán megkereste, hova tette a párja az óvszert, és kiszúrta) Gyereket akart, és ezáltal a párját donornak használta. Hosszas veszekedés, majd szétmentek. Mihelyst megszületett a gyerek, a nő rohant gyerektartást követelni, nehogy már a pasijának jó legyen.


Na én ezt nevezem nagyon torz, és undorító értékrendnek. Én is ugyanolyan jogokat adnék egy férfinak gyerekvállalás terén, mint egy nőnek.

És amúgy, az nem teljesen igaz, hogy akik apa nélkül nőnek fel, azok problémásak. Én is úgy nőttem fel, mégsem volt velem probléma :) Bár igaz, az én szüleim 15 éves koromban elváltak, de apám sosem foglalkozott velem semennyire sem.


Úgyhogy utolsó, aki nagyon akar gyereket, az a gumit is képes megkeresni, és kiszúrni.

2014. ápr. 12. 08:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért ez nagyon durva, főleg, hogy még reklámozza is. Ezt neked személyesen mondta? Mit mondtál neki?

Kíváncsi vagyok, hogy van-e olyan férfi, aki képes ilyet elkövetni.

2014. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem mondta, de ismerjük, így tudjuk, hogy mit csinált. AZ anyja is szégyellte már magát, milyen lánya lett.
2014. ápr. 12. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!