Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Békességért cserébe megéri...

Békességért cserébe megéri feladni önmagam?

Figyelt kérdés
Adva van egy szituáció, kollegiális vagy lakóközösségi, vagy szomszédi...stb, ahol tudom, hogy a jelenlétem, vagy a megnyilvánulásaim, vagy a viselkedésem nem tetszést vált ki az ott lévő emberek döntő többségéből. A békességért cserébe Nektek megérné feladni önmagatokat? Másképp viselkedni, csak, hogy elfogadjanak? Vagy képtelenek lennétek erre? Képtelenetek lennétek önnön önmagatoknak ellent mondani, azért, hogy ez a közösség befogadjon, elfogadjon?
2014. júl. 9. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem éri meg. Aki engem elfogad, az saját magamért fogadjon el, ne azért, mert megjátszom magam.
2014. júl. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, így nekem ez nem érthető.

Nem mindegy, hogy megjátszani kéne magad, vagy kicsit toleránsabbnak lenni másokkal.

2014. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Feladni semmiképp, belőled csak egy van. Önvizsgálatot tartani és megpróbálni változtatni. Miután ez nem jön be, megkérdezni az adott közösség jó néhány tagját, hogy van-e gond veled és ha igen, mi lenne az?!
2014. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy miröl van szó.


Ha ugyanis nem olyan öltözetben vagy, mint ani a többieknek tetszik, akkor nem érdesem feladni, de ha a viselkedésed a másikakat zavarja, mert hangoskodsz, bunkó módon viselkedsz, esetleg hetek óta nem tisztálkodsz, akkor célszerü változtatni.


Elöször írd le, hogy mi az, ami másokból nemtetszést vált ki, akkor lehet értelmesen hozzászólni.

2014. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Kései Sirató ***** válasza:

Írj konkrétumot, mi az , amiben a nemtetszésüket fejezik ki. MIért nem kedvelnek? HA azért, mert antiszociális vagy, pl. köpködsz, szemetelsz, hangoskodsz, stb. , akkor add fel a régi éned és illeszkedj be sűrgősen!

Ha normális életviteled van, akkor nem kell változtatnod! Szóval mi is az, ami nem tetszik nekik?

2014. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem beszélek a magánéletemről nekik, mert tipikusan az a fajták, akik mindig könyékig másznak a másik életében, és adják a kéretlen jótanácsokat. Hogy ezt kivédjem, inkább nem beszélek gy szót sem a magánéletemről. vitás kérdésekben merek és tudok vitatkozni és érvelni, nem szoktam bólogató Jancsiként egyet érteni olyan dolgokkal, amik nem a fogamhoz valók. Amúgy nem beszélek csúnyán, nem küldtem még el senkit sem az anyjába, csak vannak olyan helyzetek, amikor egy adott szituációban nem értünk egyet, és nem hódolok be nekik. Gond volt itt a pénzzel is, hogy nekem több van, ezt sem róttam fel sohasem senkinek. Öltözködésem, testalkatom is folyamatos téma náluk. Nem igen tudom, hogy mit csináljak. A kérdést is azért tettem fel, hogy végre tisztán lássak.
2014. júl. 9. 10:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Az teljesen rendben van, hogy nem beszélsz a magánéleted részleteiről. De ha nagyon titkolózol, pl. munkatársak nem tudhatják, hogy házas vagy-e vagy van-e párod, vagy ha bántásnak veszed, ha esetleg rákérdeznek, hogy mit csináltál hétvégén, az fura és túlzó.

A viták alkalmával szerintem az számít, hogy milyen stílusban adod elő a véleményedet. Lehet valaki úgy is bántó és bunkó, hogy közben egy csúnya szó sem hagyja el a száját. Valószínűleg ezt mi nem fogjuk megfejteni, mert ahhoz látnunk kéne egy ilyen vitát.

Öltözködéssel mi a gondjuk? Túl feltűnően öltözködsz? Ha megfelelő a helyhez, helyzethez, akkor a többi már csak ízlés kérdése, szóval abba nem szép dolog beleszólni.

2014. júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Öltözködéssel? Sok - talán túlontúl sok - az "új" ruhám, meg a cipőm. Gyakran megjegyzik, hogy már megint új ruha, új cipő van rajtam és mire rázom a rongyot. Egyébként nem miniszoknyákra, mellkidobós blúzokra kell gondolni, mert azokat nem szeretem, sőt passzos ruhát sem igen hordok, mert feszélyezve érzem magam, ha rásimul a ruha a testemre.


Próbálok, tényleg próbálok változtatni, nem a hibást, nem a bűnöst keresem, csak tényleg azt akarom, hogy minden rendben legyen körülöttem.

2014. júl. 9. 10:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is megjegyzik a munkatársaim, ha új ruha van rajtam. Mondjuk nem bántásból mondják, nekem meg jól esik, hogy észreveszik és tetszik nekik.

De lehet, hogy a te munkatársaid féltékenyek.

2014. júl. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kései Sirató ***** válasza:
Ha ez a helyzet, akkor ne törődj velük, légy önmagad!
2014. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!