Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakitől kérdeztem valamit...

Ha valakitől kérdeztem valamit, és megkérdezi hogy "de miért? " vagy ilyesmit, az mire utal?

Figyelt kérdés

Zavarta a kérdés valószínűleg, mert nem érti hogy miért kérdeztem meg?

Mert gyakran előfordul ez velem.


2014. júl. 9. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont tegnap volt egy ilyen eset velem. Fel akartam hívni az egyik orvost, ezért hívtam a központot, és ott, amikor mondtam, hogy kit keresek, egy férfi azt felelte, hogy ma nincs benn. Én mondtam neki, hogy nekem hétfőn azt mondták, hogy ma bent van 15 óráig, erre kapcsolta, de 2 mp után azt mondta, hogy nincs ott. Szerintem ennyi idő kevés ahhoz, hogy valaki felvegye, alig hagyott rá időt, hogy kicsöngjön, mintha azért tette volna, hogy neki legyen igaza. Megkérdeztem tőle, hogy megmondaná-e nekem az orvos mellékét, erre megkérdezte, hogy: MIÉRT? Mondtam azért, hogy fel tudjam hívni, erre azt válaszolta, hogy keressem név szerint, és letette.

Nem is értem, hogy ilyen taplókat miért alkalmaznak.

Aztán kerestem a kórház oldalán egy osztályt, ahol megmondták a mellék számát, mert ugyebár nem titkos, hogy le kellene tagadni.


Szóval az ilyen "miért"-eket a használójuk mintha rendreutasítás helyett akarná alkalmazni, mintha az embernek nem lenne joga feltenni az adott kérdést, vagy én nem is tudom. Lehet, hogy legszívesebben úgy válaszolna, mint egy óvodás: Bebeeeee, nem mondom meeeeg! Még ha a fejedre állsz, akkor seeeem. Pedig az én esetemben nem egy indiszkrét kérdésről volt szó, úgyhogy az ilyen emberek csak szúrkálódni akarnak, ahelyett, hogy normálisan reagálnának.

2014. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy nem egyértelműen fogalmazol meg dolgokat és azért kérdi vagy mert ezzel időt szeretne nyerni, hogy megfogalmazhassa a válaszát.
2014. júl. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!