Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, hogy ilyen vagyok? Ez...

Baj, hogy ilyen vagyok? Ez jó, vagy rossz tulajdonság?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy rettentően érző ember vagyok. Filmeket is alig bírok végignézni sírás nélkül.

Pl.: Nagyon szeretem a Jégkorszakot. Az első rész végén vissza viszik a kisfiút. Én eközben bőgök, mert engem annyira meghat.

Vagy a jégvarázs. Mikor először megnéztem, a végén sírtam, de moziban voltunk, sötétben, senki nem látta. Tegnap unokatesómékkal megnéztük. Azzal küzdöttem, hogy ne síjak, mikor a lány bevonul a szobájába. Még szerencse, hogy nem néztük, csak a feléig, aztán áramszünet lett...

Egyfoltában beleképzelem magamat mások helyébe.


De közben rettentően szeretek. Legszívesebben azzal tölteném a napomat, hogy ölelgetem anyukámat.


Viszont nem tudom, hogy ez normális e. Ha nem, akkor mit tehetek ellene???


13/L



2014. júl. 9. 15:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*egyfolytában
2014. júl. 9. 15:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos. :))) Nincs ezel semmi baj,én is érzelmesebb típus vagyok.

Meg hát még elég fiatal vagy. :)

2014. júl. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Ez a túlérzékenység korodból adódóan lehet most hormonális változások tünete is. Akkor később rendeződik. De lehet, hogy ilyen típus vagy. Vagy valami miatt feszült vagy alapból, és így jön ki. (Pl.Család, iskola, barátok, stb.) Felnőtt korban azért bizonyos helyzetekben muszáj kontrollálni az érzelmeket, de ez szerintem nem egy klasszikus rossz tulajdonság:)
2014. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ez nem baj söt ha késöbbiekben is ilyen leszel akkor mondhatod magad érzékeny nönek ;)
2014. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
54%
Nem gond.
2014. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor jó.

Csak azon gondolkodam még, hogy ha pl én pchiológus (remélem jól írtam ) szereték lenni, ( meg még pár dolgon gondolkodtam ) akkor ez lehet hátrány?

2014. júl. 9. 16:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira.Biztos jó pszichológus lennél. :)
2014. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem viszont hátrány, ha pszichológus lennél. Ne menjen tanárnak, pszichológusnak, orvosnak olyan egyén, aki mindenen elsírja magát.

Egyébként nincs semmi rossz abban, hogy érzékeny vagy.

2014. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen érzelmes maradsz, akkor pszichológusként (annak tanulok) nagyon szenvednél. Valódi emberek jönnek igaz történetekkel, ahol lehet halál, baleset, probléma miegymás , és sírni fognak(pl. jön egy anyuka, akinek meghalt a kisbabája és mindent részletesen el fog mesélni, sírni fog nagyon, veled mi lesz?), neked viszont tartanod kell magad és nem ölelgetheted őket!
2014. júl. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerencsére vannak olyan pszichológusok, akik nem rettegnek a páciensektől, és nem tartják mereven a három lépés távolságot. (Ferenczi, Yalom) Ha érdekel a pszichológia, akkor ajánlom Yalom, Fromm, Frankl könyveit mondjuk olyan egy-két év múlva.

Ahhoz, hogy valakiből hogyan legyen jó pszichológus, nem tanulható meg az iskolában, sem a könyvekből.

Ha empatikus, szeretetteljes ember vagy, akkor tudsz igazán segíteni. Persze téged is mélyen fog érinteni más emberek sorsa, de ettől fogsz te is fejlődni.

Sok sikert!

2014. júl. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!