Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az autistákról?...

Mit gondoltok az autistákról? Ha halljátok azt hogy "autista" mi jut először az eszetekbe? Őszintén.

Figyelt kérdés

2014. júl. 9. 17:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon őszinte leszek! Nekem elsősorban az, hogy érzelemmentesek, vagy legalábbis nehezen mutatják ki. De tudom, hogy nem tehetnek róla! Kb. ennyi!
2014. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Néhány autista ismerösöm.
2014. júl. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%

"Nekem elsősorban az, hogy érzelemmentesek, vagy legalábbis nehezen mutatják ki"


Még ez sem igaz, egy autistával élek együtt, és igenis vannak érzelmei, és ki is tudja mutatni, csak lassabban oldódott az elején.


Az ilyen sablonmegjegyzések azok, amik nehézzé teszik az autisták helyzetét, mert a legtöbben csak a szenzációhajhászó filmekböl szerzett infirmációkra támaszkodnak, amik általábban a legextrémebb fokozatokat mutatják csak, mert az az "eladható".

2014. júl. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
3-as: ne haragudj, nem akartalak megbántani! Mint látod, hozzátettem, hogy nem tehetnek róla. A másik, hogy tudom, hogy vannak, de nehezen mutatják ki. Én is láttam nemrég egy rövidfilmet róluk és sajnos ez jött le!
2014. júl. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

ma 18:08-as: nem haragszom, csak túlérzékeny vagyok a témára, mert eléggé félretájékoztatják ezekkel a többséget.

De azért köszönöm, hogy visszaírtál, igen becsülendö dolog töled.


Egyébként egy csodálatos ember, igaz, vannak furcsaságai, de soha nem cserélném le egy nem-autistára.

2014. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

12 éves lány vagyok és van egy 8 éves autista húgom. Külön speciális iskolába jár Pesten, közel hozzánk, ezért néha én viszem el. Sok autistát megismertem már, és vannak érzéseik, de mindegyik autista más. Külön meg kell ismerni őket. A húgomnak igaz, néha vannak zavarai, dührohamai, néha nehezen beszél vagy dadog, ha kérdezünk tőle valamit többször kell, de általában nem szavakkal válaszol, ha összetettebb hanem elmutogatja. De őt is külön meg kell ismerni, és az a lényeg hogy ő is elfogadjon téged. De nem értem a sok előítéletet. Az osztálytarsaim volt hogy csak azért közösítettek ki mert " hülye értelmi fogyatékos húgom van " - és ezt így a szemembe mondták. De az autisták nem azok, mindegyik jó valamiben. A húgom jobb nálam matekból, pedig én 7.-es leszek, és kitűnő vagyok.

Amikor átjöttek az unokatesómék, hallottam, ahogy arról beszélnek, miért nem adják otthonba, vagy legalább olyan intézménybe ahol csak hétvégén engedik ki. Ez például nagyon felháborított, és a szüleimet is. Nem hiszem hogy valamikor ne tudna(majdnem) teljes életet élni.

2014. júl. 9. 18:25
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát ez gonosz volt. Igen pont az ilyen emberekről beszélek.

Véletlenül nem az egyik ,,kedves" osztálytársamhoz/ismerősömhöz van szerencsém?

"Nem foglalkozom velük, mert NEM ÉRTEK HOZZÁJUK. Nem is érdekelnek."

Akkor miért fáradozol azzal, hogy válaszolj? Nem igazán értem a gondolkodásmódod.

2014. júl. 9. 19:26
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
ma 19:01: Szívesen elviszlek egy jó magas hegyre, szerintem megoldódna az adózási és az összes többi problémád. Csak szólj, ha tudok segíteni.
2014. júl. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Nekem az, hogy sokat beszél. :)

Van egy autista barátom, ő levegővétel nélkül tud beszélni, ha érdekli valami, nagyon édes. Éppen ezért nekem nem érzelemmentesnek tűnik, hanem ellenkezőleg, nagyon szenvedélyesnek.

2014. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"Nem igazán értem a gondolkodásmódod."


Ezek szerint a szüleidnek 2 fogyatékos gyereke van.

2014. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!