Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell a melegeket összemo...

Miért kell a melegeket összemosni a transznemű és semlegesnemű őrültekkel? Ez rossz fényt vet rájuk.

Figyelt kérdés

A Pride felvonulásokat szervező LMBT egyesületek is összefogják ezeket a csoportokat, pedig szerintem nem kéne. A transszexuális koncsitáskodás már egy valóban beteg dolog, míg ha egy meleg, aki normálisan tud élni és beilleszkedni a társadalomba (nem rózsaszín tangában vonaglik az Andrássyn), akkor azzal még a szélsőjobb csoportoknak sincs bajuk.


Mert két külön dolog, ha valakinek a szexuális orientációja az azonos nemhez fűzi, vagy ha a szexuális identitása miatt más neműnek képzeli magát. Általában mindenki, aki más szexuális identitással rendelkezikmint ami valójában (férfiként nő szeretne lenni, nőként férfi), az ilyenek is "melegek", mert a velük azonos fizikai nemű emberek felé orientálódnak, míg a sima melegek normálisan annak tartják magukat, amik (férfi az férfi, nő az nő). Tehát röviden: MINDEN TRANSZI MELEG? DE NEM MINDEN MELEG TRANSZI.


Mellesleg én biszexuális vagyok és a homoszexuális nemi orientációt elfogadom (a természetben az állatvilágban is jelen van, érdekes, hogy nem szelektálódott ki az evolúció során, pedig az előnytelen gének kiszelektálódnak), de a nem a fizikai nemnek megfelelő identitást nem tudom elfogadni, az szerintem pszichológiai eset, rossz rögeszme. Meg egyre betegebb emberek is jönnek, pl. Conchita meg a semleges neműek, ezeket jogosan veti meg a társadalom, viszont az nem jogos, hogy a COnchita miatt minden meleg részesülhet a társadalmi megvetésből...


Persze lehet hogy sokmindenben tévedek, ezt a felvezetőt vitaindítónak szántam... Ki hogy látja?



2014. júl. 10. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Azok a transzneműek és transzvesztiták is csupán annyira őrültek, mint a melegek.

Hogy te mit tudsz elfogadni, és mit nem, az egyéni probléma. Más meg betegségnek tekinti a melegséget és a biszexualitást, és általában ők is ugyanígy szoktak érvelni, hogy pszichológiai eset, meg rögeszme.


A helyzet az, hogy te sem látsz tovább az orrodnál, csak te épp biszexuálisnak születtél, ezért ez neked természetes. De te is betegnek és elmeroggyantnak látsz mindenkit, aki nem úgy érez, mint te.


Az öltözködés megint más dolog. Szerinted egy hetero nem tud megbotránkoztatóan öltözni? Épp a minap gondolkoztam el rajta, amint egy 15 (!) éves lányt láttam olyannyira rövid szoknyában, amiből tényleg a fél feneke kilógott. De ő még így is a visszafogottabbak közé tartozik, hány olyat látni, aki szinte magára akaszthatná a "d*gj meg" táblát?

Szóval az Andrássyn p**csatangában vonagló transzneműek semmivel nem rosszabbak azoknál a heteróknál, akik midnenüket kirakják, és a legnagyobb r*biket megszégyenítő módon öltözködnek.


Az meg, hogy ki milyen neműnek érzi magát, ugyanolyan jellemző, mint hogy milyen neműt szeret. Megint csak magadból indulsz ki, gondolván: aki olyan, mint te, az normális, aki nem, az nem. Hadd ne ecseteljem, ebben a hozzáállásban hol is van a hiba.

Az, hogy valakinek pénisze van, de nőnek érzi magát, ugyanolyan, mint az, ha valakinek pénisze van, de mégis azt szereti, ha őt d*gják.


Megjegyzés: látom, te sem találkoztál még igazi szélsőjobbossal. Még hogy nincs bajuk a rejtőzködő melegekkel...

2014. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Elég erősen fogalmazol a transznemű stb. emberekkel kapcsolatban! "Őrültek", "beteg dolog"... Szerintem legalább aki szintén céltábla lehet (hiszen írod biszexuális vagy és van aki ezt sem fogadja el) ne minősítsen már így másokat! Ők ugyanúgy nem tehetnek arról, hogy pl. férfként nőnek érzi magát, mint ahogy egy meleg sem arról, hogy a férfiakhoz vonzódik. (És ugyanez a nőknél is.)
2014. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

"Általában mindenki, aki más szexuális identitással rendelkezikmint ami valójában (férfiként nő szeretne lenni, nőként férfi), az ilyenek is "melegek", mert a velük azonos fizikai nemű emberek felé orientálódnak"


Ez nagyon nagy butaság. Természetesen a transzszexuálisok között is van meleg és heteroszexuális. Mivel te ciszszexuális bi vagy, ezért csak ezt tudod elképzelni. Ettől még nem így van.

2014. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Akkor leírom miben tévedsz:


A "szakállas nő" akire hivatkozol pont, hogy csak egy MELEG fiúka. Ő kitalálta, hogy milyen jó lesz női ruhában parádézni a színpadon, miközben a hétköznapokban meleg fiúka. Ő pont a melegeket járatja le :)

A legtöbb vagy az összes meleg szeret női ruhát felvenni. Nem az identitása miatt, csak szexuális féits miatt.


A transzszexuális között éppúgy megtalálható mindenféle szexuális orientáció, mint a ciszneműeknek. Hülyeség amit írsz.

Egy rakott TS-t ismerek, akik pont úgy néznek ki, mint bárki más soha nem mondanád meg róluk. A céljuk pont az, hogy nemváltás után normálisan éljenek. A legtöbbjükről senki sem tud, mert nem mondják el senkinek sem. Élik az egyszerű életüket és pl. a munkahelyükön úgy dolgoznak együtt emberekkel, hogy azoknak sejtelmük sincs róla, hogy TS-ek.


Az, hogy szerinted mi pszichológiai eset nem nagyon számít, orvosok döntik el.


Semleges nemű embert gondolom még nem is láttál, eggyel sem beszéltél.

De pl. itt vagyok én, ha a közértben előtted állnék a sorban, pont úgy nem vennél észre, mint az ezer másik cisznemű embert. De köszi.


Valami nagyon komoly belső problémádat írtad bele a kérdésbe. Alaptalanul, a saját elképzeléseidet igaznak tartva szólsz le másokat.

2014. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

"A legtöbb vagy az összes meleg szeret női ruhát felvenni. Nem az identitása miatt, csak szexuális féits miatt."


Ez is nagyon nagy általánosítás. Nem hiszem, hogy a melegek nagy részének fétise lenne a női ruha.

2014. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2%

5-ös, hány melegeket is ismersz?

Én sokat és nagyon is jellemző ez.

2014. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy rakás meleget (magamat is beleértve), egyikünk sem érdeklődik a női ruhák iránt. Ne csinálj már globális statisztikákat az ismerettségi köröd alapján.
2014. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező: pont olyan elfogadó vagy, mint azok, akik a melegeket vagy a biszexeket nem fogadja el.
2014. júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, külföldi körökben is elég elterjedt felfogás az, hogy a szexuális (LMB) és nemi (TQ) kisebbségeket külön kellene reprezentálni, mert az egy kalap alá vétel egyik oldalnak sem jó.


Egyrészt teljesen más az agenda. A melegek a házasság és az örökbefogadás körüli jogi vitákat akarják megoldani,a transz* közösség pedig kéri a társadalom toleranciáját (pl. depatologizáció - egy TS ember nemváltás után teljes életet élhet, nem kell egy örök "pszichiátriai kezelés alatt áll" pecsét), és az érintetteknek szabadabb névviselési, (jogi) nemváltási törvényeket, és a nemek közötti határok elmosását. Kifejezetten a transzszexuálisok TB támogatást a tranzíció körüli költségekre (pszichiátria, hormonok, műtétek), vagy legalább a magán életbiztosítóktól, egészségpénztáraktól ezt kikönyörögni (valós TS esetén ugyanis a kezelés szükséges, és orvosilag indokolt!).


Az LMBTQ közösség összemosása ezen kívül társadalmi probléma, mivel az emberek könnyebben megbarátkoznak a homoszexualitással, mint a transzneműséggel, főleg, ha nembináris, transzfeminin transzneműekről beszélünk.


Egyéni megítélésem szerint ugyanis a társadalom könnyebben elfogad egy transzmaszkulin személyt ("fiús lány") (mivel a cisz nők is sokat viselnek férfias ruhákat, férfias hajviseletet, és férfias viselkedésük is elfogadottabb), mint egy transzfeminin embert ("lányos fiú"). Ugyanis a femininitást összemossák a gyengeséggel, és a melegséggel. Tehát a társadalom szemében a meleg sztereotípia egyúttal feminin is. Annak ellenére, hogy nem minden macho férfi hetero. (Ugyanígy, csak fordítva a leszbikusoknál: nem minden leszbikus nő butch.) Ugyanúgy heteró megítélés, ha valaki egy meleg párral találkozik "és ki a fiú, ki a lány"?


Valamint ugye a "minden transzi meleg" is bukik. Igaz, hogy a transzszexuálisok túlnyomó többsége heteroszexuális (pl. férfiakhoz vonzódó transz nő), de vannak a transzok között is ugyanúgy (kicsit nagyobb arányban a ciszekhez képest) melegek és biszexek (pl. nőkhöz (is) vonzódó transz nő). Ez is a heteronormatív felfogás eredménye - azért vált nemet, mert annyira meleg. Ebből következik, hogy a nemi identitás, és a szexuális orientáció a gyakorlatban is egymástól teljesen független.


Tehát a legjobb lenne a jelenlegi LMBTQ közösséget három részre bontani, és a három résznek kifejezni a társadalom felé az egymást elválasztó éles határvonalakat.

1. Leszbikusok, melegek és biszexuálisok (kisebbségi orientáció) - nem kellene a transz* problémák, és a transz* társadalmi státusz miatt aggódniuk, így eredményesebben kampányolhatnának a házasság egyenlőségéért. Ez az adófizetőknek egy fillérjébe sem kerülne, Pártunknak és Kormányunknak pedig mindössze egy tollvonás, hogy módosítsák a Forradalmi Alkotmányt, és hatalmas PR fogás lenne a nyugati hatalmak szemében. Tény, hogy a SZU-t ez érzékenyen érintené.


2. Transzszexuálisok (bináris transzneműek) - kifejezhetnék, hogy ők csak normális életet akarnak, azaz beilleszkedni a társadalomba. Hogy a transzszexualizmus nagy arányban "gyógyítható", és hogy a transzszexualitás ritkasága (legfeljebb 1 a 10 000-ből) a költségek a társadalombiztosító számára elviselhetőek lennének, még teljes OEP finanszírozás esetén is.


Példaként egy MtF tranzíció teljes orvosi költsége kb. 3-4 MFt - szakvélemények, leletek, kaszt, külföldi SRS, az ösztrogén havonta kb. 1 700 Ft (4 mg-mal számolva, ez az átlag dózis), ez egy 10 milliós országban max. 100 ember, ez az ösztrogén támogatás esetén 2 millió ft/év a száz milliárdos OEP kerethez képest, és kb. 2 átlag keresetű ember éves adója. Ha mindenkinek kifizetnék az SRS-t, aminek a költsége Szerbiában 2,5 MFt (Magyarországon a műtétek egy nagyságrenddel olcsóbbak, de több nagyságrenddel rosszabb eredményt adnak), az 250 MFt lenne. Ez egy átlag projektből ellopott állami vagyon a szokásos, kb. 10%-os kenőpénzzel számolva. Nem számoltam a pszichiáterekkel, akik most személyenként kb. 50 és 90 eFt közötti összeget kérnek a két szakvéleményért, az Androcurral (tesztoszteronblokkoló), amit a műtétig kell szedni, és havonta átlag 3 300 Ft-ba kerül, és a kasztráció költségével, ami 100 és 400 ezer forint között van. Nem számoltam továbbá az egyénfüggő plasztikai beavatkozásokkal.


Az FtM költségeket nem tudom, de sokkal magasabbra becslem, mivel egyrészt a tesztoszteron terápia költsége magasabb, kötelező a "felső műtét" (mellkaskorrekció), és a nemátalakító műtét is technológiailag sokkal bonyolultabb.


3. Nem bináris neműek - Ők koncentrálhatnának az utopisztikus elképzelésre, mi szerint minden ember egyenlő, és a nemek közötti határokat el lehetne mosni. Főleg társadalmi átalakulást szeretnének, így a társadalom szemében a legnagyobb szálka, ugyanis nem akarnak beilleszkedni. A felosztás viszont nekik ártana a legjobban, hiszen minden Conchita botrány (transzfeminin ember a nagy nyilvánosság előtt) esetén a másik két csoport, és a többségi társadalom is a nembinárisokra mutogatna, így az ő legfőbb érdekük az együtt maradás. Bár tény, hogy kezükben a jövő, ez látszik a férfiasabb nők elfogadásából (nők mindenféle munkához való joga, nők nadrágviselési joga, nők a frontvonalakon, stb.) és a lassú haladás a nőies férfiak elfogadása felé (a macho modell többé már nem vonzó, párkapcsolati egyenjogúság, házimunka megosztása, férfiak számára az érzelmek kimutatásának lehetősége, skót szoknya nyugaton egyre elfogadottabb divatból viselve is, stb.) Náluk ugye a társadalommal szemben problémát jelenthet az is, hogy egy nembináris választhat, míg az LMB és főleg a transszexuális emberek nem.


Ez személyes vélemény, lehet, hogy sok mindenben tévedek, ha van valakinek konstruktív kritikája, észrevétele, azt szívesen várom.


22/L (MtF)

2014. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 david_mc98 ***** válasza:
100%

De jó, ezek szerint én nem vagyok meleg, mert még sohase vettem fel női ruhát, pedig még passzív is vagyok.

Nem értelek titeket, miért hasonlítjátok a melegeket, a transzikhoz.

A hetero barátaimnál elöbb vettem észre, h női ruhát vesznek fel, mint a melegeknél.

2014. júl. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!