Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen közönyösek az...

Miért ilyen közönyösek az emberek?

Figyelt kérdés
Tegnap busszal akartam hazamenni. "Csak" 10 ezres volt nálam, gondoltam felváltom, ne tartsam fel a sort a buszon, de 40! perc alatt sem segített senki. Volt aki meg sem nézte, volt aki úgy nézett mintha ki akarnám rabolni, boltosok is elküldtek, otp lakáshitel irodában is próbálkoztam, ott is elküldött a nő otromba módon, hogy nem bank. Hihetetlen, hogy mennyi segítőszándék nincs az emberekben! Én persze kötelességemnek érzem, hogy segítsek ha valaki bajban van, odaadom a mobilom, hogy hívjon fel valakit, adok töltőt ha lemerülne a mobilja, előre engedem a pénztárnál ha megy a vonatja, direkt félreállok ha valaki látom, hogy siet. Egyszerűen nem értem mások miért nem ilyenek. Már szinte ott tudtam volna elsírni magam, hogy senki sem segít...
2014. júl. 17. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok helyen nem engedik az alkalmazottaknak, hogy felváltsák a pénzt. Legközelebb vegyél valamit és fizess a nagy címlettel, akkor ők sem tehetnek semmit és fel kell váltaniuk; nem lesz bajuk belőle és te is megkapod, amit akarsz.
2014. júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem közöny, bizalmatlanság. Jó trükk a "bocs, fel tudnád ezt váltani?" arra, hogy rásózz valakire hamis pénzt. Amivel aztán nem tud mit kezdeni, mert az ekkora címletet fizetéskor ellenőrzik általában. Én sem venném elő a pénztárcámat, régi trükk, hogy valami nagyon aprót kérsz, vagy pénzt váltani, ekkora az illető előveszi a pénztárcáját, aztán vagy kikapják a kezéből, vagy csak megnézik, hova rakta vissza és utána rabolják ki. Kölcsönadott mobilt is loptak már el, úgyhogy te se legyél naiv, nem mindig látni ám az ilyen embereken, sőt, nagyon szimpi és udvarias figurák néha.

A boltosok meg nem válthatnak pénzt. De nem is érdekük, neked segít, marha rendes tőle, csak utána jön egy vásárló, akinek nem tud visszaadni, meghiúsul az üzlet, elbukja a bevételt.

Meg ugye sok ember nem rohangál ennyi pénzzel, ha 10ezernél több van nálam, az is biztos, hogy nem kis címletekben. De manapság a legtöbb ember amúgy is bankkártyával fizet, és 2-3 ezernél több kp nincs is nála.

Az, hogy félreállsz, előreengedsz valakit, az más kérdés, sok embernél még mindig alapvető dolog. Csak abban nem nagyon van rizikó, hogy rosszra gondoljon.

2014. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De ez akkora szemétség, hogy mernek ilyet feltételezni rólam? :'(


23l

2014. júl. 17. 16:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Másik meg egy BUSZPÁLYAUDVARON kutya kötelessége lenne legalább egy db pénztárnak működnie, szerintem... Dohányboltban végül vettem egy sört és úgy sikerült.
2014. júl. 17. 16:16
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy engem is kirabolhatnak ha megtudják, hogy ennyi pénz van nálam, szóval nem tudom miről beszélünk...
2014. júl. 17. 16:32
 6/8 anonim ***** válasza:
naiv vagy. veszel egy rágót és fel van váltva.
2014. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért lennék naiv? Mert hajlandó vagyok önzetlenül segíteni?
2014. júl. 17. 19:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért is naiv vagy, mert miért lenne szemétség, hogy ilyen feltételez rólad bárki is? Rád van írva, hogy "én egy jótét lélek vagyok, soha semmilyen bűntényt nem követnék el"? Mindenki csak saját magát védi, az egyéb okokat meg már nem részletezném, mert előttem nagyon szépen kifejtették.
2014. júl. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!