Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet kezelni magamban ezt a...

Lehet kezelni magamban ezt a helyzetet? (lent)

Figyelt kérdés
Ideges vagyok, ha emberek közé kell menni, nem szeretem ha néznek feszült leszek. Buszon is elkezd remegni a lábam és nagyon ki vagyok ettől az egésztől. Ha egy szép lány megnéz én nem tudok odafigyelni, mert egyszerűen nem bírom. Pedig elvileg helyes vagyok meg minden csak van egy ilyen betegségem amit képtelen vagyok kontrollálni... Talán a gyerekkorom miatt lehet mert apám alkesz volt és most jön ki rajtam, pedig már tök normális lehetne az életem, de nem bírok ezzel.
2014. júl. 18. 14:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Sokszor már a fejem is megfájdul, ha nagyon ideges vagyok... :(
2014. júl. 18. 14:08
 2/10 anonim válasza:
Ezt szorongásnak hívják.Beszélj anyukaddal erről,és menj vele pszichológushoz!
2014. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
na azt már nem.
2014. júl. 18. 14:15
 4/10 A kérdező kommentje:
akkor inkább a halál.
2014. júl. 18. 14:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen helyzetem van. Apa alkoholista volt. Depis lettem. Meg anexyetim lett. És én sem szeretem az emberek közelségét. De már rutinosan tudom kontrollálni. Legtöbbször. Amikor látom hogy kezdem elveszteni magam akkor elkezdem figyelni az embereket. Hogy mit csinálnak stb. Ilyenkor kell egy kis idő hogy észhez térjek... És figyelek csendben. Semmit nem hallok kb. Ha nem hagynak és tovább stresszel a környezet akkor dühroham, pànikroham illetve sírás jön. De persze lehet nem ártana a pszichodoki. Én szép lassan összerogyok. Az tartja a lelket bennem hogy segítenem kell másoknak. Pusztít ez a "betegség". Vigyázz magadra.
2014. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Anexiety*

Keverem. Bocsi.

2014. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hát ha nem akkor nem...De attól hogy ide irogatsz,nem fogsz meggyógyulni..te életed,te tudod!Ha neked jobb ez így....
2014. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha nem kérsz valakitől segítséget akkor magától nem fog elmúlni, te se akarod még 10-20 évig ilyen szorongásban élni az életed
2014. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt szociális fóbiának hívják, és ha nem kezelik, vagy nem sikerül belőle kigyógyulni, akkor depresszió is kialakulhat belőle. Nekem is volt már mellette depresszió, mikor anno pszichiáterhez kerültem, aki több év alatt hozott helyre gyógyszerrel, és terápiával, ami abból állt, hogy fokozatosan szoktattam magam hozzá a számomra ijesztő helyzetekhez, amiről még az elején listát kellett írni a számomra legkevésbé elviselhető szituációk felé haladva.


Én is sokáig halogattam a dokihoz menetelt (sajnos túl sokáig), de amikor már ráment a szorongás az emésztési folyamataimra (hasmenés), akkor mindenképpen lépni kellett, és ahogy el kezdtem szedni a gyógyszereket, az ilyen jellegű panaszaim 1-2 nap alatt elmúltak. Mondhatom, hogy azóta van életem, amióta nem szorongok. El sem tudtam képzelni, hogy ilyen könnyű is lehet az élet. Bár hamarabb mentem volna orvoshoz, mert így végigszorongtam a fiatalságomat, és egy csomó dologból kimaradtam miatta.


Apukád kapcsán javaslom, hogy olvasd el Susan Foward - Mérgező szülők c. könyvét. Találtam róla két ismertetőt:


[link]


[link]


Van a szorongással kapcsolatban is egy könyv:

Reneau Z. Peurifoy: Szorongás fóbiák pánik, amiről az alábbi oldalakon olvashatsz.


[link]


[link]

2014. júl. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

*anxiety

szeretett volna lenni, nem?

2014. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!