Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen irányba mozdítja a...

Milyen irányba mozdítja a melegek elfogadottságát egy meleg karakter megjelenése egy napi sorozatban? Milyen hatást érhet el az embereknél?

Figyelt kérdés

Az RTL Klub-n, a Barátok Köztben a Tóbiás meleg, és a történet szerint eddig jól fogadták - Gizi és Laci is, illetve Vili bácsi is ( noha utóbbinak csak elpletykálta a Laci), valamint Laci rábeszélte Tóbiást, hogy mondja el édesanyjának is, hogy ő meleg. Végül Tóbiás boldogan jött vissza, hogy édesanyja is elfogadja.

Eddig 1 szereplő nem fogadta el, a Tóbiás korábbi főnöke.


Milyen véleménnyel vagytok erről? Jót, vagy rosszat tesz a melegek társadalmának, hogy ilyen történetszál is keveredik a műsorba?



2014. júl. 18. 15:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Hazánkban ellenszenvet, és gúnyt. - ez itt hálószobaügy.
2014. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%

Nem nézem a BK-t, de szerintem attól függ hogyan fog a karakter fejlődni.

Azt pozitívumnak találom, hogy végre itt is képernyőre kerül egy meleg karakter. Ha nem sztereotípiákat sorakoztatnak fel vele és kap egy teljesen normális történetszálat akkor pozitívum a jelenléte és az a bizonyos réteg aki ilyen sorozatokból ismeri meg az embereket talán rá fog jönni, hogy nem rosszak ők sem.

2014. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon is számít. Minden karakter heteroszexuális volt eddig. Ez nem "hálószobaügy"? Hogy minden egyes karakter hetero? Ez nem furcsa? Ennyire félnek az emberek a queer karakteretől? Engem ez kicsit bánt és dühít. A heteronormativitás undorító.


Ha nem negatívan állítják be a karaktert, akkor csak jó sülhet ki belőle. A BK-t nem nézem, egyébként.

2014. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

"Minden karakter heteroszexuális volt eddig"

A barátok köztben? és Misi vagy hogy a tökömbe hívták?

2014. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
45%
A "nem nézem" melyik része nem volt érhető? Hány szereplő van? 20? 30? 50? A melegek el vannak kényeztetve, tényleg. Mondj már olyan filmet amiben nem egy fehér heteró csávó a főszereplő.
2014. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%
Bántottalak? Én sem nézem a BK-t, de azért az nagy hír volt anno, amikor az első csók megvolt két fiú között. De egyébként szerintem a jó az lenne, ha a meleg karakterek teljesen természetes részei lennének a sorozatoknak - lehet egy-egy olyan karakter, ahol bemutatják, hogy az elfogadás nem minden családban és közösségben zökkenőmentes, de lehetnének olyanok is, akiknél meg ez nem téma, és teljesen természetes, hogy mondjuk azonos nemű a párja.
2014. júl. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan ez az én véleményem is, de akkor is lehetne több nem hetero karakter. Pl. egy leszbikus, vagy panszexuális. Esetleg egy aszexuális? Szerintem a magyarok 80% azt se tudja mit jelent. Sajnos.
2014. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
44%

Soha nem nézek BK-t. De még én is tudom, hogy a meleg karaktert ki kellet venni, bele is bukott a TV-s karrierje.


Az RTL-nél többségében a managerek melegek, ő dolguk magáncég. Multiknál ma már csak a profit maximalizálást nézik. Amúgy "egyszer csak" meleg lett a sorozat béli karraktere is pechjére.


Közép-Európa konzervatív, ez van. Nem szolnak bele tettleg mit csinálsz a otthonodban az USA nagy részével ellentétben például. Ez a melegeknek előny.


Semmi sem fekete vagy fehér.

2014. júl. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
60%
A TV-s karrierje nem hiszem, hogy belebukott, inkább abbahagyta, de a karrierjének nem ártott.
2014. júl. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%

Van bőven leszbikus ismerősöm, meg biszex is, ja meleg is elég sok. Nekem el lehet mondani.


Bár kevés rosszul végződő comin-out-ról hallottam. Annál tovább nem szereti a többség a legtöbb helyen (melegek is), hogy kijelenti valaki, hogy melegek.


Nem jobban tabu mint a szexualitás két nem közt, ha nem együtt vannak.


De még néha akkor is tabu mint téma. :S

2014. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!