Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ajánlanátok nekem filmeket a...

Ajánlanátok nekem filmeket a zsidó kúltúráról?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel ez a nép, és szeretnék minél többet tudni róluk. Elsősorban nem a holokauszttal kapcsolatos filmek érdekelnek, hanem olyasmi, ami a zsidó kúltúrát mutatja be. Előre is köszönöm.

2014. júl. 19. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Minden csak a holokausztról szól, mert abban van a nagy pénz.
2014. júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2014. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
nézzél utána, hogy gyilkolják a palesztinokat minden indok nélkül. Abból megtanulod a kultúrájukat.
2014. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Ne hallgass az elmeháborodott zsidógyűlölökre, a Hegedűs a háztetőn igazi klasszikus, ha még nem láttad. :)
2014. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2014. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 zabmester ***** válasza:

A Hegedűs a háztetőn tényleg nagyon jó, ha még nem láttad, mindenképp nézd meg :)


Nem egy kategória vele, inkább ilyen romantikus filmecske, de bőven van benne zsidó kultúra: A bátyám cipőjében.


Nekem nagyon tetszett az Isten nagy, én kicsi vagyok c. film is: "A húsz éves topmodell, Michéle szakítása miatt elveszti a talajt a lába alól, sikertelen öngyilkossága után a világvallásokban keres menedéket. Próbálkozik a katolikus és a buddhista hittel, majd amikor beleszeret a zsidó származású Francois-ba, érdeklődése a judaizmus felé fordul. Olyannyira elmélyül az ortodox hitben és életmódban, hogy Francois utóbb csalódottan állapítja meg: nem belé, hanem a zsidó vallásba szerelmes."


És egy komolyabb hangvételű, magyar alkotás, ami szerintem fantasztikusan jó film: Jób lázadása

"Jób és felesége a Tisza menti faluban él. A szerencsétlen sorsú emberek, miután hét gyermeküket eltemették, elhatározzák, hogy örökbe fogadnak valakit. Jób a közeli városka árvaházából kiválasztja Lackót. Azt akarja, hogy legyen kire hagynia majd a vagyont, amit - hitben és emberségben -, egész életükön át gyűjtöttek. A történelem vihara azonban elsöpri ezt az álmot. A német megszállás után hamarosan elszabadul a pokol, megkezdődik a deportálás." - Bár a leírásban nem annyira jelenik meg, de a film szerintem nagyon jól mutatja be a korabeli falusi zsidóság életét, szokásait.

2014. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2014. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2014. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Thomas Mann : Jozsef es testverei

(Keszulj fel ra, hogy eleg sokszor kell majd atugranod mely-filozofiat).

2014. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2014. júl. 22. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!