Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan beszélgessek olyanokkal...

Hogyan beszélgessek olyanokkal, akik nem kérdeznek semmit?

Figyelt kérdés

Néha belefutok ilyen emberekbe, akiktől vagy én kérdezek, vagy én beszélek hozzájuk, de ők meg nem kérdeznének bármit, néha egy "és te" elhangzik, de ennél több sose.

Baromira felidegesít az ilyen, hogy lehet ezekkel az emberekkel "bánni"?


2014. júl. 21. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérdezz Te!:)
2014. júl. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amikor már hetek óta csak én kérdezek meg én beszélek állandóan, akkor az egész unalmassá válik számomra. Ez kicsit olyan érzést vált ki bennem, mintha a másik fél teljesen közönyös lenne, nem gondolkodna.
2014. júl. 21. 00:16
 3/10 anonim ***** válasza:
UGYANEZT érzem kérdező! (bocsi)
2014. júl. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Na, erre kivancsi lennek.. Beszelgetunk honapok ota, megkerdezi mizu vagy mit csinalok, nem igen futja tobb kerdesre, valaszai is semlegesek, sokszor van hogy nem tudok reagalni ra, legrosszabb mikor egy :)-vel elintezi. (Hozzateszem apro betukkel, hogy akirol ezt foleg irtam, elvileg rdeklem jobban mint egy baratot, de ezek alapjan hogy se nem kerdez se nem ir "rendesen", felteszem nem gondolta komolyan.) Az ilyenek erdektelenek, valoszinuleg ott kell hagyni, ha ertelmes tarsalgasra(!) sem kepesek.
2014. júl. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek - én is közéjük tartozom -, akik nem képesek idióta felszínes beszélgetéseket folytatni olyanokkal, akik nem szimpatikusak, unalmasak nekik, tehát akikkel nem érzik magukat egy hullámhosszon.

Hogy kell velünk bánni? Ha ezt látod - és nem azt, hogy falaki túl szégyenlős a beszélgetéshez, fél -, akkor ne erőltesd, hagyd ott. Minek kell erőltetni? Téged idegesít fel? Hidd el, őt jobban idegesíti, hogy nem veszed a lapot és nem hagyod békén!

2014. júl. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2: Akkor nem érdeklődnek irántad, és nincs veled közös témájuk.
2014. júl. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem sokat beszélnek alapból:

Engem meg pl. az idegesít, ha nem látják rajtam, hogy már nagyon unom a dumájukat és azért nem válaszolok, ők meg csak folytatják ugyanúgy. Nem kell ezt rossz néven venni, nem mindenkinek jön be a másik ember stílusa.


Vagy másik, hogy egyszerűen nem tudnak olyan jól kommunikálni, vagy csak kevés emberrel, pl. akiket jól ismernek. Lehet, hogy szegények kínlódnak, hogy valamit tudjanak mondani, de csak annyit tudnak mondani amennyit.


Ha beszélnek rendesen és úgy látszik, hogy semmi ilyen probléma nincs, csak simán nem kérdeznek: lehet hogy fel sem fogják hogy ezt csinálják. Nem tudatos nekik a kommunikáció, nem is gondolkodtak még ezen, alapból csak magukról szeretnek beszélni és fel sem merül bennük hogy talán a másik ember nem csak kérdezni szeretne. Ha valaki rámutatna, akkor biztosan megpróbálnának ezzel kezdeni valamit.


Az biztos, hogy ezt nem kell magadra venni, és nem téged akarnak idegesíteni vele. Az emberek nagy része nem egy bunkó paraszt, persze ott van az a réteg akik igen, de nem kell mindenkiről azt feltételezni.

2014. júl. 21. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Plusz azt még hozzá szeretném tenni, hogy szerencséje van annak, aki alapból jól tud kommunikálni és megérti ezeket a dolgokat - vannak, akiknek tanulniuk kell. De lehet, hogy nem is gondolnak bele hogy ezt tanulni is tudnák, így elvannak úgy ahogy. Az empátiával is gondjaik lehetnek, de azt is lehet gyakorolni.


Szerintem legtöbbször nem az ő hibájuk, hogy ezt csinálják - egyszerűen "fogyatékosok" ilyen téren. Kicsit erős szó, de így jobban meg lehet érteni.

2014. júl. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az eset ami kapcsán a kérdést feltettem, ott nincs érdeklődés hiánya, vagy közöny, pont hogy ő nyomul rám, meg köszön rám nap mint nap skypeon, de így nem tudok vele mit kezdeni, hogy mindig csak én beszélek meg kérdezek.
2014. júl. 21. 08:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Utalgass egy kicsit a problémára. "Jól vagy? Nem sokat beszélsz mostanában..." "Untatlak?"

Ha biztos vagy benne, hogy szimpatikus vagy neki, és neked is tetszik az illető, döntsd el megéri -e ennyit foglalkozni ezzel a dologgal. Én mindenképpen megpróbálnám.


Ettől az esettől eltekintve felesleges az ilyen emberekkel beszélgetni. Ha nincs összhang, nem mutatnak irántatok érdeklődést, nincs értelme erőltetni. Mindenkivel előfordul, nem lehet mindenki "kompatibilis" mindenkivel. Tovább kell lépni.

2014. júl. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!