Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Katasztrófális helyzetben...

Katasztrófális helyzetben hogyan döntenél (megrázó kérdés, azaz az esetleges helyzet, tehát gyengébbek tovább ne olvassák)?

Figyelt kérdés
a kérdést már rég felakartam adni. te vagy a pilóta a repülőn. már semmi esély hogy távolabb irányisd a gépet. szemed elött egy megapolisz. régi panelemeletes és egy ujabb elit lakónegyed van elötted.tudod itt a vég. hová írányitanád a gépet? szörnyű kérdés , de megtörténhet.

2014. júl. 24. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az elit lakónegyednek.
2014. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Pszichológus látott már?
2014. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Oda ahol a legnagyobb a sík felület, valami hosszú utca vagy mit tudom én, mert ha már 5%al simábban sikerül leérkezni, már az is megmentheti valaki életét akár.
2014. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebben még semmi extra nincs.

Egyértelműen oda csapódok a géppel, ahol kevesebb lesz az áldozat a becsapódáskor. Ilyenkor teljesen mindegy, hogy elit lakónegyed, vagy gettó, vagy akármi.


Vannak ennél sokkal nehezebb erkölcsi kérdések is.


Pl.:


Mész az autóddal egy kihalt úton. Egyszer csak megpillantod, hogy egy kisbusz ütközött egy személyautóval. A kisbuszban 5 ember utazott, (3 nő, 2 férfi), a személyautóban egy anya, és a 8 éves gyereke. Mind a 2 jármű kigyulladt, és az ütközéstől olyan szerencsétlen pozícióba kerültek, hogy te csak az egyik járműhöz tudsz odamenni segíteni. A kocsidban véletlenül van egy tűzoltó készülék, amivel a kisbusz tüzét eltudod oltani, de nem olyan gyorsan hogy a személyautó ki ne égne teljesen. A személyautóban az anya eszméletlen, a gyerek magánál van, de mind a ketten beszorultak.

Mit teszel ilyenkor?


1) Elhajtasz mintha nem láttál volna semmit

2) Eloltod a kisbuszt

3) Kiszabadítod a gyereket

4) Megpróbálod az anyát és a gyereket is megmenteni.

2014. júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Az autók nagyon ritkán gyulladnak ki, főleg nem kettő egyszerre.
2014. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ahogy repülőgépet is elég ritkán vezetek...
2014. júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez egy elméleti kérdés volt Patrik!
2014. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hú, én nem vagyok pilóta!... Csak a keksz :D
2014. júl. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy hülye elméleti kérdés. Az emberek többsége veszélyhelyzetben vagy leblokkol, vagy ösztönösen cselekszik. Nem gondolkozik, a gyereket menti, mert így van programozva.
2014. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Oda ahol nagyobb a sima terület és megpróbálnám a lehető legrendesebben letenni, életeket menthetek.
2014. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!