Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Folyamatosan veszekszünk az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatosan veszekszünk az előző kapcsolatból származó gyerek miatt. Talán jobb lenne külön?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves fia az előző kapcsolatából. És van egy másfél éves közös kislányunk.

Amikor 2 hetente nálunk van a fia, állandóan csak veszekszünk. Ilyenkor én a babával alszom egy szobában, ő a kisfiával. Egyértelmű, hogy a fia féltékeny, nem akarta a kistesót. Mindig a kislányon áll bosszút, pedig ő nem tehet semmiről.

Amíg nem volt szó közös babáról, a kisfia egy tündér volt. Jól kijöttünk, néha gyakrabban elhozta a párom, mint 2 hetente. Vittük állandóan programokra, amikor tudtuk akkor nyaralni is.

Most a baba érkezése óta megváltozott néhány dolog és ez neki nem tetszik :(

Napközben nem hagyja aludni a kislányt, kitakarja, zenél neki, ledob valami kacatot stb. Azt mondta a kislány is ha felsír éjjel, akkor ő felébred. És ha napközbe nem alszik a kishuga akkor éjjel tuti fog.

Külön szobájuk van, a fiú mégis mindig a babaszobába van. Minden ruhát átvizsgál (2hetente) ami neki nem szimpatikus azt a földre dobja és rálép. A játékokat egy szatyorba rakja és a konyhába a szemetes mellé teszi, hátha kidobjuk figyelmetlenségből. A mesekönyvekbe belefirkál, volt hogy egy hétvége alatt 4 játékot is tönkretett ami a kislányé volt. Ha nem nézek oda egy pillanatig, máris befogja a baba orrát, hogy ne kapjon levegőt.


Megmondta nekem, hogy gyűlöli a kistestvérét, és inkább ajándékozzuk el vagy csináljunk vele valamit mert ő nem szereti.

Tanácstalanok vagyunk, félek rámegy a házasságunk.

A párom exe terhes volt, mikor a kisfiú megtudta, addig rosszalkodott heteken keresztül, mig az anyja a sok stressztől elvetélt. :( /legalábbis az ex nekünk ezt mesélte/


2013. dec. 17. 14:35
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
és ezt hogy reagáljátok le kap büntetést legalább?
2013. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
92%
Pszichológusnál már járt a gyerek? Így hirtelenjében annyi jut eszembe, hogy az apja szervezzen vele minél több programot kettesben. Ha úgy vesszük 2 hétből 12 nap a közös gyereké, akkor azt a kettőt amíg nálatok van a nagyobb, apa töltse csak vele. Te legyél nyugodtan a kicsivel otthon, apa meg menjen el vele a játszótérre csavarogni stb... De mondjuk én azt tenném apa helyében, h elvinném az exxel pszichológushoz a gyereket és tanácsot kérnék hogy hogyan viselkedjenek vele. Csak akkor lehet tartós megoldás ha az exxel közös stratégiát beszéltek meg.
2013. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Persze. De minden 2 hetente újra csinálja.

Próbáltunk leülni beszélni vele de semmi értelme. Állítólag az ex is beszélt már vele, de semmi.

Gondoltunk arra,hogy amikor nálunk van a gyerkőc, akkor a babát átviszem anyuékhoz. De azért röhej, hogy a közös lakásunkból menekülni kell a gyerekkel... :/

2013. dec. 17. 14:40
 4/48 A kérdező kommentje:
Az ex szerint már volt vele pszichológusnál, de a gyerek azt mondta nem szereti a testvérét. Azokról amiket írtam, nem beszél. Csak annyit mondott el, hogy nem ad neki puszit, nem beszél hozzá, nem néz rá, nem akarja a kezében tartani.
2013. dec. 17. 14:42
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
nem azért de ez akkor sem normális, a játék tönkretétel és a többi még elmegy én is féltékeny voltam a tesómra,de az orr befogás már nagyon súlyos.Ehhez nagy szigor kell és segítség nem pedig putyulgatás hisz az nem használt.
2013. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
88%
Ez hallatlan. A kisfiúval le kell ülni, és elbeszélgetni vele. Főleg az apjának. Megmondani neki, hogy ez a viselkedés türhetetlen, és ha rosszat tesz a kicsi llen, akár orrbefogás, akár játék rongálás, bünti lesz. Be a szobájába, és 10 prc múlva bocsánatot kell kérni, megígérve, hogy többet nem csinál ilyet. Ha mégis megteszi, azonnal vissza a szobájába büntibe. Előbb-utóbb remélhetőleg megunja. Ha nem, hát akkor én megkérném a férjemet, hogy találkozzon vele máshol. És egy percre se veszítsd szem elől a kicsit. Én még egy nyakast is lekevernék neki, ha a kicsit bántaná.
2013. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
15%
Ebből is látszik mindig a gyerek szív legjobban váláskor.
2013. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
69%
ha kell pofon kell vágni vagy ilyenkor addig mosni hideg vízzel az arcát amíg bocsánatot nem kér. csak a negatív visszajelzésből fogja fel egy gyerek a határait.Negatív inger nélkül nem fogja fel mit szabad és mit nem hisz így nem az ugrik be neki hogy rossz dolog= fájdalmas pofon
2013. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
62%
ha a párom gyereke(aki nem az enyém), az én gyerekem orrát fogná be hogy ne kapjon levegőt, nemérdekelne hogy 8 éves, úgy pofánvágnám hogy széttörne az arca(férfi vagyok jöhet a fikázás), abból tanulna, de aki az én gyerekemre veszélyt jelent azt elpusztítom ha a szép szóból nemért
2013. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
87%
Én gyerekem meg a te gyereked veri a mi gyerekünket.
2013. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!