Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy szomorú történet. Ti mit...

Egy szomorú történet. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Igyekszem csak a lényeget tömören leírni.Kis faluból városba mentem apámmal,és a beteg kutyámmal.Egy olyan állatkorházba,ahol sosem jártam előtte ! Amikor beléptem a váróba megláttam egy lányt a kiskutyájával.Én nagy kutyával mentem.Facebookozott majd ellettünk beszélgetni.Aztán jöttek újabb emberek,és mondtam,ha egyel arrább ülnénk mindannyian akkor letudnának ülni.Így tettek az emberek és az újonnan érkezett letudott ülni.Majd a lány mellém ült ! Mondtam neki,hogyha nem vállalják a műtétet tovább viszen.Ajánlott is egy másik helyet.Olyan jól esett,hogy ismeretlenül,de mégis úgy brszélgetheztünk mint akik ismerik egymást.Rákerült a sor,és elment.Ezután nem soká én következtem.Izgultam.Az orvosi diagnózis,és a röntgen egyértelmű volt.Nem az hogy nem vállalják hanem menthetetlen.Elkellett altatni ! Megkérdeztem az orvost,hogy még alszik ? Azt mondta igen.Akkor ne ébreszük fel doktorúr had aludjon el örökre mert ez már így nem lenne élet a műtét után.Hát nem ! Sírtam,és megkérdeztem kilehetne e vinni úgy hogy a betegek ne lássák ?! Persze...Nem akartam elvenni a reményüket az orvos felé,és azt sem akartam,hogy egy halott kutyát lássanak ! Hátsó ajtón kivittük eltemettem itthon,és másnap bántott a lelki ismeret,és következő nap is.Közben megérkezett a röntgen felvétel amit emailben elküldött az orvos.Eszembe jutott a lány a váróból akivel olyan jól beszélgettünk.Azt mondtam magamban ő biztosan megért.Biztosan megfog érteni.Rákerestem az orvos facebook regisztrációjára,és gondoltam,hogy a lány is az ismeröseiközt lesz.Mivel oda viszi mindig az állatait.Megtaláltam és megírtam neki az igazat,hogy jó volt beszélgetnünk,és köszönöm,hogy megértett,de ez az igazság ! A többi ember nem tudja,de veled tudatni akartam az igazságot.Nos,aznap vártam az üzenetét.Semmi ! Este töröltem az elküldött üzenetet mondom lehet megnézte,jó annyi törlés kész...Az az igazság,hogy bizonytalanságban vagyok.Mert most vagy elolvasta,vagy nem.Vagy megértett vagy nem.Azt tudom hogy fordított esetben én mindenképpen válaszoltam volna.Legalább annyit,hogy köszönöm,hogy őszinte vagy velem.A kutyám halálát kezdem elfogadni,és a szüleim is látták a röntgen képet,és megértették,hogy nem volt jobb döntés.Az fáj,hogy a lány nem reagált semmit !

2014. júl. 28. 06:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az fáj, hogy csalódtál a lányban, félreismerted. Ha elolvasta, akkor ő egy ilyen lány, nem éri meg tovább gondolkozni sem rajta. Ha nem olvasta, mert pl. éppen nyaral külföldön 2 hétig, akkor lehet, hogy még írni fog. Várj kicsit még, majd lépj tovább, szerezz egy új kutyust és ismerkedj a sétáltatása közben. :)
2014. júl. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Sajnálom a kutyut! :( Én tegnap ráírtam az egyik barátnőmre, hogy akkor áll-e még a mai mozis találkozás. Láttam, hogy fent van. De nem írt vissza. Mindig a facebook közelében van. Nem is tud nélküle élni, de nem ìrt vissza. Éjfél után néztem és már telóról volt fent... szép kis barátnő...
2014. júl. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen,az fájt hogy csalódtam.Szimpatikus volt,de nem jelöltem ismerősnek,mert a válaszán múlt volna a hogyan tovább.Attól,hogy szimpatikus volt,még nem akartam beengedni egyből az életembe.Teljesen ellentétesen használjuk a facebookot,pl nálam a profilkép látszik,ami jelenleg egy kereszt.(mert gyászolom a kutyát) Ha már nemfáj lecserélem.Nálam nincsen publikus tartalom sem hasonló.Akkor úgy gondoltam,hogy szép,és okos lány.De ha azt válaszolta volna,hogy "Figyelj ! Nem érdekel a kutyád,és te sem.Unatkoztam,és sajnáltalak mert láttam,hogy szomorú vagy ennyi." Ha ezt válaszolta volna még az is jobb lenne...
2014. júl. 28. 07:56
 4/18 A kérdező kommentje:
Vasárnap feltett egy képet.Ergo bevolt lépve ezt írtam most neki: " Azt gondoltam,hogy akkor a rendelőben tényleg érdekel a kutyám élete,és hogy mi lesz vele ezért írtam neked. De válaszra sem méltattál.Kár !" Ha erre sem válaszol semmit ,akkor csak önmaga érdekli.És csak jónak akart látszani...Mostmár az kívánom hogy tiltson le ! Pedig nem akartam sem tolakodó lenni,sem semmi ! Csak úgy gondoltam,hogy közel 1,5~2 óra beszélgetés után csak érdekli,hogy hogyan végződött...
2014. júl. 28. 08:48
 5/18 A kérdező kommentje:
Letiltom ! Hiszen volt lehetösége,és idelye válaszolni.Hasonló helyzetben,én egyből válaszoltam volna neki.
2014. júl. 28. 09:15
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem tudtam megtenni. :( újra írtam neki :( úgy nézki hogy beleszerettem akkor.
2014. júl. 28. 10:00
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ne tiltsd le, de ne is írj még egyet neki. Próbáld felvenni a várakozó álláspontot. Ha bejösz neki, úgyis ír, ha nem akkor meg úgysem.
2014. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

1. Sajnálom a kutyád, de ennyit lelkizni ezen felesleges.

2. Ha nem jelölöd ismerősnek, akkor egyéb üzenetként is megjelölheti és lehet nem is látja.

3. A Facebook alapból ilyen, ha nincs kedve válaszolni az embernek, akkor nem válaszol, még ismerősnek sem.

4. Azért az egész az ő szemszögéből nézve eléggé bizarr. Elvégre egyszer beszéltetek csak, zéró kötetek a kapcsolat, és te meg ráírsz egy ilyen sírós, szánalmas dumával. Bocsánat hogy ezt mondom, de ez az igazság. Az emberek lelki világa is olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra. Idegen emberek 90%-ban le fogják szarni hogy neked meghalt a kutyád, mert nem is ismernek téged. Alapból ez az egy beszélgetés után kiöntöm a lelkem és "csak te értesz meg" szöveg kb a leginkább anti-csajozós duma.

5. 1,5-2 óra beszélgetés semmit nem számít, az csak beszélgetés, nem randi vagy valami.

6. Azzal hogy még le is cseszed, és támadod mert nem válaszol, csak még inkább elvágod magad.

2014. júl. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Had legyek őszinte.Már akkor beleszerettem.De az hogy 5 nap alatt semmi válasz...De ott az állatorvosi rendelőben meg elmondta a macskája történetét stb.Úgy érzem hogy számára csak az akkor és most beszélgetésnek számított.Jó pár napja kínzott,hogy miért nem ír annyit sem hogy sajnálom...Most délben letiltottam,és megis írtam neki,hogy amikor már minden mindegy lesz feloldalak.
2014. júl. 28. 12:15
 10/18 A kérdező kommentje:
8.válaszoló mostmár mindegy.
2014. júl. 28. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!