Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kéne belevágnom?...

Hogyan kéne belevágnom? Nagyon rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés
Az utóbbi 5 évem remete módon töltöttem. Nem volt életem, nem voltak barátaim, a "fiatalság" érzését távolról sem ismerem. Gyűlölöm a családomat. Ebben a béna "intézményben" senki sem jár el otthonról (csak apámnak szabad, a többieknek nem, mert az alkoholista édesapám szerint felesleges minket kiengedni a világba, semmit sem tudunk róla, beégünk mindenhol...) Anyukám depressziós, a testvéreim egy számítógépbe szívódott akármik. Én kicsi gyerekként életrevaló, független, önálló lény voltam. Bármit meg tudtam csinálni, amihez kedvem volt. Most ott tartok, hogy 4-5 éve egy szorongó, "riasztó" kisugárzású, egyáltalán nem független, mások véleménye által rángatott valaki vagyok, akinek a lakása a világ. Folyton azt hallom, ahogy édesapám lelúzerez, és mindennek elmond, aminek nem kéne (kisebb koromban is ezt csinálta, pedig sokak szerint egészen nagy jövő állt előttem...). Ő az, aki mindig, mindent jobban tud, kontrollálni akar mindenkit, és hülye vagy, ha nem azt teszed, amit ő mond. A körülötte élő emberek mind idióták, pénzéhesek, sunyik. Semmit nem mond, hogy mit kéne tennem. Beszól valamit, kiröhög, és megy a dolgára (hozzáteszem, külsős szemmel sem valami nagy eresztés az öreg, senki sem szereti). Beleszerettem egy fiúba, de el kellett váljunk, mert apám folyton az energiáimat csapolja, és amúgy sem tudok semmit sem nyújtani másoknak (viszont nagyon szeretném visszakapni őt). Hogyan tovább? Hogyan tudnék kiszakadni ebből? Alig maradt bennem valami energia. Úgy érzem, akármibe kezdenék (középiskola befejezése, álláskeresés/-megtartás, párkapcsolat), mind kudarcba fullad. Nem tudok semmit és nincsen semmim. Gyűlölöm magam. Tehetetlen vagyok. Saját életre van szükségem, nem erre. Fogalmam sincs, hogyan kezdhetnék bele. Megőrülök. Gyűlölöm a tehetetlenséget. 20/L
2014. júl. 30. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Minél sürgősebben ki kell szakadnod ebből a környezetből, mert tönkretesz. Próbálj munkát találni, aztán valamilyen olcsó albérletet, aztán ha már nem kell minden napodat ebben a lehúzó közegben tölteni, akkor szép lassan elindulhatsz a kiteljesedés felé.
2014. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Költözz el, máshogy nem nem lesz változás. Mennyi maradt az iskolából?
2014. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sürgősen pszichológus, ha pesti vagy önsegítő csoport, nem ártana pszichológiai könyveket olvasni.

Apádnak pont az a célja, hogy ne tudj leválni a családról, hogy uralkodhasson rajtad és a családodon. Ő az aki beteg, csak ezt nem fogja sohasem beismerni.

Olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet, valamint Alice Miller: A tehetséges gyermek drámája és az igazi én felkutatása

Segíteni fog a leválásban.

2014. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!