Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor halljátok, hogy kis...

Mikor halljátok, hogy kis gyerekek szájából eszméletlen ocsmány szavak hangoznak el, hogyan reagáltok erre? Mik fordulnak meg a fejetekben?

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Az jut eszembe, hogy legszívesebben egy hatalmas nagy pofont kevernék le neki. Csak az a baj, hogy utána még én lennék feljelentve.
2014. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most az előbb a nyitott ablakon keresztül hallottam, hogy egy kisfiú hogyan beszél. Egy pillanatra ledöbbentem. Ilyenkor hol a szülői nevelés? Mit tanítanak az ilyen gyerekeknek a szülők?
2014. júl. 30. 18:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy felnőttnek még szokatlanok, de nekem huszonévesnek már nem tűnik fel.

Kiskoromban én is ebbe nőttem fel, és nem lettem neveletlen, bunkó, rossz ember.

A szókincsünkben forognak ezek a szavak, minek kellene elhallgatni őket.

22F

2014. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban szinte minden elvetemült gyerek káromkodik (lóf***, pic** szavak).

Amíg nem minden mondatában káromkodik, szerintem nincs baj :)

2014. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

24 éves lány vagyok, de nekem így is szokatlan és rossz hallani. Szerintem fogalmuk sincs az ilyen gyerekeknek, hogy mit is mondanak, csupán látják a szülők és a környezetük reakcióiból, hogy hogyan hatnak rájuk ezek a szavak, és ha a gyerekeknek tetszik, hogy esetleg feldühíthetik pl a szülőket, akkor lehet, hogy ezért is fogják használni. Na meg azért, mert a felnőttektől hallják és megtetszik nekik és így talán menőbbnek érzik magukat.

Viszont szerintem legyen akár fiú/férfi, vagy lány/nő az illető, a csúnya szavak akkor is fölöslegesek és az illetőt minősítik, ha használja.

2014. júl. 30. 19:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Én sosem felejtettem el mikor mentem városban és kettő 10 év körüli fiúcska nagyon rappot hallgatott, rámnéztek és közösen kántálták:

"Apád f..szát sz..ptad volna inkább r..baanc"


Konkrétan majdnem lefordultam a bicikliről mikor ezt meghallottam.

2014. júl. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
gyökerek a szülei
2014. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az jut eszembe, hogy milyen szülei vannak... A gyerek szerintem nem tudja mit beszél, jó esetben a szavak jelentését se érti. Bár a fene tudja, de ha tudja, az még rosszabb :(. Szinte biztos hogy az ilyen gyerekeknél a szülők, vagy az idősebb testvérek beszélnek így otthon, ráadásul elég gyakran. Vagy csak megtetszik a gyereknek a szó, és "ráragad"


Egyszer a barátnőmmel beszélgettünk mikor odajött egy 3 év körüli kislány és azt mondta: a bátyám szívesen kiny@alna titeket... Köpni-nyelni nem tudtunk, úgy meglepődtünk. A báty amúgy azonnal ott termett, és zavartan elrángatta a kislányt... Rég volt már, de ezt nem felejtem el.

2014. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
7-es 8-as látszik, hogy nincs gyereketek. Ez olyan dolog, hogy egyszer, mondom, egyetlen egyszer kicsuszik egy csúnya szó a számon, mert egymással beszéltek, és nem is veszitek észre, hogy hallja a gyermek, és utána a gyermek képes hetekig azt ismetelgetni és minél jobban tiltod, annál inkább viccesnek tartja. Mondok mást : ovoda. Az egyik gyerek tanul otthon vmit, beviszi, tanitja a többinek. És a gyerekek viccesnek tartják, fogalmuk nincs, mit beszélnek, és mondják, mint egy mondókát..
2014. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a szülő tehet róla. A gyerek az óvodában is sokat tanul nem túl nevelt társaitól. Viszont a szülő feladata ilyen esetben, hogy elmagyarázza gyerekének vagy meg is büntesse, hogyha ilyen előfordul.
2014. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!