Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az lehet hogy 14 évesen még...

Az lehet hogy 14 évesen még mindig bepisil éjszakánként egy gyerek?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk mitől lehet ez nála.Én speciel arra gondoltam,hogy a mélyen alvás az oka,mert egyébként nagyon mélyen alszik.Vagy lehet valami más? Azt olvastam,hogy az ilyen késői életkorban lévő embereknél 80%-ban pszihés oka lehet.De egy 14 éves gyereknél milyen pszihés dolog lehet a háttérben?

2014. júl. 31. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pl azt tudom egy ismerősöm nagyon keményen, terrorizálta ,sokat verte a gyereket, és ezért! MJ: Ez- pszichés dolog!
2014. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami feszültség lehet a gyerekben, akár a szülők válása vagy hasonló.
2014. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Lehet fiziológiai és mentális oka is. Valószínűbb a mentális.

Bizony érhet egy 14 évest is trauma, stressz. Sőt. Lehet oka szülő, otthoni hangulat, de simán lehet iskolai probléma, konfliktus a társai között. A gyerekek ebben a korban nagyon kegyetlenek tudnak lenni egymással.

Érdemes lenne beszélgetni vele, figyelni mit mond és hogy viszonyul a különböző témákhoz. Előbb utóbb kibújik a szög a zsákból.

Persze az sem mindegy, hogy eddig is bepisilt, vagy ez egy új jelenség. Ha új akkor valószínűleg a trauma is friss. A közelmúlt változásaiban érdemes keresgélni.

2014. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Senki sem alszik nagyon mélyen, az alvás mély és éber szakaszokból áll, tehát felébredne, ha kellene. A háttérben lehet szervi és pszichés ok is, mindenképpen kivizsgálás lenne szükséges.


" egy 14 éves gyereknél milyen pszichés dolog lehet a háttérben?"


Rengeteg, és több, mint valószínű, hogy olyan, amit a szülőkkel nem tud vagy nem akar megosztani.

2014. júl. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Én 12 éves koromig bepisiltem. Több összetevős ez a dolog, de leginkább pszichés eredetű. Nálam közre játszott az, hogy nagyon mélyen aludtam. Lent az izmaim nem olyanok voltak mint a többieknek. Kicsi koromba is mondták, hogy azt valahogy tornáztatni kell, mert nem lesznek olyan záróizmaim és gondok lehetnek belőle. DE leginkább erről az egészről a lelkiterrotban töltött éveim tehetnek.Apukám bántalmazott. Vert, kitépte a hajam, ordibált velem és ez olyan szintre ment, hogy anyuék elváltak és maradtam anyuval és Öcsémmel. Öcsémet nem bántotta, csak engem. A lényeg, hogy ennek hatására fellépéseken, ünnepeken, eseményeken vagy ahol bármi elvárás lett volna felém, elbőgtem magam. Nyomorultul teljesítettem a suli első éveiben és 12 évesen még bepisiltem. Ma már nem(16 vagyok), anyu kigyógyított belőle. Amúgy hasznos hogyha lefekvés előtt 2-3 órával nem iszik a gyerek. Nyáron több folyadék igényünk, így azt mindenféleképpen pótolni kell, de ezzel is kilehet küszöbölni a dolgokat. Én nekem nagyon rossz volt az, hogy tényleg tudtam ez a lelkem miatt van. Amikor bepisiltem akkor is sírtam. Gumilepedő megoldás, amíg el nem múlik. Ma már jeles, kitűnő tanuló vagyok, nincsenek ilyen problémáim se és teljesíteni is jobban tudok. Egyedül apukámmal nem tudok úgy lenni, bár Ő ebből semmit nem vesz észre. Pszichológus tud segíteni. Anyum tanult pszichológiát, neki ezért ment:)
2014. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Főleg az utolsót.Nagyon sokat segített. De hogy lehet tornáztatni ezeket a bizonyos izmokat?
2014. júl. 31. 09:40
 7/9 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon stresszes típus pont olyan amit az utolsó válaszoló mondott.Ha fellépése van akkor eszméletlenül stresszel,igaz nem kezd el sírni de remeg össze-vissza.

Van,hogy egy-egy focimeccsen is(valamilyen Mencseszter rajongó)nagyon izgul,hogy ha valamilyen nagy csapat ellen játszanak.Van amikor kimennek a barátaival focizni,akkor is annyira izgul,hogy jól teljesítsen,pedig csak a barátaival focizik.(Nem terrorizálják a barátai,és eddig sem tették.)Egyszerűen csak annyira megakarja mutatni,hogy mit tud.(Amúgy jól focizik.)SZóval mindenen szinte stresszel.

2014. júl. 31. 09:47
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Én egyszer kb. 13 évesen pisiltem be 3-4 napig folyamatosan, azért, mert a szüleim azon a héten beraktak a szobámba egy akváriumot, a szűrője pedig ment éjszaka, ami csobogó hangot adott ki. Tiszta ideg voltam amíg rá nem jöttem hogy mitől van, azt hittem beteg vagyok vagy valami.
2014. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 shoona:D ***** válasza:
100%
Az én egyik ismerősöm is így járt,mondjuk ott még kisebb a gyerek.A szülei nagyon sokat dolgoztak,nem igazán volt idejük a gyermek lelkivilágával foglalkozni meg ilyenek.A gyerekben meg csak gyűlt a feszültség és elvileg ez okozta az éjszakai bepisilést.
2014. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!