Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az ikrekre igaz...

Szerintetek az ikrekre igaz az, hogy két test, de egy lélek? Egyszerre kell kezelni őket?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy ezt nagyon sokan elvárják, ha más a véleménye mint az ikertestvérének akkor teljesen meglepődnek. Nem mondják ki a nevüket, hogy (pl.) Juli és Vivi, hanem "Az ikrek"-nek szólítják őket. Ez figyelmetlenség?

2014. júl. 31. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem létezik két teszt egy szellemmel , minden ember egyéni tudat személyiség . Az ember önmagához méri másokat , önző korlátolt nézőpont . A fejlődést magunkon keresztül láthatjuk , csalóka más teljesítményű
2014. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sportolóhoz viszonyítani magunkat . Tévedések előfordulnak , és mindenki az ő tőle eltérőről megütközik .
2014. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert az ikrek sem egyforma, főleg nem a személyiségük.
2014. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát azzal, hogy "Az ikrek" önmagában nincs baj, a testvérekre is mondják, hogy "A gyerekek". De nem szabad őket egy, vagy egyforma emberként kezelni. Ugyanúgy gondolkodnak ők is, mint mindenki más. De ismerek olyan ikreket, akik gyakorlatilag mindenben egyetértenek, mert olyan jó testvérek, de nem egyformán gondolkodnak... és ismerek olyanokat is, akik tűz és víz, és naponta háromszor vesznek össze apróságokon.
2014. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem! Két külön test, két külön személyiség, két lélek. És ha megfigyeled, mindig két nagyon eltérő alaktú emberke van az ikrek között: az egyik gyengébb, a másik erősebb.


Az emberek közül a buta emberek azok, akik képtelenek - és lusták is - megkülönböztetni két iker embert, mármint ha nem egy-két percig látják, hanem hosszabb ideig.


Az ikerek között valóban erősebb a lelki kapcsolat, mint a síma testvérek között, de egy lélekként kezelni őket azt jelenti, hogy kb. kisgyerekként már befizethetnek a pszichiátriára.

2014. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tudod, hogy nem kell őket egynek kezelni, legalábbis normális ember nem tesz ilyet.


Nekem ikreim vannak, és sosem használjuk rájuk az iker szót. Van kisebb testvérük, akire ugyanúgy azt mondjuk, hogy a testvérük, nincs megkülönböztetés, hogy az ikertesó áll hozzájuk közelebb...


Személyiségre teljesen mások, a mozdulataik, gesztusaik, a hangjuk, mimikájuk... könnyen meg lehet őket emiatt különböztetni. Még ha akarnám, sem kezelhetnék őket úgymond egynek. Ugyanakkor ha alszanak, és kisimul az arcuk, olyanná válnak, mint két tojás, akkor hasonlítanak a legjobban.

2014. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Kicsit régi a kérdés, de gondoltam leírom az én véleményemet is. Nekem van ikertesóm, és személy szerint utálom, ha "az ikrekként" emlegetnek minket. Két külön ember vagyunk, van nevünk. Én se mondom másokra, hogy "az egyke". :)
2014. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Én is iker vagyok, és teljesen egyetértek abban, hogy az ikrek mind eltérő, néha nagyon is különböző személyiségek. Örülök, hogy csupa pozitív választ kaptam, hogy az ikreket külön személyiségként kezelik, és erre figyelmet fordítanak az emberek :)
2014. aug. 14. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!