Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szeressem meg önmagam?

Hogyan szeressem meg önmagam?

Figyelt kérdés
Utálom magam kívül-belül, de nagyon. Engem is megrémít ez a gyűlölet saját magam irányába. Emiatt pedig mindent tönkreteszek magam körül, tudom hogy ez a fő oka a sikertelenségemnek. De nem tudok vele mit kezdeni:(

2014. júl. 4. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért utálod magad??
2014. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincsenek jó képességeim. Nem fog jól az agyam, semmiben nem vagyok tehetséges. És külsőleg sincsenek jó adottságaim. Az nem jó bennem/rajtam ami eleve adott és lehetetlen rajta változtatni. Ami változtatható azért már sokat tettem, de felesleges volt. Nem érzek másképp, megmaradt az utálat, képtelen vagyok megbékélni és nem haladok így semerre...az életemet is utálom.
2014. júl. 4. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbálj azokra a külső és főleg belső tulajdonságaidra helyezni a hangsúlyt,ami előnyös;biztosan van olyan,csak ezeket meg kell találnod,hogy értékesnek érezd magad.Pl. a sporttal hogy állsz?Az os nagy önbizalmat tud adni.
2014. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat sportolok. Amin sporttal lehet változtatni az már megtörtént. De nekem külsőleg azok a gyenge pontjaim, amin sport nem segít. Belsőleg viszont tényleg jó hatással van rám, szeretem. De nem leszek tőle értékesebb ember.
2014. júl. 4. 15:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Olvasnod kellene Fromm könyveit!

A szeretet művészete, menekülés a szabadság elől, az emberi szív...

2014. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fish1 ***** válasza:

Önbizalomhiány. Ezen úgy tudsz javítani, hogy olyan dolgokba kezdesz bele, amitől tartasz. Persze ne a legdurvábbal kezdd. A sikerélmények adják az önbizalmat.

Az, hogy "nem tudsz vele mit kezdeni" azt jelenti, hogy nem akarsz vele semmit kezdeni, mert nincs meg benned az erő, a kitartás. (Önmagad utálata is energiát emészt fel, de ez negatív energia. Koncentrálj a pozitív dolgokra, lásd meg az apró jókat is.) A belső tuljdonságok megváltoztatása nem hetek vagy hónapok alatt megy, hanem évek alatt. Rengeteg kitartás és tenni akarás szükséges hozzá, viszont a végeredmény garantáltan kárpótol.

Olyan nincs, hogy semmiben nem vagy tehetséges. Először is mindenkinek vannak olyan időtöltései, amiket szeret csinálni, másodszor senki sem születik úgy, hogy egyből profi a kedvenc időtöltésében. Szerintem türelmetlen vagy.


Ha megnő az önbizalmad, ez kihatással lesz a kisugárzásodra is és teljesen mindegy, hogy bomba külsőd van, vagy átlagos, az emberek akkor is keresni fogják a társaságodat.

A mostani hozzáállásoddal, azzal, hogy szinte csak pocskondiáztad magad, nem fogsz jó benyomást kelteni az emberekben, még akkor sem, ha ezt nem mondod ki nekik, mert látják rajtad, hogy küszködsz magaddal.


"Ami változtatható azért már sokat tettem, de felesleges volt." - konkrétan miken változtattál? Ha úgy érzed, hogy felesleges volt, akkor vajon eleget tettél érte?

Ha utálod önmagad, ezáltal nem tiszteled önmagad, akkor ne várd másoktól se, hogy szeressenek, vagy tiszteljenek, mert nem fognak.

2014. júl. 5. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy látják rajtam és nem is várom el, meg nem is akarom, hogy bárki szeressen így. Azért is írtam, hogy tisztába vagyok vele, hogy ez így nem jó, ezért szeretném ha elmúlna ez az érzés,mert így tényleg nem lehet kapcsolatokat kialakítani.

Külsőleg annyit tettem, hogy elkezdtem komolyan sportolni, már 2 éve. (de előtte is sportoltam rendszeresen, csak most még jobban) Sokat változtam, túl is hajtottam magam, ebből a szempontból tényleg mindent megtettem és most is csinálom. Azért volt felesleges mert így sem tetszem magamnak, nem lettem tőle szebb.

Van hobbim, nagyon sok időt és energiát áldoztam rá az utóbbi években és nagyon lassan de fejlődtem, viszont tényleg meg vannak a határaim, hiába volt a sok munka nem lettem igazán jó. (művészeti tevékenységről van szó)

Tanulni is tanulok még (idegen nyelvet), de nagyon rosszul fog az agyam, sokan ennyi idő alatt már több nyelvet megtanultak volna, nekem meg még egyet sem sikerült.

Foglalkozom azzal is, hogy megértsem magam, sokat szoktam olvasni, ezt is évek óta és szintén azt mondhatom, hogy haladtam, változtam de nem eléggé. Ugyanúgy utálom magam, ugyanúgy szar az életem és gyorsan telnek az évek, már nem vagyok annyira fiatal. Nem tudom még mit kellene tennem.

2014. júl. 5. 09:50
 8/8 nlp válasza:

Azt hiszem látom, hogy mi a bajod. Ajánlok pár gondolatot, amik segíthetnek:

Mindenki másban jó. Ha jól látom, te jó vagy a sportban és kitartásod van a hobbidhoz. Még úgy is tudtál fejlődni, hogy érezted nem vagy benne "igazán jó".

Illetve szeretnél jobbá válni, ami szerintem egy nagy érték.

Az agyad biztos nem fog rosszul csak másra figyel, mint ami neked tudatosan fontos. Megtanulható, hogy hogyan fordítsd jó irányba. Írj privátban, ha kíváncsi vagy.

2014. szept. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!