Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek "hűsölni" a strandra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, miért evvel indokolják a strandolást? Ugyanis aki hűsölni szeretne, elmenekülni a meleg elől, annak legjobb otthon, vagy egy légkondis pláza, stb., nem pedig kimenni a napra... Nálam a lakásban 10 fokkal kevesebb van, mint az utcán árnyékban....

2014. aug. 3. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
talán a vízért?
2014. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Mert ha bemész a vízbe,akkor már nincs meleged.Jól esik megmártózni a hideg vízben.
2014. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
A strandokon nem csak a vízparton üldögélnek az emberek egész nap, a vízbe is bemennek...
2014. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem napozni,úszni,lubickolni,lángosozni,stb.mennek az emberek a strandra,nem pedig pont hűsölni.
2014. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3 :Szerintem a vízben is süti az embert a nap, és egyáltalán nincsen olyan hűvös a vízben, mint otthon.

És amíg odabumlizol a hőségben: Hát egyáltalán nem lehet az összélményt hűsölésnek mondani, éppen ellenkezőleg: megfővésnek.



És nem lehetsz a vízben pár percnél többet, mert napszúrást kapsz, tehát a nap 95%-át mégiscsak 10-20 fokkal melegebb közegben töltöd, mint ha nem mozdulnál ki.


Én attól is hőgutát kapok, ha csak elmegyek a buszig.

2014. aug. 3. 14:02
 6/15 A kérdező kommentje:

4: Azt értem. Nekem is sok olyan ismerősöm van, aki melegimádó.

Most engem az érdekel, amikor - a híradóban is így mondják - "kimenekültek az emberek a meleg elől a strandra".

:D:D:D

2014. aug. 3. 14:04
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Másrészt,ha kijössz a vízből,utána nincs annyira meleged,mert a víz lehűtötte a tested.Addig befekszel egy fa alá,pihensz kicsit,utána megint fürdesz egyet.
2014. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Az emberek hűsölni mennek a strandra... Hideg víz. Fagyi. Plusz jó hangulat. Most ha otthon ülsz akkor abba mi az élvezet? Kikapcsolódni is akar a nép amellett hogy hül egy kicsit. Oké nagyon meleged lesz mire odaérsz meg stb de hát annál jobb. Még jobban fog esni a hideg, klóros víz.

De a véleményed úgyis ugyanaz marad. Tök mindegy hogy mi mit gondolunk erről.

2014. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én klímás kocsival megyek a strandra,a hideg víz alatt úszom egész nap búvárpalackkal,jégkrémmel a számban vazze!

Így jó a válasz?

2014. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8 : Abban az az "élvezet", hogy nem vagyok rosszul a melegtől, és nem leszek napszúrásos és nem hányok 3 napig 40 fokos lázzal.:)

Nem csak otthon ülni lehet, hanem elmenni olyan helyekre, ahol hűvös van. Pl. korcsolyázni szoktam. De ilyen melegben nappal alszom és éjjel megyek ki, mert TÉNYLEG rosszul vagyok 23 fok fölötti hőmérsékleten.

2014. aug. 3. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!