Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincs ritmusérzékem,...

Miért nincs ritmusérzékem, miért nem tudok táncolni meg semmi ilyesmi? Lehet ezen javítani valahogy?

Figyelt kérdés
Van táncos játékom több is konzolra amiben a mozdulatokat kell csak utánozni és nem bírom... az van, hogy ha a kezét utánozom akkor a lábat nem bírom, ha meg a lábat utánozom akkor a kézmozdulatokat nem tudom... szóval egyszerre nem akar mozogni az egész testem. De ezen hogy tudnék javítani?
2014. aug. 8. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Hehe :D mintha én lennék.. Én Elkezdtem gitározni es dobolni, így nagyon sokat javultam :) vagy meg esetleg azt tudom mondani hogy fuss úgy pár kört hogy az egyik kezeddel előre, a másikkal hátra körzöl :) közben pedig terdemeles :D
2014. aug. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hagyd a francba azokat a játékokat. Ha nincs jó mozgáskordinációt, azok semmit se fognak segíteni. A mozgásérzékelő rádob egy lapáttal.


Tükör előtt kezdj el táncolni. Nem kell koreográfia, csak élvezetből, ahogy jön, táncolj. Nézd magad, és "keresd a hibát". Javítsd ki magad. Ne legyenek elvárásaid, csak korrigáld magad, ha észreveszel valami furát a mozgásodon.

Keress valami koncert, vagy parti felvételt, és nézd meg hogyan táncolnak az emberek. Less el egy-két dolgot, és építsd bele a táncodba. Ha elég magabiztos vagy, menj el egy szórakozóhelyre, és kezdj el táncolni. Figyeld a többieket, nézd hogyan mozognak, és fél, egy perccel később utánozd őket.


Ami fontos: A lábad mindig mozogjon, a csípő mozgatás opcionális, de hasznos, a kezed pedig sose legyen tétlen, mindig "irányítsd", ne lógjon a tested mellett, de ne is vidd túlzásba, ne kapálózz folyamatosan.

2014. aug. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rajtam is a zeneelmélet és a gitártanulás segített sokat.
2014. aug. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk egyrészt igazi táncoktatásra kellene menned, nem játékkonzolosra, ugyanis egy tanár ezen talán tud segíteni.


Másrészt viszont itt nagyrészt egy készségdologról van szó, ami csak korlátozott szinten fejleszthető. (Azon belül viszont igen.)


Nyugi, én is így vagyok, sosem lehetnék se zenész, se táncos. Sajnos ez van. Helyette jó a nyelvérzékem. Mindenki másban erős.

2014. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 The answer válasza:

Kedves előttem szóló, nem pontoztalak le, így Te se tedd, ha lehet, de ezzel nagyon nem tudok egyetérteni:


"Másrészt viszont itt nagyrészt egy készségdologról van szó, ami csak korlátozott szinten fejleszthető. (Azon belül viszont igen.) "


A mozgáskoordináció ugyanolyan jól fejleszthető készség, mint bármi más. Ha nem jobban! Saját tapasztalatból beszélek, persze nem mintha az enyém olyan tökéletes lenne.

2014. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!