Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez miért van és hogyan lehet...

Ez miért van és hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Összeverődik egy új közösség, és jönnek az első benyomások. Ha látunk egy koszos embert, természetes, hogy mind elkerüljük. Ha van egy illető, akinek egész életében a sport volt a mindene és számára nagyon fontos a jó kondi és az egészség, nem biztos, hogy megtalálja a hangot a kövér emberrel. Én ezt sem tartom rossznak, amíg nem bunkók egymással. Lesznek más barátaik. Ezt a két példát azért írtam le, mert ez a kettő szerintem teljesen érthető racionális távolságtartás, míg amiről a kérdésem szól, az számomra érthetetlen.

Tehát: Összeverődik az új közösség, és valaki rögtön ferdén néz valakire. Tegyük fel, hogy olyan viszonyban vagyok ezzel a fancsali képet vágó emberrel, hogy meg tudom kérdezni, "miért is vágsz ilyen fancsali képet rá?"

a válasz pedig: "Nem tudom, egyszerűen nem szimpi."

Itt jön nálam a csomó kérdőjel. Az illető még semmi rosszat nem tett. Nem koszos, és nem visel semmit, ami értékrendbeli különbséget feltételezne. De már nem szimpi. Ezután ha bármilyen apró hibát elkövet, az a kedves ismerősöm szemében kétszer akkora hibának számít, mintha bárki más követné el, pusztán azért, mert "nem szimpi". Ezt természetesen felháborodás követi, majd jön a panaszkodás, kibeszélés, hogy milyen szerencsétlenek is vagyunk mi, hogy egy ilyen ember van közöttünk. Az az illető pedig aki "nem szimpi", még nem is sejt semmit, de a közösségben már forr ellene a hangulat. Egyszer csak észre veszi, hogy őt itt nem kedveli pár ember. Lehurrogják, elkerülik, de miért? Miért van az, hogy valaki egyszerűen nem szimpi? Miért kell egymást így büntetnünk a semmiért?


2014. aug. 9. 13:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféle ember van,hisz mind ahányan élünk ezen a bolygón másképp éljük az életünket.Az ikertestvéreknél is vannak különbségek,még ha kevesebb is,de van.Az egyediséggel együtt jár az is,hogy másképp fogjuk fel a dolgokat.Például én nem szeretem azt,ha egy manipulátor a szűkebb vagy tágabb környezetét befolyásolni akarja.A legtöbbször az emberek a befolyásolást nem veszik egyszerűen észre!És ez az elrettentő.Mert ezzel együtt jön az,hogy NINCS sokszor saját véleményük.Amit leírtál az is csak manipulálás,meg rossz kommunikáció eredménye.Én is voltam manipulátor,de a manipulátorokat az önállóan gondolkozó emberek nem szeretik.NEM ÖNÁLLÓAN DÖNTÖTTEM EL,hogy xy ember véleményét befolyásoljam,csak egyszerűen MINDIG KIMONDTAM,amit gondoltam adott emberről.Nekem is volt olyan,és van olyan,és lesz olyan,amikor bemegyek egy idegen társaságba,hogy valaki nem szimpatikus,aki se nem koszos,se nem semmi,csak egyszerűen nem szimpatikus,mert azt látom bele,hogy rossz ember,és fogalmam sincs,hogy miért látom ezt bele.


Legtöbbször attól féltem,hogy az adott személy már alapvetően utál,és engedni sem engedtem úgymond,hogy megismerjen,vagy hogy én megismerhessem,esélyt sem adtam neki.Sajnos be kell valljam,hogy nem voltam jó ember.De ennek is meg vannak az okai!Engem ugyanis hihetetlen sokat bántottak,és nulla az önbizalmam.NEM AKARTAM ELVENNI MÁSÉT,VAGY TÖNKRETENNI MÁSNAK A BOLDOGSÁGÁT SZÁNDÉKOSAN SOSEM!Azt viszont elárulom,hogy szerettem volna én magam is jobb emberré válni.

Aztán jöttek a pofonok,és rájöttem,hogy változnom kell,és alkalmazkodnom egy adott környezethez.

Ugyanis létezik egy bizonyos tömegpszichológia,amikor a tömeg határozza meg az egyén viselkedését,reakcióját egy adott eseményre.Nekem viszont önálló véleményem volt mindig is.


Amikor valakiről rosszat hallottam,akkor nem hittem el,és megismertem az illetőt,és sokszor derült ki,hogy hoppá,nem is rossz ember,meg nem is igaz semmi abból,amit mondanak.Ugyanakkor az ellenkezője is kiderült:volt,akit mindenki istenített egy adott közösségben,és felnéztek rá.Én nem tudtam azonosulni azzal az emberrel,és szeretni sem tudtam.Voltak közömbös emberek is.


Szóval sok minden határozza meg azt,hogy kihez hogyan állunk.


Én amiatt nem ítélek el senkit,mert koszos,vagy mert mondjuk gazdag,vagy mert fekete,vagy fehér,vagy más rasszból származik,és azért sem ítélik el senkit,amilyen a nemi identitása,sőt még azt sem ítélem el,ha nagyon extrém a kinézete.


MINDENKINEK ADNI KELL EGY ESÉLYT!Nem szabad előítéletesnek lenni:mi van akkor,ha az a koszos ember azért koszos,mert szegény?Vagy mi van,ha a gazdag mondjuk nem önző,csak nagy erőfeszítéssel érte el,amit elért?Mi van,ha a roma mondjuk nem támad,hanem normálisan viselkedik és esetleg okos?Mi van,ha egy rózsaszín hajú lány nem buta?


Mindenkit meg kell ismerni,mert mindenki egyedi.

2014. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!