Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bosszú - volt olyan eset,...

Bosszú - volt olyan eset, hogy bosszút álltatok valamiért? Milyen érzés volt?

Figyelt kérdés

2014. aug. 9. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmivel nem lesz jobb a világ attól, hogy bosszút állsz a téged ért vélt, vagy valós sérelmedért.

És ezt legbelül mindenki érzi/tudja, még az is, aki minden eszközzel megpróbálja elnyomni magában a mélyebb igazságnak ezt ezt a "tudását". Szerintem nincs olyan ember, aki még nem állt volna kvázi bosszút valaki máson, akárcsak pitiáner dolgok okán is. Az egoistább típusú embernek ideig-óráig adhat a bosszúállás egy egyfajta "na ugye, hogy nekem lett igazam" érzést, De valójában sose lesz tőle boldogabb az ember és ráadásul a bosszúval pont hogy azt az igazát veszti el az ember, amiről utána azt hiszi hogy megtalélta. Pedi pont ott és akkor vesztette el azt. Az van, hogy egy bűnt, egy másik bűnnel sosem lehet jóvá tenni.

2014. aug. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem lesz jobb érzés utána, viszont meg kell tenni, mert ilyenkor az a helyes. Különben örökké szívathatna akárki.

,,Az emberek hajlamosak megbosszulni apróbb sérelmeiket, mivel a nagyobbakat nem tudják.''

Vannak apróbb dolgok amikért tényleg nem érdemes bosszút állni, mert több pénzt/energiát kell belefektetni, mint amekkora kár ért.

De ez a ne álljunk bosszút filozófia nagyon szépségkirálynős...

Szóval nem olyan, hogy látod a csalódottságot ellenfeled arcán, és valami kellemes érzés jár át, hanem megőrzöd a méltóságod és nem fogsz többet a történt dolgon rágódni.

2014. aug. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert amiért megérné bosszút állni, azt pont azért nem teszem, mert bűntudatom lenne, és akkor tulajdonképpen nem lennék jobb a másiknál, hiszen bosszút álltam. A bosszú csak leviszi az embert pont a másik mellé, és mindegy hogy ki volt az első, mert mind a ketten ugyanazt követték el.
2014. aug. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Kivétel, ha egy lófejet raksz a másik ágyába, az olyan elegánsan gonosz.
2014. aug. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Volt olyan eset.

És igenis jó érzés volt!

2014. aug. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Volt, igen, pl. szilveszterkor hirtelen felinduásból lekapcsoltam a tévét, mielőtt elindultam tűzijátékozni, mert haragudtam apámra. Később hallottam, ahogy a telefonba mondja, hogy nem volt túl jó a szilvesztere.

Már megbántam! Sajnálom, hogy miattam romlott el az ünnep, de nem tudok már mit tenni, ami megtörtént, az úgy is marad, de igyekszem másoknak nem keresztbetenni.

2014. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Nem volt jó. Ha nem tettem volna meg, akkor is rosszul éreztem volna magam, csak másképp. Sokkal megalázottabbnak. De csak rövid távon éreztem volna így magam.
2014. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!