Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az átlagos dolgozó emberek,...

Az átlagos dolgozó emberek, miért haragszanak azokra akik nem törvényesen élnek/és az ebből szerzett javaikat látva is módosak?

Figyelt kérdés
Engem nem zavar, mégpedig azért nem mert, egyrészt Ma ebben az országban máshogy nem lehet megélni jó színvonalon, ezért kell bűnözni. Másrészt aki rátermett és megmeri tenni az valahogy nekem nagynak tűnik a szememben.
2014. aug. 14. 15:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én nem haragszom rájuk, megértem őket. Nem élnék így, mert nekem már attól is gyomorgörcsöm van, ha véletlenül 1 napja lejárt bérlettel ülök fel a buszra, hosszabb távon tuti kikészülnék tőle, ha állandóan félnem kellene a lebukástól. De teljesen megértem azokat, akik feketén szerzik a pénzt. Az adó nagy részét, ami mi becsületesen kifizetünk, elherdálják az ország vezetői teljesen fölösleges dolgokra, maguknak milliós fizetést, luxus házat, kocsit, utazást stb. tudnak finanszírozni, de közben meg sírnak, hogy nincs pénz az oktatásra, egészségügyre és arra, ami még létfontosságú lenne. Amíg így kezeli az állam az adót, én se jó szívvel fizetem be.
2014. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar, mert én is megtehetném, ha akarnám? Nincs igazam?

Én is csalhatok, ha úgy tartja kedvem, tehát meg van a lehetőségem, nem vagyok irigy rájuk.

A másik, hogy úgyis utolérik őket előbb-utóbb, és a becsületes embert nem fogják lecsukni a sittre.

2014. aug. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Azért ne olyanra gondolj hogy valaki nem fizet be adót, vagy épp a gyerekein ügyeskedve jut pénzekhez, kijátszva az államot.

Komolyabb dolgokra gondolok mint, uzsora, kábítószer, prostitúció. átgondolva is nagyobb pénz van ezekben, mint egy mezei adócsalásban.

2014. aug. 14. 16:02
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Mármint, hogy miért haragszunk a bűnözőkre? Jó hogy már nem azt kérdezed, hogy miért csukják le a bűnözőket? Jó vicc :)
2014. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért haragszam a bűnözőkre, mert amíg én dolgozom, ő kárt okoz, nem csak az államnak, hanem közvetve, vagy akár közvetlenül nekem is. Volt, hogy kéthetes nyaralásomat, amiért becsületesen megdolgozott a családom tette tönkre egy ilyen féreg, azzal, hogy feltörték a kocsit és teljesen kirámolták. 300 ezer forint kár. Ráadásul az ablakot törték be, bocs, de így én is tudok kocsit feltörni. És én még szerencsés vagyok, mert maga a kocsi megmaradt. Továbbá miért haragszunk azokra az emberekre, akik nőket, rabolnak el, és erőszakolnak meg, miért haragszunk azokra az emberekre, akik embereket ölnek meg? Miéért haragszunk az uzsorásokra? Azért, mert kártékonyak a társadalomra nézve, a társadalomnak pedig én is része vagyok, tehát nekem is kárt okoznak. Sokkal kellemesebb lenne úgy élni, hogy bárhol tárva-nyitva hagyhatom a kocsit, vagy a lakást, mert tudom, hogy nem lesz semmi baj. Sokkal kellemesebb lenne úgy tömegközlekedni, hogy nem azt kellene nézni, hogy kiért hozzá véletlenül/szándékosan a táskámhoz. Sokkal kellemesebb lenne úgy élni, hogy nyugodtan sétálhatok bárhol, akár sötétedés után is, úgy, hogy nem kell félnem a kirablástól, megveréstől.


Összességében kedves kérdező, ha még mindig nem érted, hogy mi a baj a bűnöző életmóddal, akkor, vagy nagyon ostoba, vagy nagyon selejt ember vagy, és kívánom, hogy közvetlenül a saját bőrödön tapasztald meg, hogy milyen az, amikor egy ilyen társadalmon élősködő féreg, téged néz ki célpontnak. Kívánom, hogy éld át azt a tehetetlenséget, amit akkor érzel, amikor a munkád gyümölcse egy csapásra megsemmisül, valaki más által. Akkor talán nem írnál ekkora baromságokat.

2014. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

Az én szüleim heti 6 napot dolgoznak én diák munkázom, fáradtak vagyunk, nem állunk jól anyagilag. Mellette anyám beteg és még így is bevállalja a túlórákat, hogy tudjuk fizetni a hiteleket (és nem, nem luxuslakásra, luxuskocsira vagy baromságra vettük fel őket).


Közben mit látok? Szembeszomszéd egy évtizede költözött ide, egyszerű vizes szakmája van és valahogy annyit összeharácsolt és összelopott magának, hogy simán felújította a régi szar házat, hozzáépített, van három autója, a felesége pedig abszolút nem dolgozik. De a csávó is csak ügyeskedik, becsületes munkája neki sincsen.


Másik szomszéd pedig erdélyi és román, idejött, dolgoztak egy kicsit és az egyik rokkant, a másik sima nyugdíjas lett. Most meg élik világukat és ők is mindent visznek, ami nincs lecsavarozva. Most például ránézésre úgy 20 köbméter fa termett az udvarukon egyik napról a másikra, amiért nyilván nem adtak ki csak úgy kb 300k-t az erdészetnek.


3: és hogy az ilyenek nem alszanak nyugodtan? A fa-szt nem. Senki nem foglalkozik velük, ez az ország a bűnözők paradicsoma...


5: Járok egyetemre, és ott mi megy? Olyanok kapnak szociális támogatást, akiknek apja cégtulajdonos és saját magát alkalmazza minimálbéren. A gyerek így megkapja a havi 22k-t és mellette Audi TT-vel vagy éppen BMW-vel jár suliba... éés ez senkit nem zavart akkor, amikor behívták elbeszélgetésre a HÖKösök, akik gondolom szintén keményen megdolgoznak azért a 60-k + pénzért amit kapnak és mellé még rengeteg előnnyel járt a tagság... Okádék az egész. A kollégium meg szintén tele van ilyenekkel, aki pedig rászorulna, az nem jut be. Azon nevettem, amikor az egyik retardáltnak lenyúlták a 200k-s bringáját az koli udvarról, mert nem kötötte oda rendesen. Erre egy hét múlva mit látok? Vett egy másikat még drágábbért és meg sem kottyant neki.


9: Sajnos ebben az országban semmi nem éri őket utol.


13: A politikusaink éves szinten úgy 1500 milliárdot csalnak el ilyen-olyan ügyeskedéssel. Ebben nincs sem prostitúció, sem kábszer. Pusztán az ügyeskedés. Szerintem elég nagy összeg.


Most úgy tűnök mint egy kis mérges troll, de az ilyen dolgok valahogy nagyon fel tudják húzni az agyamat. Nyugaton ezért sem élnek akkora szarban az emberek, mert nem megy ilyen szinten az ügyeskedés. Jó példa erre a bécsi tömegközlekedés. Senki nem bliccel, mert nem érzi szükségesnek és ezért nincs is hatalmas hitelállománya... Az áraik pedig budapesti szinten vannak.

2014. aug. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

15ös

Egy kicsit eltértél az általam felhozott bűnözési elképzeléstől, én elsősorban a szervezetten elkövetett ügyekre gondoltam a kérdésemben, ahol már klánok dolgoznak együtt, és nem táskalopásból meg autófeltörésekből tartják fenn magukat, hanem olyan üzletekből, amikbe lehet tisztára mossák a pénzt, pl egy vendéglő, szórakozóhely, lehet hogy nem is sejtené senki hogy eredetileg kik üzemeltetik.

Szóval ezek az emberek már nem bántanak ártatlanokat, nem veszik el a kisemberek vagyonát, tehát nem is érzed a jelenlétüket mégis közöttünk vannak.

Hallottál már gondolom leszámolásokról, ahol két konkurens csoport kezdte el ölni egymást, mert nem tudtak osztozni az éjszakában.

2014. aug. 14. 20:26
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te tényleg ennyire hülye vagy? A szervezett bűnözés is engem károsít meg! Csak éppen nem közvetlenül, hanem közvetve.
2014. aug. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

16-os! Én megértem, hogy bánt az, hogy például honnan lett 20 köbméter fájuk a szomszédodéknak. De neked is van lehetőséged elmenni, és lopni az erdőből. Semmi nem tart vissza. Ő így oldotta meg, és ha akartad volna, te is megoldhattad volna így. Én értem miért bánt ez téged.

Megoldják a dolgokat ezek az emberek. Mifelénk van egy "rokkant-nyugdíjas". Semmi baja igazából, egész életében nem dolgozott semmit. Én nem vetem meg őt, sőt. Őszintén, tényleg semmi gondom azzal, hogy így él. El tudta intézni, ha nekem is lenne szerencsém, vagy csak megerőltetném magam, akkor én is megtehetem.

Tényleg ne vonjátok kétségbe, hogy mi nem tehetjük meg ugyanazt, mint azok, akik összelopták a dolgaikat.

2014. aug. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Sün!! ***** válasza:
100%

"Tényleg ne vonjátok kétségbe, hogy mi nem tehetjük meg ugyanazt, mint azok, akik összelopták a dolgaikat."


Rendben, lopjon aki akar. Rendben, kerülje el az adófizetést aki akarja vagy tudja. Viszont onnantól kezdve az aktuális kormány intézkedéseit nincs joga kritizálni, hiszen nem száll be a közös terhek viselésébe. Aki feketézik, ne háborogjon, hogy nem kap orvosi ellátást, szociális ellátást, a gyereke nem tanulhat ingyen és még sorolhatnám.


Nem tudom, hogy haragszom-e vagy megvetem-e a nem törvényesen dolgozó embereket. Az viszont biztos, hogy jó szemmel nem tekintek rájuk, mert nem a saját életüket teszik tönkre, hanem az enyémet is egy icipicit. Sok ilyen rosszéletű pedig már nagy kárt okoz. "máshogy nem lehet megélni jó színvonalon, ezért kell bűnözni." Ezt mondja a gyenge ember. Van, akinek sikerül bűnözés és csalás nélkül is.

2014. aug. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!