Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan gáz, ha ennyire...

Miért olyan gáz, ha ennyire fiatalon nem akarok bulizni meg "kiélni magam", csak tanulni és erkölcsös életet élni?

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén fogalmaztam..Szóval annyi a lényeg, hogy általában, amikor azt mondom valakinek, hogy még nem volt barátom, meg nem ittam még alkoholt és nem is cigiztem, de egyiket se akarom kipróbálni és hogy engem érdekelnek a jegyeim, hogy felvegyenek majd egyetemre, azt mondják, hogy unalmas vagyok, meg hogy ennyi idősen már illene pasiznom meg hogy ha nem élem ki magam fiatalon, akkor később meg fogom bánni, stb. De még csak 16 éves vagyok, könyörgöm és én nem is akarom így kiélni magam, legalább is én egyáltalán nem igénylem, hogy leigyam magam meg hogy 20 éves koromra meglegyen nekem a fél város -.- És valahogy nem tudom elképzelni, hogy mondjuk lesz pár év múlva férjem, meg gyerekem, aztán egyik nap 30 évesen úgy kelek fel, hogy hmm, milyen kár, hogy ennyi idősen van családom és jó esetben karrierem, szívesebben élnék még anyámékkal és járnék el minden hétvégén bulizni és élnék abban a tudatban, hogy középkorúan még fiatal vagyok és buliznom kell, hmm..

Miért olyan elítélendő egyesek számára, hogy én nem akarok ilyen lenni? Vagy csak én élek ilyen szánalmas emberek között?


2014. aug. 16. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Van különbség a nem-bulizó és az antiszociális ember között. Te utóbbi vagy, kerülöd a társaságot, magadnak akarsz élni, minden mást kizársz. Így lehet könnyen depresziós az ember.
2014. aug. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Introvertált és nem antiszociális...


Egyébként nem gáz, semmi baj nincs ezzel. Én soha nem voltam bulizós, kiélős típus és még most, 26 évesen sem hiányzik nekem... Ilyenek vagyunk és kész.

2014. aug. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
mondjuk 16évesen még bőven gyereknek számítasz,sőt 18évesen is az leszel még.Az más kérdés,hogy nem akarod szétcsapni magad...oké tedd úgy,mindenkinek szíve joga,hogyan éli le az életét.Másrészről meg inkább tanúlj míg lehet,mert utánna megnézed mik lesznek azokból ,akik már most cigiznek,isznak,dugják egymást orbba szájba.Mind munkanélküli csatornatöltelék lesz.Gondolom te nem ezt akarod.Akkor,mi a probléma?Nem kell foglakozni azokkal,és kész.
2014. aug. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Mert ha az ember belegondol akkor rájön hogy mind2 értelmetlen. A társadalom alkotta dolgok amik arra valóak hogy a társadalomban maradj...
2014. aug. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Az antiszociálisságról tegyél le mert belülről fog felemészteni.


Valószínűleg introvertált vagy és nekünk nehéz egy kicsapongó hiperextrovertált világban élni, de meg lehet békélni vele és felfedezni az előnyeit.


16f

2014. aug. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%
#5 miért okoskodsz, ha buta vagy mint a tök?
2014. aug. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Kedves utolsó érdemben nagyot adtál a dolgokhoz, bravo.
2014. aug. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj. Neked így jó, te ezt szeretnéd. Ő(k) meg mást.


Azért ilyen nagy cucc mostanában a bulizás mert mindenhol ezt reklámozzák. A filmekben, a magazinokban a zenékben is erről van szó, meg az Interneten is, leginkább az épp népszerű közösségi oldalakon ahova mindig felnyomják az új party képeiket a fiatalok.


Az introvertáltság meg extrovertáltság pedig nem a socializing és a barátok mennyiségét jelenti, hanem hogy melyik tölti fel több energiával az adott embert - az egyedül levés vagy társaságban levés.

2014. aug. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

kérdező:

az emberek többsége ostoba és közönyös, ne vedd őket komolyan.


egyszerűen ilyen képességeik és neveltetésük van, az emberiség 99%ából nem lesz valamire való ember, inkább örülj, hogy te nem állat szintjén élsz, és próbáld legalább a gyerekeidet minőségi emberré nevelni.


szokásos tévedések:

attól hogy valaki nem bulizik, még nem lesz antiszociális vagy introvertált

2014. aug. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem elítélendő, csak manapság ez az ún. "általános igazság", hogy egyszer élünk, próbáljunk ki mindent, éljük ki magunkat, aki elmúlt húsz, az már nem is ember, hanem vénség, stb. Nézz csak szét az oldalon, hogy ez mennyire beleivódott az emberekben; nagyon sokan már 25 évesen öregnek érzik magukat, és úgy érzik, hogy lecsúsztak a dolgokról, meg olyan elméleteket szőnek, hogyha egy pasi 20 éves korára is szűz marad, akkor ott bizony baj van. És nem csak az oldalon, ha kicsit szétnézel a világban, ugyanezt látod vissza. Az emberek egyre inkább meg akarnak felelni a média által mutatott értékeknek. Csak sajnos ezek az értékek nem éppen értékek..


Aki meg azt mondja, hogy ez a lány antiszociális, az nincs tisztában a fogalmakkal. Attól, hogy valaki nem akar pasizni, buliba járni, még miért lenne antiszociális? Akkor lenne az, ha azt írta volna, hogy csak a tanulásnak él, és nem érdeklik az emberek. Attól viszont, hogy nem szeret bulizni, még nem feltétlenül valaki befelé forduló..

2014. aug. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!