Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan esett rosszul a...

Jogosan esett rosszul a pénztáros beszólása a településem kis boltjában?

Figyelt kérdés

Legalábbis én egy gúnyos beszólásnak vettem.

Múltkor tettem fel egy olyasmi kérdést, hogy egész nyáron zabáltam az édességeket amiket onnan vásároltam, szóval valószínűleg megszokta már, hogy szinte naponta odajárkáltam és elköltöttem édességekre 1500-2000 Ft-ot. Mostanában meg ugye úgy döntöttem abbahagyom ezt.

Tegnap mentem újra a boltba, hogy csak egy doboz kakaót veszek, mást nem. Erre a pénztárnál beszólt a pénztáros nő, aki ott van általában, hogy "na hol van most az a sok édesség?".

Ez nekem valahogy rosszul esett, taplóságnak éreztem, és fizetés után mentem jó gyorsan ki inkább, vissza se akarok oda többé menni. Megyek másik boltba.


2014. aug. 19. 11:56
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Neki mégis mi a franc köze van hozzá, hogy mikor és mit veszek? Ő azért van ott, hogy fizessek neki.
2014. aug. 19. 11:57
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg te vagy az egyetlen a faluban, aki ennyit rágódik rajta. Szard már le! :D Csak furcsállta, hogy kitértél a rutinodból.
2014. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Azért van ott, de nem egy robot. Ö is beszélgethet emberekkel, nem de? Amúgy az édességeket vehetted volna másnak is, gyermekednek pl.

Semmi taplóságot nem érzek a "beszólásán", egyszerűen csak beszélgetni akart veled.

2014. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem akart megbántani, csak fura volt neki, hogy mindig édességet veszel, aztán most meg nem.

Nem volt ez beszólás, egyszerűen csak hozzád szólt.

Ne csinálj belőle nagy ügyet.

2014. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Ugyan, felesleges ezen rágódni. Én ugyanígy voltam energiaitallal. Megkérdezte hogy "na és az energiaitalt nem kérsz?" Valószínűleg nem rossz indulatból mondta :)
2014. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha ez irritál, képzeld el milyen reggel 8kor beugrani a boltba sörért, éjszakai műszak után. Azokat a lenéző, szarkasztikus beszólásokat semmi sem übereli. :)
2014. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem inkább kedvességből, figyelmességből akart érdeklődni. Nekem meg az a bajom, hogy a férjem szólogat be a pénztárosoknak (leszidja őket, ha túl gyorsak és kapkodnak vagy túl lassúak vagy drága valami, stb. ), és már emiatt nem merek bemenni a boltokba. :) De be kell venni egy lexarom tablettát és nem foglalkozni mások dolgaival.
2014. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
3%

Igen, mindenképpen menj másik boltba, ha ilyen primitív tróger eladójuk van. A bolt tulajdonosát is biztos ismered, nyugodtan szólhatsz neki a beszólásról, ha találkozol vele.

Mint fogyasztó te soha de felejtsd el: a saját pénzedért te személyesen dolgoztál meg, nem peidg bankot raboltál, így a kereskedelemben is viselkedhet valaki ilyen primitíven még viccből sem, falun, de városon sem.

Ugyanígy kell viselkedj akkor is, ha az eladók túl passzívak, észre sem vesznek téged, húzzák a szájukat és/vagy pletykálnak/telefonálnak, ahelyett, hogy téged rendesen (ajánlatokat téve) kiszolgáljanak és így a bolt jóhírét emeljék.

Fogyasztóvédelemben szakgyakorlatoztam évekig és több törvényvől is vizsgáztam, viszont bárki bemehet vagy telefonálhat a fogyasztóvédelemhez és ők boldogan felvilágosítanak a kereskedelmi és fogyasztói jogokról, illetve szakkönyveket is ajánlanak.

2014. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
Én csak gúnyosan annyit mondtam volna, az én munkámat legalább nem tudná helyettesíteni egy szimpla gép. És kimennék:))
2014. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
21%
Mondtam volna neki, hogy "itt van a gatyámba az édesség"
2014. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!