Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért olyanok a pénztárosak,...

Miért olyanok a pénztárosak, hogy még be se tudtam a felét pakolni a szatyrom, táskámba, már dobálja a másik vevő cuccait mellém? Nem tudnak várni 10 mpet?

Figyelt kérdés

Vagy addig szépen nem fizetek, amíg be nem pakoltam?

Mert letolja gyorsan amit vettem, és mondja, hogy 2ezer 6 száz!

És kifizetem, de még a felét se tudtam elrakni, és már tolja oda a következő vevő dolgait!

Én vagyok a hülye, és addig nem fizetek amíg el nem pakoltam? Akkor nem tudnak ida szórni dolgokat?



2014. márc. 31. 09:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Azért nem tudnak várni, mert folyamatosan figyelik a sebességüket, ki van elemezve, hogy óránként hány terméket húznak le. Ha keveset, akkor kapják a figyelmeztetést, sőt, akár ki is rúghatják érte.


Nem azért kapkod és siet, mert nincs jobb dolga, hanem mert potenciálisan a munkahelyét veszélyezteti vele. Nekünk a tesco-ban minden héten ki volt rakva a lista, és bekarikázva azok, akik nem teljesítették a kvótát. Amennyiben többször is baj volt, bizony mehettél keresni új munkahelyet...


Ezért van az, hogy amennyiben kapásból nem adod oda a pénzt, a kasszás már üti is magát be szünetre, különben romlik az aránya.


Inkább próbálj neki segíteni, hogy egyszerűbb legyen a dolga, és pakolj ahogy tudsz. Neki is, neked is jobb lesz :)

2014. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ez - a szempontodból nézve sajnos- úgy működik, hogy amíg nem pakoltál el, addig nem fizethetsz(max. ha haver a pénztáros + ha nincs az adott boltban biztonsági őr, vagy személy és/vagy vagyonőr), máskülönben lopásnak minősül. Nagy boltokban, hipermarketekben én ezért nem nagyon szeretek vásárolni, mert ott bizony ezerrel pörög a daráló, mögötted van 10 ember, és mire az a 10 lemegy, mindig ott a következő tíz, és csak a bolt bezárása jelent megállást.
2014. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Vidd magaddal az üres kosaradat/kocsidat, amiből kipakoltad a cuccot a szalagra, ahogy beütötte már rakod is vissza ugyanoda. Majd ha fizettél és arrébb állsz, lesz időd szépen, nyugisan elpakolni a cuccot egy kicsit arrébbállva.
2014. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Jobb boltokban erre van az, hogy van egy ilyen ide-oda hajtható terelőlemez, ami szétválasztja az előző vevő még el nem pakolt cuccait a következő vevőétől.


Szerintem azzal, hogy nem fizetsz, amíg el nem pakolsz, jelentősen lassítod a pénztáros munkáját, ami kiszúrás vele és a többi vevővel szemben is, nem szép dolog. Szerintem nem csak 10 mp-ről van szó, az ember időérzéke csalóka. Ha minden vevő így csinálná, te is sokkal később kerülnél sorra. Persze alkalmazhatnának több pénztárost és lehetnének rövidebbek a sorok, de akkor azt a bérköltséget ki kéne termelni valahonnan - gondolom, te se akarsz többet fizetni.

2014. márc. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%
ne menj a multizsidókhoz vásárolni,hanem kiskereskedőkhöz,és akkor nem sír a szád sem...
2014. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi problémám nem szokott azzal lenni, hogy elkezdek pakolni, mielőtt fizettem volna. Sőt, olyan is volt, hogy ketten voltunk, egyikünk még kifelé pakolta az árut a szalagra, másikunk meg már be a hátizsákba, miután a pénztáros beütötte a gépbe. Sosem gyanúsítottak még lopással. (Valaki írta fent, hogy így nem lehet...)
2014. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Amíg a kasszás leolvassa az árakat, addig te mit csinálsz? Csak ott nézelődsz? Miért nem kezdesz azonnal elpakolni? Gondolom te vagy az a málé vevőtípus, aki végignézi, amíg minden terméke átmegy a leolvasón, majd mondják a végösszeget, ekkor feleszmélsz, hogy jéé, itt fizetni kell, ekkor lassan előkeresed a táskád mélyéről a pénztárcádat... és máe másik két vevő is elpakolt és elsietett, mikor te még mindig ott molyolsz. Erre nyilvánvalóan az lesz a megoldás, hogy mindenhol feltartod az ott dolgozókat is, a mögötted várakozókat is. :/
2014. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Olyan gyorsan pakolok ahogy lehet, de nem dobalhatom be a konzervet a paradocsim melle, osszetorik!

De a Pénztáros lehuzza 5 mp alatt mindet!

És ott egy halom áru előttem, 2 kezemmel nem tudom 5 mp alatt bevarazsolni a szatyorba!

2014. márc. 31. 10:14
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Akkor varázsold vissza a kosárba, és majd félreállva (a direkt erre a célra kialakított helyen) addig pakolászod, meg rendezgeted a szatyrodban a konzervet meg a paradicsomot, ameddig akarod. Nagyon kiakasztó még a sorban állva is az ilyen belassultakra várni, mint te.
2014. márc. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Auchanban ilyet nem tapasztalok, bár ott van idő bepakolni a kocsiba, mert a pénztáros nyugisabb tempóban húzza le a dolgokat, meg egyébként is jóban vagyunk vele, kicsit poénkodunk, dumálunk.

Aldiban, Lidlben viszont nagyon géppuska kezűek a pénztárosok, mondjuk ott a vonalkódok is akkorák, h nem kell 5x odatenni az olvasóhoz, simán beveszi elsőre a gép.


ha nagyobb a sor, akkor meg tudom oldani, h szisztematikusan pakolom az árut a szalagra, elsőre a nehéz dolgok, aztán az apróbbak. van amikor a nem törékeny termékeket egyszerűen belesöpröm a kocsiba, mert kicsi a pakolótér is ráadásul.


amúgy nekünk még sehol nem szóltak be amiatt hogy fizetés előtt tettem el a dolgokat a kocsiba, szatyorba.


biztos nézik a szintidőt bizonyos boltokban, talán ezért is ez a nagy sietség.

2014. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!