Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebb nők miért vágatják...

Az idősebb nők miért vágatják le rövidre a hajukat?

Figyelt kérdés
Fiatalon nagyon sok lánynak, nőnek hosszú haja van, ez az általános, idős korban pedig már a rövid. Annyira fárasztó már később ápolni? Vagy eleve nem is olyan szép később? Szárazabb, jobban töredezik? Ha igen, ez már ok arra, hogy jóformán mindenkinek egyforma rövid haja legyen?
2014. aug. 21. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Egy bizonyos kor felett már nem megszépít a hajkorona, hanem öregít, boszorkányossá teszi az embert. Ezen kívül így van, ahogy írod, a minősége is romlik, ezért sem szép. De az, hogy tényleg mindenki egyformára vágatja, azzal már én sem értek egyet. Rengeteg jó fazonból lehet válogatni, amik röviden is nagyon nőiesek, de valamiért nem találják el a megfelelő, hozzájuk illő frizurát. pl. gondolok ilyenre, hogy valakinek megritkul a haja, erre levágatja fiúsra és még ki is szőkítteti, ettől jóformán kopasznak tűnik, hisz kivillan a fejbőre.

Ezen kívül lehet részben lustaság is, hogy már úgysem tetszik senkinek, minek babusgassa a haját napi szinten.

2014. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40 felett nekem el kezdett hullani (hormonok+hajfestés), és mivel festeni is kell már, a festék rövid hajra elég két alkalomra, hosszú hajra meg két tubus kellene. Plusz a kényelem is fontosabb, mint a párkeresés már ebben a korban.
2014. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy csomó idősebb, középkorú 40-50-es ismerősöm van, és szinte mindegyiknek hosszú a haja, és szép. Nem értelek, lehet, hogy nálatok unják a nők, hogy ápolják?
2014. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként idősebb alatt nem 40-50-re gondoltam azért, hanem jóval felette.

2014. aug. 21. 12:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy öregszik ritkul, vékonyodik a hajunk.Persze mindig vannak kivételek, de általánosságnak így van. Rövid hajból könnyebb egészségesnek látszó frizurát csinálni.
2014. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én arra gondolnék, hogy elkezdenek őszülni, így festik a hajukat, viszont a hosszú hajra nem elég egy doboz festék, így az már elég húzós.
2014. aug. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a festékes elmélet elég logikus, nem tudom mennyire él még az a mítosz, hogy a rövid haj jól áll a kövéreknek. az idős nők többsége meghízik.
2014. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!